Trwa ładowanie...
d1xnbmf

Nowe technologie i drewniane inspiracje – ruszają Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA

Podczas tegorocznej edycji będzie można obserwować produkcję mebli na żywo, sprawdzić, jak działają nowoczesne maszyny w przemyśle drzewnym i meblarskim, a także poznać najnowsze trendy w kuchennym wzornictwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drewno to bardzo wdzięczny materiał. Jego fenomen wynika przede wszystkim z niezwykłej trwałości i elastyczności
Drewno to bardzo wdzięczny materiał. Jego fenomen wynika przede wszystkim z niezwykłej trwałości i elastyczności (Shutterstock.com)
d1xnbmf

Trendy w designie zmieniają się, ale do drewna wciąż się powraca. Pomimo upływu lat walory użytkowe tego naturalnego surowca wciąż są bardzo cenione. Meble, dodatki i przedmioty codziennego użytku z drewna idealnie współgrają z każdą przestrzenią. Chcąc dowiedzieć się, jakie trendy i inspiracje dominują we współczesnym wnętrzu, warto odwiedzić tegoroczne targi branży drzewnej, stolarskiej i meblarskiej w Poznaniu.

Nowe oblicze drewna – co będzie się działo?

W dniach 10-13 września 2019 r. w Poznaniu odbędą Targi Drema, Furnica i Sofab, podczas których poznamy m.in. tajniki produkcji mebli drewnianych, a także odkryjemy zalety nowych technologii wykorzystywanych we współczesnym wzornictwie. Będzie można zapoznać się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy. Nowe oblicze drewna w strefie DREMA Design 2019 pokażą m.in.: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Egger, OKOŃ Parkiety Pałacowe i Tradycyjne, Łąccy, McKapka, Poldan, Seico, Ugears oraz rokujący artyści, dizajnerzy i ludzie z pasją stolarską.

d1xnbmf

Innowacje w kuchni i fabryka mebli "na żywo"

Trudno wyobrazić sobie meble XXI wieku bez drewna. Rosnący popyt na nowoczesne meble kuchenne powoduje, że producenci zaczynają się rozglądać za coraz nowszymi technologiami. Jednym z wydarzeń prezentowanych na targach będzie "Globalna Innowacja w Kuchni", podczas którego zobaczymy, jak wygląda proces projektowania i produkcji mebli. Będzie można zaczerpnąć inspiracji, porozmawiać z ekspertami i zobaczyć dokąd zmierza wzornictwo.

Furnica i Sofab 2019 i #razembypomagac uruchomią produkcję mebli na żywo, żeby wyprodukować przedmioty, które przeznaczone zostaną do celów charytatywnych. Ponadto dowiemy się, jak duże znaczenie ma ergonomia w kuchni, a także jak dobierać dekory do płyt meblowych. Będzie to również okazja, aby sprawdzić nowoczesne "komputery" w kuchni, czyli AGD rodem z przyszłości.

Mobilne studio zorganizowane przez portal Dom i Drewno

d1xnbmf

Portal Dom i Drewno to miejsce dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i pasjonatom. Na portalu znaleźć można wiele informacji na temat materiałoznawstwa, elektronarzędzi oraz maszyn do obróbki drewna. Inicjatorzy portalu pokazują również krok po kroku jak powstają meble i konstrukcje drewniane. W tym roku w ramach targów Drema, Furnica i Sofab, portal Dom i Drewno zorganizuje studio mobilne, w którym znani prezenterzy: Jarek i Lidka nagrają materiały wideo prosto ze stoisk wystawców. W ciągu 2 dni uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca z kamerą, przysłuchiwać się inspirującym rozmowom i śledzić nagrania wprost z targowej ekspozycji.

Pawilon Promocji Drewna

Drewno to bardzo wdzięczny materiał. Jego fenomen wynika przede wszystkim z niezwykłej trwałości i elastyczności. Upływ czasu nie odbiera meblom i dodatkom drewnianym niczego z ich piękna i funkcjonalności. Dzięki nowoczesnym technologiom, odpowiednim maszynom i narzędziom, surowiec ten stał się odporny na warunki środowiska, nie tracąc żadnego ze swoich walorów. Prawdziwy "obraz" drewna będziemy mogli zobaczyć, zaglądając do Pawilonu Promocji Drewna – dowiemy się, jak wyglądają poszczególne etapy obróbki tego surowca: od pozyskania, poprzez możliwości eksploatacji i kreacji, aż po gotowe produkty i rozwój branży leśnej, drzewnej i meblarskiej.

Dzień białoruski na targach

d1xnbmf

Białoruś jest jednym z głównych europejskich eksporterów drewna. Z racji tego, że kraj ten graniczy z Polską, chętny jest, aby podjąć współpracę z naszymi rodzimymi przedsiębiorcami. Pierwszego dnia trwania targów teren ekspozycji odwiedzi delegacja przedstawicieli białoruskiej administracji rządowej oraz białoruskich przedsiębiorców, z którymi będzie można nawiązać współpracę handlową. Uczestnicy targów będą mieli okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z białoruskimi przedsiębiorstwami leśnictwa i przemysłu drzewnego oraz do omówienia możliwych kierunków współpracy w tej dziedzinie.

Blok targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej produkcji mebli. Targi odbędą się w dniach: 10-13 września 2019 r.

Więcej informacji na stronach: www.drema.pl, www.furnica.pl, www.sofab.pl.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1xnbmf

d1xnbmf
d1xnbmf