Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Hefra

Srebrne sztućce na zdrowie

Srebrne sztućce bywają rodowym skarbem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie nie tracą swojego piękna. Mało kto wie, że są nie tylko ozdobą rodzinnego stołu, ale maja też pozytywny wpływ na zdrowie. Jak to możliwe?

Share
Srebrne sztućce na zdrowieŹródło: materiały partnera
d1ddsn9

Srebro przeżywa dziś swój renesans. Po latach zapomnienia wraca do łask. Ich zakup to inwestycja nie tylko w cieszącą oko zastawę stołową, ale też dobre samopoczucie i odporność. Ale od początku…

Cofnijmy się do czasów starożytnych, kiedy to srebrne naczynia używano do przechowywania jedzeniawody. W kontakcie z tym metalem żywność dłużej zachowywała swoją świeżość. W kolejnych wiekach srebrne sztućce i naczynia były obecne w domach arystokracji i na królewskich dworach, tym sposobem stając się antybiotykiem bogatych ludzi. Skąd to określenie?

Srebro działa przeciwbakteryjnie, dezynfekująco, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Zasadnym jest więc używanie srebrnej zastawy nie tylko od święta, ale i na co dzień. Poleca się ją zwłaszcza dzieciom, seniorom oraz osobom uczulonym na nikiel.

d1ddsn9

Srebro, choć kojarzy się najczęściej z biżuterią i zastawą stołową, wykorzystywane jest w różnych dziedzinach życia. Stosuje się je w medycynie i w produkcji środków czystości oraz odzieży (zwłaszcza bielizny i skarpet, które mają ochronić przed infekcjami grzybiczymi). Jest również wykorzystywane w przemyśle elektrycznym i elektronicznym.

Praktyczny prezent na każdą okazję

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wielu z nas myśli już o prezentach. Propozycji jest tak dużo, że trudno się na coś zdecydować. Podpowiadamy jednak, że dobrym kierunkiem jest wybór upominku praktycznego i sprzyjającego zdrowiu. Srebrne sztućce będą idealne! To produkt tak kunsztowny, że na bylejakość nie ma miejsca.

Źródło: materiały partnera, fot: Joanna Bartnik

Sztućce marki HEFRA produkowane od 200 lat wytwarzane są ręcznie z dbałością o każdy szczegół. Marka podtrzymuje tradycję dawnych wzorów, dzięki czemu możemy swoją kolekcję zastawy i galanterii stołowej uzupełniać przez lata. Do wyboru są modele: Rapsodia, Romański, Aleksandra i Księstwo Warszawskie. Wszystkie są ekskluzywne i wyjątkowe. To synonim polskiego luksusu.

d1ddsn9

Srebrne sztućce HEFRA będą idealną pamiątką chrztu świętego czy pierwszych urodzin. Dla najmłodszych przeznaczone są 4-elementowe srebrne lub posrebrzane zestawy sztućców oraz srebrna łyżeczka Bocianek, która cieszy się ogromną popularnością. Każdy z produktów może zostać opatrzony wybranym i dedykowanym grawerem. Taka pamiątka zostanie w rodzinie na lata.

Zestaw sztućców lub stołowej galanterii to też bardzo dobry prezent ślubny. Może też stanowić odpowiedni podarunek z okazji rocznicy ślubu. To klasyka w ekskluzywnym wydaniu.

Źródło: materiały partnera, fot: Mariusz Szacho

Produkty HEFRA są ozdobą nie tylko rodzinnych stołów. Goszczą też w instytucjach państwowych, m.in. w Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, w siedzibie NATO, w Watykanie i wielu placówkach dyplomatycznych.

d1ddsn9

To jednak nie tylko prezent z duża klasą, ale też prozdrowotny upominek. Srebro jest bowiem jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Działa odkażająco i przeciwwirusowo. Regularne jedzenie srebrnymi sztućcami wzmacnia siły witalne organizmu.

Źródło: materiały partnera

Rękodzielnictwo wraca dziś do łask. Znudzeni masową produkcją szukamy upominków dla bliskich w niewielkich manufakturach. To bardzo dobry trend! Takie prezenty są praktyczne, nie zostaną wyrzucone i nie zużyją się, a będą służyć przez lata.

Materiał partnera: Herfa
d1ddsn9
d1ddsn9
d1ddsn9