Trwa ładowanie...
d36mgc6

Minimalistyczne, ale ciekawe. Wiszące lampy do każdego pomieszczenia

Każdemu zależy na tym, by dom prezentował się schludnie, przytulnie, ale także modnie. Radzimy, jak dobrać wiszące lampy, które będą użyteczne i piękne jednocześnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedrogie lampy mogą całkowicie odmienić charakter pokoju
Niedrogie lampy mogą całkowicie odmienić charakter pokoju (Materiały prasowe)
d36mgc6

Detale, które robią różnicę

Urządzając pomieszczenie często skupiamy się jego wnętrzarskich fundamentach. W salonie góruje kanapa, w sypialni łóżko, a w kuchni czy jadalni szafki kuchenne oraz stół dla całej rodziny. O ile elementy te są niezbędne, by pomieszczenie mogło spełniać swoją rolę, nie zawsze wpływają na nastrój w nim panujacy. Kluczem do udanego wnętrza są niewidoczne na pierwszy rzut oka detale oraz elementy dekoracyjne. Dzięki nim możesz swobodnie żonglować przeróżnymi stylami i zmieniać je w zależności od nastroju. Dobrym przykładem jest oświetlenie, które traktujemy często jako obowiązkowy element pokoju, zamiast zrobić z niego jedną z jego głównych gwiazd.

d36mgc6

Postaw na minimalizm z charakterem

Wybierając lampy do dowolnego pomieszczenia, nie traktuj ich jedynie jako niezbędnego elementu. Lampy, owszem, mają oświetlać pokój w odpowiedni sposób i tworzyć przyjemną atmosferę nawet po zmroku, lecz jednocześnie mogą przyciągać wzrok swoją formą. W ostatnim czasie najmocniejszym trendem jest minimalizm i prostota. Nurty te nie mają jednak nic wspólnego z nudą - minimalistyczna lampa może wtapiać się przestrzeń lub być wyrazista i konkretna.

d36mgc6
iStock.com
Podziel się

Jak dobrać lampę wiszącą do wnętrza

Oświetlenie może być ozdobą pokoju i nadawać mu specyficzny klimat. W takim przypadku możesz puścić wodze fantazji i wybrać oryginalny model z industrialnym pazurem.

d36mgc6

Jeśli z kolei masz już w głowie wizję świeżo urządzonego wnętrza lub szukasz oświetlenia do gotowego czy zrealizowanego projektu, możesz postawić na proste formy. Ich nowoczesna forma uzupełni wnętrze, ale nie będzie konkurować z ozdobami, które już zaplanowałeś. Pomimo tego, nie brakuje im stylu, który swoją ponadczasowością będzie prawdziwą przyjemnością dla oczu przez wiele lat.

Shutterstock.com
Podziel się

Lampa wisząca - jednopunktowa czy wielopunktowa?

d36mgc6

Planując zakup lampy sufitowej warto najpierw zastanowić się, ile źródeł światła jest nam potrzebnych. Najprostszym rozróżnieniem może być powierzchnia pomieszczenia. Im jest mniejsza, tym mniejszej ilości światła potrzebujemy, by pokój doświetlić. Warto także wziąć pod uwagę sam wystrój - minimalistyczne wnętrze z niewielką ilością dodatków uzupełnij jedną lampą o większej mocy żarówki, a pokój wymagający bardziej wyrazistych dodatków możesz urozmaicić za pomocą kilku ciekawych lamp.

Podziel się opinią

Share

d36mgc6

d36mgc6
d36mgc6