Trwa ładowanie...
ycipk-4jf0ew
Materiał Partnera
dekoracje wnętrz

Proste sposoby na nowy wygląd kanapy

Wygodna kanapa to niekwestionowana gwiazda każdego salonu. Jej zakup wiąże się zazwyczaj z inwestycją na kilka lat. Czasami jednak wysłużony mebel darzymy tak dużym sentymentem, że nie chcemy go wymieniać. Co wtedy? Dzięki prostym trikom możemy w szybki sposób odmienić wygląd sofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Proste sposoby na nowy wygląd kanapy
(Eurofirany)
ycipk-4jf0ew

*Zmiana obicia lub nakrycia *
Jednym ze sposobów na odmianę – bez konieczności zakupu nowej kanapy – jest wymiana tapicerki. Po takiej renowacji nawet starsze meble mogą zmienić się nie do poznania. Wymiana obicia sprawdza się, zwłaszcza gdy planujemy remont, przeprowadzkę lub zupełnie inną aranżację niż dotychczas.

Podziel się

Tapicerowanie to jednak pracochłonne i trudne zadanie, jeśli chcemy wykonać je samodzielnie. Korzystając z pomocy specjalisty, musimy się liczyć z większym kosztem. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest nowe nakrycie. Możemy do tego wykorzystać specjalną narzutę lub koc. Pozwoli nam to na szybką zmianę koloru czy wzoru sofy.

ycipk-4jf0ew

Zobacz koniecznie! Najtrwalsze, najcichsze i w dobrej cenie. Idealne rozwiązanie do domu

*Magia dodatków – dekoracyjne poduszki *
Czasami najbardziej spektakularne efekty osiąga się za sprawą najprostszych sposobów. Nowe poduszki lub jedynie wymiana poszewek mogą zdziałać cuda.

Podziel się

– Połyskujące i eleganckie sprawią, że kanapa będzie bardziej stylowa, różnokolorowe wniosą pozytywną energię do całego wnętrza, a haftowane i pastelowe pomogą w stworzeniu przytulnego nastroju.

ycipk-4jf0ew
Podziel się

Dobierając poszewki do kanapy, warto też puścić wodze fantazji. Z myślą – każdy pomysł jest dozwolony – możemy łączyć różne kolory, wzory i faktury. Eklektyczny wygląd sofy możemy przecież za kilka miesięcy zmienić na minimalistyczny styl – wystarczy dobrać kilka nowych poduszek. To naprawdę proste! – mówi Agata Nowak, specjalista marki Eurofirany.

*Spójna aranżacja *
Dobierając poszewki, które ozdobią naszą kanapę, warto mieć na uwadze pozostałe tekstylia w danym pomieszczeniu, jak np. zasłony czy obrus na stole. Możemy zdecydować się na ozdoby z tego samego materiału – dostępne w kompletach lub na zamówienie, jak również stworzyć własne kompozycje.

Podziel się
ycipk-4jf0ew

– Taki zestaw może być np. dopasowany do pory roku – jesienią i zimą sięgnijmy po wyraziste kolory i przyjemne w dotyku materiały, które ocieplą wnętrze, a latem wybierzmy jasne barwy i cieńsze tkaniny. W tym sezonie prym wiodą wszystkie odcienie zieleni wraz z egzotycznymi motywami roślin, zwierząt i owoców – podpowiada Agata Nowak.

PINKMARTINI
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jf0ew

ycipk-4jf0ew
ycipk-4jf0ew