Trwa ładowanie...

Sposoby na przechowywanie drobiazgów

Share
Sposoby na przechowywanie drobiazgów
Źródło: shutterstock
d1qnc0c

Poza pełnowymiarową odzieżą, często przechowujemy w garderobie również mniejsze jej części, jak drobna bielizna, rękawiczki, chustki, ale również drobiazgi, i to nie zawsze związane z osobistą garderobą, jak chociażby biżuteria czy różnorakie inne dodatki. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary wymagają one specjalnych sposobów na przechowywanie.

Rynek nie oferuje zbyt wielu rozwiązań w tym kierunku – ot, mamy mniej lub więcej drobiazgów, które trzeba gdzieś sensownie zmagazynować. Pierwszym nasuwający się pomysłem są różne pudła i pudełka, w których hurtem lub pogrupowane przechowujemy swoje rzeczy. Można zatem kupić kilka pudełek różnej wielkości i w nich pogrupować swoje akcesoria. Można również zaleźć w odpowiednich sklepach organizery z szufladkami, które potem ustawiamy na którejś z półek. Dobrym pomysłem jest również głębsza szuflada, w której umieścimy zestaw pudeł, zamykanych lub otwartych, z przeznaczeniem na te wszystkie rzeczy, które mogłyby nam się gdzieś rozpierzchnąć. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto rozważyć wariant małych szufladek; mogą być również wewnętrzne, ukryte w jednej dużej szufladzie.

Najbardziej chyba komfortowym rozwiązaniem na drobne szpargały jest płytka szuflada z podziałkami. Niektóre firmy produkujące meble oferują takie stałe wypełnienia szuflad, wykonane np. ze sklejki lub cienkiej płyty laminowanej. Zazwyczaj dostępnymi wariantami jest wypełnienie kratką bądź mniej lub bardziej podłużnymi polami. Znakomicie nadają się one do przechowywania drobnych przedmiotów, a ze względu na wielość wyodrębnionych oddzielnych przestrzeni, możemy wykorzystać taką szufladę do zmagazynowania wielu rodzajów rzeczy, począwszy od części odzieży, jak krawaty, chustki, paski, a skończywszy na drobiazgach w rodzaju spinek do koszul i krawatów. Bardziej popularne są płaskie, wieloelementowe wkłady dedykowane do szuflad kuchennych, z wykorzystaniem których sami możemy aranżować wnętrze swojej szuflady z taką ilością podziałów, jaka będzie odpowiadała naszym potrzebom. Najczęściej są one blaszane, wykonane ze stali w kolorze inox.

Można również zastosować pojemniki z tworzywa, mocowane do ścianki lub przegrody garderoby, a także zawieszane w tych miejscach torby. Te jednak rozwiązania nadają się raczej do przechowywania bardziej gabarytowych akcesoriów, choć w przypadku posiadania ich większej ilości znakomicie spełniać będą swoje przeznaczenie. Jest to rozwiązanie polecane zwłaszcza posiadaczom małych garderób, podobnie jak pudełka ustawione na wyższych półkach.

Wbrew pozorom, z małymi rzeczami możemy mieć w garderobie więcej problemów niż z pełnowymiarową odzieżą. Czasem pewne jej części zaczynają bardziej przypominać magazynek drobiazgów. Ze wszystkimi tymi problemami musimy sobie jednak poradzić, by korzystanie z wymarzonej garderoby było komfortowe i satysfakcjonujące.

d1qnc0c

Podziel się opinią

Share
d1qnc0c
d1qnc0c