Trwa ładowanie...
d2dhyrd
Informacja prasowa

Tapety na flizelinie

Ciekawa alternatywa dla tapet z papieru czy wyłącznie przejściowa moda? Warto wybrać tapety na flizelinie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tapety na flizelinie
(Tapetuj.pl)
d2dhyrd

Ciekawa alternatywa dla tapet z papieru czy wyłącznie przejściowa moda? Warto wybrać tapety na flizelinie?

Tapety na flizelinie to zdecydowanie dobry pomysł. Od momentu ich zaistnienia na rynku stały się bardzo poważną konkurencją dla tapet papierowych.

Dla wszystkich, którzy już dość dawno nie tapetowali, warto dookreślić, czym właściwie są produkty flizelinowe. Flizelina to włókno syntetyczne, które jest materiałem o wiele trwalszym niż papier. Z tego faktu wypływają praktyczne dla tapetującego wnioski.

d2dhyrd

Co najważniejsze, eksploatacja tapet na flizelinie, ich użytkowanie, jest dużo łatwiejsze niż tradycyjnych produktów wykonanych z papieru. Nawet nie mając smykałki do tapetowania, możemy z powodzeniem zrezygnować z usług profesjonalnych ekip remontowych i wytapetować wnętrze samodzielnie. Jest to, co oczywiste, ogromna oszczędność finansowa, a także, również ważna, satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy.

Łatwiej, czyli jak?

Ukonkretniając, ułatwienie w procesie nakładania tapet na ściany polega na możliwości rezygnacji z ich namaczania, co jest nieodzownym procederem przy tapetach z papieru. Flizelina nie jest nadmiernie rozciągliwa, wystarczy wyłącznie posmarować uprzednio przygotowaną ścianę specjalnym klejem (pamiętajmy, że musi to być klej do tapet na flizelinie, nie do papierowych) i przytknąć do niej suchy pas tapety. Dla uzyskania pożądanego, estetycznego efektu ważne jest również lekkie dociśnięcie materiału, co można zrobić przy użyciu specjalnej rolki albo szczotki do tapetowania.

Zdejmowanie tapet na flizelinie również nie nastręcza trudności - można powiedzieć, że jest wręcz dziecinnie proste. Flizelina, w przeciwieństwie do papieru, nie ulega rozwarstwieniu, zatem koniec ze żmudnym zeskrobywaniem kawałków papieru za pomocą szpachelki. Jak zapewne wszyscy pamiętamy, takie zajęcie było bardzo czasochłonne, często wymagało również uprzedniego namaczania ścian, niektórzy zakupywali nawet specjalny płyn do usuwania tapet. Z rekomendowanymi tu produktami niniejszy problem przestaje istnieć.

Odporność tapet

Tapety na flizelinie są znacznie trwalsze od papierowych, a także elastyczne, bardzo odporne na negatywne czynniki zewnętrzne. Ich struktura sprawia, że są przyjemne w dotyku, co może być sporym zaskoczeniem dla osób, które dotąd miały do czynienia wyłącznie z tapetami z papieru. Niektóre z winylowych produktów na podkładzie flizeliniowym są giętkie i przypominają ceraty, powierzchnia innych kojarzy się z wykładziną albo ze styropianem. Zdecydowanie najciekawsze oraz najbardziej efektowne są grube i gąbczaste materie ze spienionego PCV. Tapety o fakturze baranka pozwalają niemal na zagłębienie w nich palców, a „przeplatanie” wypukłych i gładkich faktur tworzy na wzorzystych tapetach wielowymiarowe efekty. Tak skomponowane tapety to nie tylko osłona ścian - to raczej, a może przede wszystkim, wyjątkowa dekoracja, która zafunduje wnętrzu spektakularną metamorfozę.

d2dhyrd

Warto uważać z użyciem flizeliny w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czyli w kuchni albo w łazience. Mimo iż materia nie ma skłonności do targania się, w takich miejscach najlepiej użyć tapet do nich przeznaczonych, co na próbnikach czy rolkach wyraźnie zaznaczają producenci.

Obok wymienionej niedogodności trudno jest doszukać się jakichkolwiek wad tapet na podłożu flizelinowym. Są one wprawdzie trochę droższe niż te z papieru, jednak atrakcyjny wygląd i wyjątkowe wykonanie są wystarczającą rekompensatą.

Duży asortyment tapet na flizelinie oferują sklepy internetowe. Warto wskazać tu na tapetuj.pl, gdzie za sprawą poręcznych wyszukiwarek można wyjątkowo szybko dobrać tapetę do swoich potrzeb.

d2dhyrd

Podziel się opinią

Share

d2dhyrd

d2dhyrd