Trwa ładowanie...
ycipk-3x2q5v

Wady i zalety parownicy do ubrań. Czy warto zdecydować się na zakup?

Mało kto przepada za prasowaniem ubrań za pomocą żelazka. Alternatywną opcją może być poręczna parownica, która nie tylko usunie zagniecenia, ale i pomoże pozbyć się brzydkich zapachów, na przykład dymu papierosowego. Czy warto zdecydować się na jej zakup?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewielki sprzęt, który ma wiele zaskakujących zastosowań
Niewielki sprzęt, który ma wiele zaskakujących zastosowań (Shutterstock.com)
ycipk-3x2q5v

Jak działa parownica do ubrań?

Kształt parownicy można porównać do odkurzacza. Sprzęt ten posiada "ssawkę" połączoną rurką z pojemnikiem, do której wlewamy wodę. Gdy urządzenie oraz woda się nagrzeją, końcówka sprzętu zacznie wydzielać gorącą parę. Specjalny uchwyt przy dyszy pozwala na swobodne manewrowanie, co umożliwia dokładne wyprasowanie tkaniny. Kilka ruchów na danej części ubrania wystarczy, by była ona rozprostowana i gładka.

ycipk-3x2q5v

Zalety parownicy

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy zakupu parownicy do ubrań, nie sposób nie wspomnieć o łatwości jej użycia i obsługi. Nie musimy rozkładać deski do prasowania tak jak w przypadku używania żelazka oraz skupiać się, by nie stworzyć nowych zagnieceń. Podczas prasowania za pomocą parownicy wystarczy wygodnie powiesić ubranie na wieszaku oraz nalać wody do zbiornika. Kolejnym plusem jest jej rozmiar. W ofercie sklepów znajdziemy parownice stojące, które idealnie sprawdzą się w domu - posiadają one specjalny stelaż, na którym można bezpiecznie umieścić wieszak.

ycipk-3x2q5v

Mniejsze modele będę doskonałe na co dzień, gdy szybko będziemy chcieli uprasować ubranie przed wyjściem. Małą parownicę swobodnie możesz zabrać w podróż - zmieści się w torbie, a będzie prawdziwym zbawieniem, gdy sukienka czy koszula wyjęta z walizki będzie miała zagniecenia. Biznesowe spotkanie czy wesele - nie będziesz musiał się martwić o poziom elegancji swojego stroju.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-3x2q5v

Usuń bakterie i roztocza z ubrań

Parownica posiada również funkcje, których można się nie spodziewać. Silny i gorący strumień pary zadziała na ubrania antybakteryjnie. Sprzętu można więc używać do dezynfekowania ubrań, które noszą chore osoby. Wysoka temperatura pary zabije bakterie i roztocza. Ta funkcja przyda się podczas przeziębienia czy sezonu grypy.

Pozbądź się brzydkich zapachów

ycipk-3x2q5v

Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że dzięki parownicy możemy usunąć z tkaniny nieprzyjemne zapachy. Trencz, który długo wisiał w szafie czy sweter zakładany ostatni raz w trakcie zimy mogą wymagać odświeżenia. Warto spróbować zrobić to za pomocą parownicy, a efekt naprawdę może zaskoczyć. Parownica przyda się także, gdy nasze ubrania przesiąkły dymem papierosowym, który jest bardzo trudny do usunięcia. Gorąca para wodna poradzi sobie z nim szybko i sprawnie, a ty nie będziesz musiał wydawać sporych sum w pralni.

Wady parownicy do ubrań

Parownica jest urządzeniem godnym uwagi, lecz jak każdy sprzęt, posiada swoje wady. Choć jest o wiele wygodniejsza niż żelazko, nie jest jednak tak wydajna i szybka. Parownica przyda się podczas codziennego odświeżania ubrań, lecz jeśli czeka na ciebie góra ubrań do prasowania, może okazać się za mało skuteczna.

ycipk-3x2q5v

Parownica może zawieźć także w przypadku bardzo grubych czy sztywnych tkanin. Choć strumień pary jest silny, nie każdy materiał się mu podda. Bardzo gruby płaszcz, sztywny jeans czy kurtki z grubymi podszewkami mogą wymagać zastosowania żelazka lub oddania ubrania do pralni.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3x2q5v

ycipk-3x2q5v
ycipk-3x2q5v