Trwa ładowanie...

Mopy parowe – jak wybrać najlepszy?

Nowoczesne urządzenia, pomagające utrzymać czystość w domach czy biurach, wciąż zyskują na popularności. Wśród nich, obok robotów-odkurzaczy, na honorowym miejscu znajdują się mopy parowe. Jaki model wybrać, by się nie zawieść i rzeczywiście ułatwić sobie pracę?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mopy parowe – jak wybrać najlepszy?Źródło: Shutterstock.com
d2cn64d

Nie wszyscy, którzy myślą o szybkim i "bezbolesnym” sprzątaniu, zdają sobie sprawę z tego, czym tak właściwie jest mop parowy. Mianowicie mowa tutaj o urządzeniu w pewnym sensie przypominającym tradycyjnego mopa, a jednak znacznie bardziej rozbudowanym. Wersja parowa ma w wyposażeniu specjalną pompkę oraz grzałkę. To właśnie dzięki drugiemu z tych elementów woda zostaje podgrzana aż do osiągnięcia optymalnej temperatury, w wyniku czego dochodzi do powstawania pary. Za jej sprawą łatwo jest usunąć wszelkie zabrudzenia z wybranych powierzchni.

Jaki mop dla ciebie

Jeśli poszukujesz mopa do użytku domowego, najlepiej będzie, gdy sięgniesz po model płaski z wymiennymi wkładami. Wybierając go, zyskasz pewność, że doczyścisz praktycznie każdą powierzchnię i dotrzesz do wszelkich zakamarków. Mopy tego rodzaju odznaczają się również wysoką ergonomią, która wpływa na komfort podczas sprzątania. Co więcej, z ich wykorzystaniem bez przeszkód oczyścisz nie tylko podłogę, ale również okna czy tapicerkę.

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim sprawdź, czy mop został wyposażony w technologię dostosowującą poziom emisji pary do konkretnego podłoża. W ten sposób nie uszkodzisz czyszczonej powierzchni, a zapewnisz jej sterylną czystość. Przyjrzyj się też głowicy – jeśli okaże się odpowiednio elastyczna i giętka, bez problemu dotrzesz do wszystkich zakamarków (na przykład trudno dostępnych, ciasnych miejsc pomiędzy różnymi elementami mebli). Sprawdź również wagę sprzętu, ponieważ jeśli okaże się zbyt ciężki, będzie ci niewygodnie i łatwo się zniechęcisz. Zadbaj o odpowiednio długi przewód zasilający, by uniknąć "wędrówek” od gniazdka do gniazdka.

Mocne i słabe strony mopów parowych

Główną zaletą mopa parowego jest działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu z łatwością likwiduje do 99,9 proc. szkodliwych drobnoustrojów w mieszkaniu.

Nie musisz się też martwić, że pozostawi po sobie smugi czy zacieki – wszystko będzie idealnie wyczyszczone. Pamiętaj jednak, że mop parowy to nie urządzenie do wszystkiego. Jeśli masz olejowane bądź woskowane drewniane podłogi, zrezygnuj z jego pomocy, ponieważ para szybko zniszczy tego rodzaju powierzchnię. W każdym innym przypadku urządzenie okaże się świetnym rozwiązaniem do domu o dowolnym metrażu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2cn64d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cn64d
d2cn64d