Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
farby
03-04-2018 08:20

Weekendowe malowanie

Najtańszą, a zarazem najlepszą inwestycją w domu, która przynosi najwięcej satysfakcji, jest malowanie - mówią jednym głosem dekoratorzy wnętrz. Zobacz, jak w łatwy i prosty sposób uzyskać imponujące efekty.

d1v6imm
d1v6imm

Program "Weekendowe malowanie" udowadnia, że wielkie efekty we wnętrzach można osiągnąć niewielkiem nakładem kosztów. Zobacz metamorfozę pokoju 11-miesięcznych bliźniaków z Kowali Małej. Przy użyciu taśm do malowania dekoracyjnego osiągnięto imponujący efekt.

By własnoręcznie pomalowane ściany i sufity wyglądały jak efekt profesjonalnie wykonanej pracy, wystarczy się zastosować do kilku wskazówek. Zacznij od przygotowania podłoża. Żeby sprawdzić, jakich zabiegów wymaga podłoże przed malowaniem, zrób test z taśmą klejącą. Naklej na ścianę jej pasek, a następnie go oderwij. Gdy zostaną na nim fragmenty farby lub pył, oznacza to, że ścianę trzeba umyć, przedtem jednak warto je odkurzyć. Jeżeli w ścianie są nierówności, pęknięcia czy otwory po kołkach, wyrównaj je masą szpachlową.

By uniknąć zachlapania farbą, zakryj folią malarską wszystkie powierzchnie, które chcesz ochronić przed zabrudzeniem. Krawędzie folii przylep do podłoża taśmą malarską. Zdemontuj lampy, karnisze, gniazda i włączniki lub zamaskuj je taśmą. Osłoń taśmą także te powierzchnie, które stykają się z oknami, drzwiami i płytkami ceramicznymi. Dopiero tak przygotowany możesz zabrać się do pracy bez obaw o efekty.

d1v6imm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v6imm