Trwa ładowanie...
d27j1me

Suszarka do ubrań - jaką kupić?

Chcesz od razu po praniu móc cieszyć się suchym i gotowym do założenia ubraniem? Masz dość bielizny suszącej się na widoku? A może nawet nie masz na to miejsca w swoim mieszkaniu? W każdej z tych sytuacji optymalnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w suszarkę do ubrań - jaką z nich wybrać, na co zwrócić uwagę przed zakupem, które parametry są szczególnie ważne? Sprawdź!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec z rozwieszaniem mokrego prania. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania
Koniec z rozwieszaniem mokrego prania. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania (Materiały prasowe)
d27j1me

Suszarka do ubrań - pora obalić mity!

Część informacji na temat elektrycznych suszarek do ubrań, które można znaleźć w sieci lub przekazywane są tzw. “pocztą pantoflową”, nie zawsze są prawdziwe. Owszem, wiele zależy od możliwości danego sprzętu, systemu jego pracy, dostępnych funkcji i programów, lecz w większości pojawiające się mity bazują na sprzętach starszej generacji. Nowoczesne suszarki elektryczne są urządzeniami, które cechują się cichą pracą, nie niszczą odzieży i jej nie gniotą (wręcz przeciwnie, niektóre opcje pozwalają otrzymać ubranie od razu gotowe do założenia!), są też energooszczędne, pojemne i szybkie. Co umożliwia tego typu działanie i na co zwrócić uwagę wybierając optymalną dla siebie suszarkę do ubrań?

Dostępne w danym modelu programy - podstawę stanowią dwa programy, czyli suszenie oraz dodatkowe redukowanie zgnieceń. Jeśli chcemy jednak mieć większe pole manewru, zwróćmy uwagę na takie opcje jak np. program odświeżania, program sport/fitness do ubrań sportowych, specjalny program do suszenia wełny, który nie skurczy swetrów do rozmiarów pasujących na dziecięce lalki etc.
Samoczyszczenie - inaczej określa się je jako SelfCleaning, co stanowi system chroniący suszarkę przed zapchaniem chociażby różnego rodzaju włóknami. Pozwala to utrzymać niezakłóconą pracę cyrkulacji powietrza, dzięki czemu pobór energii jest wciąż na niskim poziomie, a suszarka może pracować długo i bez zbędnych awarii.
AutoDry, czyli autosuszenie - tego typu systemy pozwalają na automatyczne dostosowanie się sprzętu do suszonego ubrania. Czujniki na bieżąco sprawdzają wilgotność danej partii odzieży oraz monitorują jej temperaturę. Pozwala to na zarządzanie czasem oraz intensywnością suszenia - jeśli nie wiesz jaki program wybrać, sprzęt doskonale zrobi to za Ciebie!

d27j1me

To tylko kilka istotnych systemów, jakie mają wpływ na zoptymalizowaną pracę nowoczesnych suszarek do ubrań. Dodatkowych funkcji jest znacznie więcej i co ważne, przed podjęciem decyzji o zakupie danego modelu, powinniśmy poznać ich jak najwięcej.

Rodzaje suszarek do ubrań

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając model odpowiedni dla siebie? Warto poznać przede wszystkim sposób pracy danej suszarki - wywiewowy, kondensacyjny lub kondensacyjny z pompą ciepła. Co to właściwie oznacza?

Typ wywiewowy - suszarki tego typu określa się inaczej ewakuacyjnymi lub wentylacyjnymi. Ich działanie polega na początkowym wdmuchiwaniu ciepłego powietrza do środka sprzętu, a następnie - po przejęciu znajdującej się wewnątrz pary wodnej - ewakuowaniu go na zewnątrz. Co ważne, specyfika tego rodzaju pracy wymaga podłączenia suszarki do instalacji wentylacyjnej - przed zakupem należy koniecznie sprawdzić, czy w ogóle mamy możliwość jej montażu.

d27j1me

Typ kondensacyjny - w tym przypadku powstająca w trakcie suszenia para wodna - jak sama nazwa wskazuje - ulega kondensacji, czyli skraplaniu. Woda, która pojawia się jako naturalny skutek uboczny tego procesu, zbierana jest do specjalnego pojemnika. Jego opróżnianie powinno odbywać się po każdej sesji suszenia, a zrobić można to ręcznie lub też przy pomocy wbudowanego systemu (płyn odprowadzany jest wtedy bezpośrednio do instalacji wodno-kanalizacyjnej). Co ważne, są to modele znacznie prostsze w montażu i bardziej uniwersalne niż suszarki wywiewowe - producenci znacznie częściej stawiają właśnie na tego typu rozwiązanie.

Typ kondensacyjny z pompą ciepła - jest to najbardziej wydajny energetycznie rodzaj suszarki elektrycznej, ponieważ działa na zasadzie układu zamkniętego. Pompa ciepła pozwala wykorzystać wysoką temperaturę powietrza z jednej fazy cyklu suszenia do podgrzania powietrza w kolejnej - energia nie jest więc wypuszczana z obiegu, poddaje się ją “recyklingowi”. Co istotne, są to suszarki jak najbardziej bezpieczne dla tkanin, pracują na poziomie około 50-55°C.

Sposób ładowania bębna, klasa efektywności energetycznej, sposób montażu - pamiętaj o sprawdzeniu tego typu aspektów, przed wyborem optymalnego dla siebie sprzętu. Biorąc pod uwagę chociażby ofertę Media Expert, każda suszarka elektryczna jest dokładnie opisana i nic nie stoi na przeszkodzie by poznać jej dokładne parametry. Dlaczego warto się nad tym pochylić? Pozwoli to wybrać suszarkę do ubrań, która będzie nie tylko funkcjonalna, lecz także dostosowaną do naszych potrzeb ekonomicznych - byś zakupił sprzęt, który sprawdzi się na lata!

d27j1me

Podziel się opinią

Share

d27j1me

d27j1me