Trwa ładowanie...
Vetrex
okno
23-06-2016 11:49

Okna bezpieczne dla maluchów

Budując dom, chcemy, aby był bezpieczny i wygodny dla wszystkich mieszkańców. Zadbajmy więc szczególnie o potrzeby najmłodszych, zapewniając im komfortowe i odpowiednie warunki do zabaw, wypoczynku i nauki.

Okna bezpieczne dla maluchówŹródło: Vetrex
dyv0t7j
dyv0t7j
Budując dom, chcemy, aby był bezpieczny i wygodny dla wszystkich mieszkańców. Zadbajmy więc szczególnie o potrzeby najmłodszych, zapewniając im komfortowe i odpowiednie warunki do zabaw, wypoczynku i nauki.

Zminimalizowanie ryzyka wypadku

Ciekawscy świata mali odkrywcy uwielbiają poznawać swoje otoczenie i dlatego często eksperymentują. Doświadczenia chętnie przeprowadzają na własną rękę, gdy ich opiekunowie nie mogą im przeszkodzić. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego dorosłym ciężko jest przewidzieć wszystkie pomysły, które im pociechom wpadną do głowy. Mimo to, niezależnie od najbardziej szalonych planów, które maluchy zechcą wprowadzić w życie - można uchronić je przed niebezpieczeństwem upadku z wysokości.

System Bezpieczne dziecko to specjalna blokada uniemożliwiająca otwarcie okna na oścież. Skrzydło da się uchylić, jednak pełne jego otwarcie jest możliwe dopiero po zwolnieniu blokady za pomocą kluczyka. Z czasem, gdy maluch podrośnie, można zrezygnować ze stosowania zabezpieczenia.

System Bezpieczne dziecko - Tilt First ROTO

dyv0t7j

Najmłodszych zwykle rozpiera energia. Dzikie gonitwy, wyścigi, gra w berka – to typowe dziecięce rozrywki. Maluchy nie potrafią długo usiedzieć bez ruchu, dlatego zamiast ograniczać ich swobodę, lepiej zmniejszyć możliwość potknięcia i upadku, poprzez zastosowanie tzw. niskiego progu. Rozwiązanie to stosowane jest w drzwiach tarasowych i wejściowych. Niski próg ma do 20 mm wysokości, ryzyko zahaczenia o przeszkodę jest więc mniejsze niż w przypadku tradycyjnego progu lub systemów przesuwnych, w których dolna krawędź ma wysokość ramy profilu, czyli ok. 80 mm. Przykładem nowoczesnego rozwiązania z niskim progiem, dostępnego w ofercie Vetrex są systemy Vetrex Slide.

W wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że w ferworze zabaw najmłodsi mogą nie zauważyć dużych przeszkleń tarasowych, dlatego warto przemyśleć zastosowanie w nich pakietów szybowych z tzw. szybą bezpieczną. Jest ona zabezpieczona specjalną folią, dzięki której nawet w wypadku jej rozbicia odłamki pozostaną na miejscu i nikogo nie zranią. W takiego typu szybę już w standardzie wyposażony jest system VR90 Synergy.

Okno VR90 Synergy

dyv0t7j

Komfortowe warunki do nauki i wypoczynku

Okna w pokoju dla dziecka powinny charakteryzować się korzystnymi właściwościami akustycznymi, aby zapewnić najmłodszym ciszę sprzyjającą zarówno wypoczynkowi jak i skupieniu, ułatwiającemu naukę. Zwłaszcza jeśli okna pokoju wychodzą na głośną ulicę warto wyposażyć je w dźwiękoszczelne pakiety szybowe. Wyjątkowo korzystnymi parametrami w tym zakresie wyróżnia się wiele rozwiązań dostępnych w Vetrex, w tym okna VR90 Synergy, V90+, czy okno V82 Modern Design.

Zdrowy klimat

Okna w pokoju dziecka powinny być szczelne i solidnie zamontowane, aby uniknąć niekontrolowanych przeciągów. Szczelność stolarki wpływa też na jej właściwości akustyczne. Zabezpieczając dziecko przed przewiewem, ograniczamy też dopływ hałasu z zewnątrz oraz rachunki za ogrzewanie. Dopływ świeżego powietrza najlepiej jest uzyskać za pomocą systemów wentylacji, które dozują jego optymalną ilość.

Okno V82 ProSafe

Bezpieczeństwo dla wszystkich domowników

Również dorośli poczują się bezpieczniej i będą spokojniejsi o swoje dzieci, jeżeli ich dom będzie odpowiednio chroniony. Służą temu antywłamaniowe okna V82 ProSafe, których specjalna budowa i wyposażenie utrudni próby sforsowania ich przez złodzieja. W przypadku bezpieczeństwa chcemy mieć pewność, że otrzymujemy ochronę, której deklarowana wielkość potwierdzona jest badaniami. System V82 ProSafe został poddany wielu testom, które jednoznacznie wykazały, że okno spełnia wymogi dla stolarki antywłamaniowej w klasie RC2.

dyv0t7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyv0t7j