Trwa ładowanie...

Sypialnia romantyczna

Sypialnia romantycznaŹródło: shutterstock.com
d14sioh
d14sioh

W sypialni* chcemy wypocząć, wyciszyć się i zrelaksować.* Charakter wnętrza tworzą nie tylko meble, ale i odpowiednio dobrane dodatki. Aranżacja sypialni powinna zapewnić nam przede wszystkim dobre warunki do wypoczynku, ale odrobina romantyzmu też nie zaszkodzi. Pomysły, które przedstawiamy poniżej z pewnością dostarczą inspiracji*.*

Kolor ścian

Trendy na 2013 rok? W aranżacji wnętrz obecny sezon będzie należał do koloru szmaragdowego. Do innych propozycji zaliczają się odcienie koloru niebieskiego oraz akcenty dojrzałej żółci i żywej czerwieni. Pomijając trendy, najlepiej zastanowić się nad kolorami, które najlepiej oddadzą nasz charakter, a jednocześnie stworzą wymarzoną atmosferę. W słonecznym pokoju sprawdzą się chłodne barwy (np. błękit i fiolet). Jeśli mamy małe okna lub pomieszczenie jest słabo oświetlone, optymalne będą pastelowe odcienie (odcienie koloru żółtego, pomarańczowego, brązowego). Niepoprawnym romantyczkom pozostaje jeszcze tapeta w kwiaty, którą można na jednej ze ścian wykorzystać jako motyw.

Pamiętaj, że łagodne barwy mają mniejszy potencjał energetyzujący, więc sprawdzają się w sypialniach, np.:

Błękit:to symbol nieba, nieskończoności, spokoju, zaufania, wierności i łagodności. Idealny dla osób potrzebujących cichego azylu, w którym mogliby schronić przed codziennymi stresami.

d14sioh

Brąz: symbol ziemi, solidności, zaufania i starych wartości. Jeśli szukasz poczucia bezpieczeństwa i większej pełności siebie, ta barwa jest dla ciebie.

Biel: to czystość, niewinność, zgoda i nadzieja. Dla ludzi uczciwych i czystych duchowo lub pragnących takimi być. Nie powinni się nim otaczać ludzie samotni oraz mający zbyt niskie poczucie własnej wartości.

Róż: to kolor osób pewnych siebie, odważnych, nie bojących się ryzykować. Mimo że jest delikatny i przyjemny w odbiorze, nie jest odpowiedni dla osób niedojrzałych emocjonalnie. Może bowiem je przytłaczać i pogłębiać złe samopoczucie.

Fiolet: to kolor władzy. We wnętrzach stwarza wrażenie dostatku, wręcz luksusu, a zarazem pomaga się wyciszyć i ułatwia zasypianie. Polecany zwłaszcza tym, którzy potrzebują miłości, szukają siebie i trudno im określić własne potrzeby.

d14sioh

Zieleń: kojarzy się równowagą, ukojeniem, bezpieczeństwem, świeżością i nadzieją. Uspokaja i koi. Dla osób pragnących żyć w równowadze z naturą, szukających równowagi emocjonalnej, przyjaznych, pragnących otworzyć się na świat i innych ludzi.

Delikatne kolory i motywy kwiatowe w sypialni nastrajają do marzeń, tworzą nostalgiczny nastrój wnętrza.

Łóżko

Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić doborowi łóżka. Tak jak w przypadku każdej sypialni powinno być ono przede wszystkim duże i wygodne. Jeśli decydujemy się na baldachim, nie powinien on być zbyt duży, a przede wszystkim nie powinien utrudniać wygodnego korzystania z łóżka. Do takiej sypialni nadają się lekkie, niemalże unoszące się nad podłogą łóżka - idealnie, gdy mają ażurowe, tłoczone lub rzeźbione elementy.

d14sioh

Jeśli chcemy uzyskać w sypialni romantyczny nastrój, to warto nad łóżkiem rozmieścić odpowiednie oświetlenie.

Dodatki

W sypialni romantycznej daj pierwszeństwo skrywanym do tej pory dodatkom akcentującym miłe wspomnienia. Na przykład rami na zdjęcia. Wybierz kwiatowe, ażurowe ramki, które będą współgrały z motywem okładziny ściennej. Sentymentalny nastrój podkreślą też stylizowane meble, choć niekoniecznie antyki. Kwiatowy deseń obecny na narzucie oraz obiciu foteli i taboretów dodaje wnętrzu uroku.

d14sioh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14sioh