Trwa ładowanie...
d42er5o

Sposób na maleńką sypialnię

Aranżacja maleńkiej sypialni może się wydawać bardzo trudna. W końcu w tym pomieszczeniu chcesz zmieścić i duże łóżko, i meble do przechowywania wielu rzeczy, a na dodatek całość ma wyglądać nieszablonowo, niebanalnie i po prostu ładnie. Na szczęście na rynku pojawiło się mnóstwo świetnych rozwiązań, które są idealne do małej sypialni. Poznaj sprytne triki na przechowywanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepszym sposobem na maleńką sypialnię jest po prostu idealna organizacja przestrzeni w szafach, szufladach i półkach.
Najlepszym sposobem na maleńką sypialnię jest po prostu idealna organizacja przestrzeni w szafach, szufladach i półkach. (Shutterstock.com)
d42er5o

Meble do małej sypialni

W czasie meblowania maleńkiego pomieszczenia należy mieć na względzie kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim należy pamiętać, że meble muszą być lekkie i jasne, by nie przytłoczyły niewielkiej powierzchni.

Tak obniżysz koszty ogrzewania domu o 30 proc.

Ponadto warto tak je rozplanować, żeby były maksymalnie funkcjonalne i pojemne. Dobrym pomysłem jest zabudowanie szafy do samego sufitu – zyskasz dzięki temu kilka półek, na których możesz przechowywać różności.

d42er5o

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie wysuwanych się szuflad pod łóżkiem. Nie będą widoczne, a ty zyskasz miejsce, w którym możesz trzymać płaszcze na zimę, sezonowe ubranka i zabawki dzieci czy kolekcję pościeli. Dzięki temu możesz zrezygnować z komody, a w mikroskopijnej sypialni będzie miejsce na toaletkę.

Rozjaśnij pokój

Wiele osób obawia się, że całkowite zabudowanie i wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało zagracone i przyciężkie. Przeciwdziałaj temu! Znajdź na ścianach miejsce na lustra, które będą optycznie powiększać przestrzeń. Pobuszuj po sklepach w poszukiwaniu jasnych zasłon. Postaw na światło, blask i jasne kolory.

d42er5o

Świetnym rozwiązaniem jest zakup mebli o błyszczącej powierzchni. Nie musi się to kojarzyć ze smutnymi wnętrzami PRLu. Szafy na wysoki połysk wracają do łask, a odbijająca światło powierzchnia optycznie powiększy sypialnię i sprawi, że nikt w niej nie pomyśli o klaustrofobii.

Plan: idealna organizacja

W małych pomieszczeniach panuje jedna zasada: wszystko powinno być schowane. Im więcej rzeczy będzie leżało na wierzchu, tym silniejszy będzie efekt zagracenia. Dlatego najlepszym sposobem na maleńką sypialnię jest po prostu idealna organizacja przestrzeni w szafach, szufladach i półkach. Im lepiej posortujesz rzeczy, im porządniej złożysz ubrania, im więcej idealnie dobranych pod względem rozmiaru pudeł i pudełek kupisz, tym więcej będziesz mieć miejsca. A przynajmniej wrażenia wolnej przestrzeni. A przecież w maleńkim pomieszczeniu ma to ogromne znaczenie.

Świetnym pomysłem jest zakupienie organizerów do szuflad. Pomogą ci utrzymać porządek w drobiazgach i bieliźnie, a jednocześnie zmniejszyć ich objętość. Warto także zaopatrzyć się w segregator lub teczkę, która pomoże ci zapanować nad dokumentami. Nieszablonowe koszyczki ze sznurka bawełnianego lub drewniane pudełeczka to najlepszy sposób na przechowywanie kosmetyków.

d42er5o

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d42er5o

d42er5o
d42er5o