Trwa ładowanie...

Naklejki na ścianę – nowa generacja tapet

Nie trzeba wykonywać skomplikowanych prac, by ożywić nudne powierzchnie. Naklejki na ścianę są niedrogie i łatwe w aplikacji. Należy być tylko ostrożnym w kwestii ich wyboru, by dobrze komponowały się z aranżacją wnętrz. Podpowiadamy, jak wybrać naklejki ścienne.

Naklejki na ścianę – nowa generacja tapetŹródło: Oklejgo.pl
d2kiu62
d2kiu62

Nie trzeba wykonywać skomplikowanych prac, by ożywić nudne powierzchnie. Naklejki na ścianę są niedrogie i łatwe w aplikacji. Należy być tylko ostrożnym w kwestii ich wyboru, by dobrze komponowały się z aranżacją wnętrz. Podpowiadamy, jak wybrać naklejki ścienne. Bogactwo naklejek na ścianę

Naklejki na ścianę wykonuje się z PCW, winylu czy weluru, a rodzaj zastosowanego materiału decyduje o ich fakturze. Mogą być gładkie i matowe, błyszczące i aksamitne. Są dostępne w różnych wymiarach, kształtach i kolorach (jedno- i wielobarwne). W kwestii wzorów naklejki na ścianę przyprawiają o zawrót głowy! Można wybierać spośród kwiatowych, folkowych czy geometrycznych obrazów, motywów zwierzęcych, nawiązujących do dyscyplin sportowych, pojazdów, przedmiotów codziennego użytku i wielu, wielu innych.

Jeśli w ogromnym wyborze wzorów nie znajdziesz odpowiedniego, nie ma powodu do zmartwienia. Niezdecydowani mogą zaprojektować własne naklejki na ścianę, które zostaną wykonane na indywidualne zamówienie.

Obraz(k)owe dekoracje ścienne

W kuchniach królują grafiki owoców, warzyw, naczyń i sztućców. W salonach goszczą sławni aktorzy i znane budowle. Zdobny żyrandol czy klatka z ptaszkami nad wanną wprowadzają do łazienkowych aranżacji wnętrz element zaskoczenia. Duży wybór naklejek na ścianę jest dedykowany aranżacjom wnętrz dziecięcych pokoi – od edukacyjnych cyferek dla maluchów po komiksowe postacie dla nastolatków.

d2kiu62

Oryginalnie prezentują się naklejki na ścianę w formie miarki wzrostu – zwłaszcza jeśli wokół niej zgromadzą się leśne zwierzątka, które na przekór dziecięcej estetyce są przedstawione w niezwykle realistyczny sposób (Leśni Przyjaciele, KEK Amsterdam).

Superpomysłem są też fluorescencyjne dekoracje ścienne (np. Wielki Baobom, Bobom). Tego typu naklejki na ścianę są również dostępne w wersjach dla dorosłych. Komplet kwiatuszków z tworzywa Wallflower Glow marki Umbra to nie tylko przykład świecących, lecz także oryginalnych naklejek trójwymiarowych.

Rodzinna aranżacja wnętrz

Drzewo genealogiczne to wspaniały sposób na wyeksponowanie zdjęć rodzinnych w salonie. Naklejki na ścianę w kształcie rozłożystych dębów czy iglaków kupuje się w komplecie z ramkami (dostępne np. w Newmedia-art). Pełnią one nie tylko funkcję dekoracji ściennej, lecz także stanowią zapis rodzinnych historii i pretekst do odbywania wspominkowych podróży.

Naklejki na ścianę dla erudytów

Tekstowe naklejki na ścianę dają możliwość bezpośredniego wyrażania siebie. Cytaty, monogramy, kuriozalne maksymy czy zabawne zwroty to przejaw poglądów, uczuć i gustów. Nieco optymizmu do aranżacji wnętrza wnoszą napisy, głoszące wzniosłe uczucia i idee, jak: miłość, nadzieja, wolność czy szczęście. Można też zamówić zestaw liter, pozwalający stworzyć własny tekst.

d2kiu62

Krój pisma powinien nawiązywać do klimatu aranżacji wnętrza. Fantazyjnie „pompowane” czcionki będą dobrze sprawdzać się w dziecięcym pokoju, a delikatne wykaligrafowane liternictwo wpisze się w nastrojowy styl sypialni.

Niejako odwrotnością naklejek-napisów są naklejki tablicowe, po których można pisać kredą. Sprawdzają się one zarówno w aranżacjach wnętrz dziecięcych, jak i w kuchniach, zastępując niezliczone karteczki i magnesy przyczepiane do drzwi lodówki.

Naklejki na ścianę i nie tylko

Naklejki ścienne znajdują zastosowanie na każdej gładkiej powierzchni: malowanej ścianie, suficie, szybie, drewnie, tworzywach czy panelach podłogowych. Mogą być aplikowane na meble, laptopy czy sprzęt AGD. Laminowane można śmiało stosować na płytki w łazience, ponieważ wykazują odporność na wilgoć. Ładnie w aranżacji wnętrz prezentują się też transparentne nalepki na oknach przypominające witraże albo imitujące zmatowione szkło.

d2kiu62

Zmiana aranżacji wnętrza dzięki naklejce na ścianę

Aplikacja naklejek na ścianę nie wymaga specjalnych przygotowań. W przypadku powierzchni świeżo malowanych warto odczekać jednak ok. tygodnia czy dwóch, zanim nalepi się na nie taką dekorację ścienną.

Warto dobrze przemyśleć kompozycję. Przed przystąpieniem do pracy można przekleić nalepkę kawałkiem taśmy malarskiej i sprawdzić, czy wybrane miejsce jest odpowiednie. Na szczęście niektóre tego typu dekoracje ścienne można naklejać więcej niż jeden raz. Ta właściwość ułatwia dokonywanie poprawek podczas aplikacji, gdy pod nalepkę dostanie się np. pęcherzyk powietrza.

Również usunięcie naklejek ściennych jest stosunkowo łatwe. Pomocna w ich zdejmowaniu okazuje się suszarka, której ciepły podmuch sprawia, że dekoracje ścienne łatwiej odchodzą od powierzchni, z której chcesz je usunąć.

d2kiu62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kiu62