Trwa ładowanie...

Modne tkaniny na meble i dodatki

Najpopularniejsze tkaniny do obić to tkaniny gobelinowe, żakard, organza, tafta oraz grube lniane i bawełniane tkaniny we wzory. Meble tapicerowane potrafią odmienić wnętrza naszych mieszkań. O ile odpowiednio je dobierzemy.

Modne tkaniny na meble i dodatkiŹródło: shutterstock
d2up4gu
d2up4gu

Najpopularniejsze tkaniny do obić to tkaniny gobelinowe, żakard, organza, tafta oraz grube lniane i bawełniane tkaniny we wzory. Meble tapicerowane potrafią odmienić wnętrza naszych mieszkań. O ile odpowiednio je dobierzemy. * Dobieramy tkaninę*

Tkaniny na obicia powinniśmy dobierać do koloru ścian, podłóg i trwałych elementów wyposażenia. Jasne rozświetlą wnętrza, ciemne stonują całość, przydadzą mu przytulności i domowego ciepła. Krzykliwe kolory pomogą w nadaniu mu nowoczesności. Bardzo ważne też jest jaki wzór wybierzemy, ponieważ tym jednym motywem też możemy zmienić całą aranżację wnętrza. Dzisiaj najczęściej wybieranymi wzorami tkanin są wszystkie rodzaje kwiatów, łączek i dużych roślin. Do wyboru jest mnóstwo wzorów takich jak róże, konwalie, fiołki czy też trawa.

Prócz tego rynek oferuje mnóstwo tkanin gobelinowych, które posiadają wszelkiego różnego nadruki. Także te tkaniny różnią się cenowo. „Łączka” może kosztować zarówno 50 jak i 100 zł za metr bieżący. Tkaniny przedstawiające sielskie sceny z życia wiejskiego to wydatek ok. 45 zł za metr bieżący.

Za tkaniny bawełniane zapłacimy około 40 zł za metr bieżący. Tkaniny gobelinowe (nazwa pochodzi od nazwiska francuskiej rodziny, od XV wieku wytwarzającej ozdobne tkaniny) to wydatek 65 zł za metr bieżący, natomiast delikatniejsza tafta może kosztować nawet 170 zł za metr.

d2up4gu

Nowe życie sofy

W zależności od przeznaczenia, możemy wybierać różne materiały. Do obicia kanapy dobrze jest wybrać wzorzystą tkaninę. Może to być standardowa łączka. Jednak jeśli planujemy na kanapie położyć poduszki, dobrze jest, aby kontrastowały z obiciem kanapy.

Czasami do dodanie życia sofie wystarczą same poduszki. Można choćby wybrać motyw tkaniny ze znaczkami pocztowymi i uszyć z niej poduszeczki, a na nad sofą powiesić kilka obrazków z własnych podróży i w ten sposób ciekawie zaaranżować fragment mieszkania.

Tkaniny można wykorzystać też do obicia lub obwiązania krzeseł. Bardzo ciekawym pomysłem jest narzucenie tkaniny na proste, drewniane krzesło i przewiązanie jej z tyłu na kokardę. W ten sposób krzesła nabiorą miękkich kształtów i będą wyglądać wytwornie. Krzesła o starych obiciach warto odświeżyć. Najczęściej do nowych obić wykorzystuje się materiały z kwiatowymi wzorami.

d2up4gu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2up4gu