Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
meble
23-10-2013 12:49

Meble w stylu eklektycznym - HIT SEZONU!

Łączenie starych i nowych elementów wyposażenia to najmodniejszy trend wnętrzarski wpisujący się w styl eklektyczny. Aktualna moda przywraca do łask wzory i kolory sprzed półwiecza, nie rezygnując z dobrodziejstw najnowszych rozwiązań. Proste formy oraz kolor stanowiący główną ozdobę, do tego nowoczesne materiały, a wszystko to opatrzone minimalistycznym tłem - oto modne mieszkanie.

Meble w stylu eklektycznym - HIT SEZONU!Źródło: Sits.eu
d3fk0tn
d3fk0tn

Łączenie starych i nowych elementów wyposażenia to najmodniejszy trend wnętrzarski wpisujący się w styl eklektyczny. Aktualna moda przywraca do łask wzory i kolory sprzed półwiecza, nie rezygnując z dobrodziejstw najnowszych rozwiązań. Proste formy oraz kolor stanowiący główną ozdobę, do tego nowoczesne materiały, a wszystko to opatrzone minimalistycznym tłem - oto modne mieszkanie. Meble w stylu eklektycznym - siła tradycji

Patrząc na niektóre stylowe meble nawiązujące formą do minionych epok można czasem mieć wątpliwość: jak i do czego należy ich używać. Zdarza się, że nie przypominają one funkcjonalnych elementów wyposażenia, lecz ekspozycję muzealną z karteczką „Nie dotykać”. Na szczęście popularne projekty sof, kanap czy foteli akcentują ich prawdziwie tradycyjną rolę – mają zapewniać wygodę i wypoczynek.

Współczesne meble cieszą oko, dotyczy to także modeli wykonanych na modłę wciąż popularnego stylu retro. Dodatkowo obecna moda pozwala na dopasowanie zupełnie nowych elementów do już posiadanych - warto zajrzeć na strych albo przejrzeć zasoby starszych członków rodziny i zastanowić się, czy odrestaurowany stolik z lat 60. nie stanie się doskonałym uzupełnieniem nowego modnego kompletu wypoczynkowego.

Meble w stylu eklektycznym: praktyczna nowoczesność

Nowe technologie sprawiają, że meble są nie tylko wygodne i ładne, ale też trwałe. Nowoczesne konstrukcje kanap i foteli są stabilne i wytrzymałe, siedzenia i oparcia nie odkształcają się, a materiały obiciowe zachowują swoje barwy. Trwałość kolorów jest istotna, bo najmodniejsze są teraz kolory wyraziste, soczyste, jak intensywny żółty, różowy, pomarańczowy czy turkusowy.

d3fk0tn

Meble w stylu eklektycznym: idealny mariaż starego z nowym

Pogodzenie tradycyjnych i nowoczesnych form może następować w obrębie jednej kolekcji czy konkretnego modelu. - Dużą popularnością cieszą się meble, które łączą klasycznie elegancki, lekki design z supermodnym kolorem, np. tropikalnego nieba – informuje Katarzyna Jakubowska z firmy Sits, producenta mebli tapicerowanych.

– Niemałe zainteresowanie wywołują meble przywołujące miłe skojarzenia z wybranymi zjawiskami, miejscami, ale i ze słynnymi postaciami. Przykładowo subtelne kształty i wzory doskonale pasują do wizerunku ikon kobiecej urody. Ważne, by wszystkie detale konstrukcji stanowiły spójny obraz cech pierwowzoru, na który się powołują.

Odpowiednie tło dla mebli w stylu eklektycznym

Kompletując wyposażenie, warto pamiętać, że meble w intensywnych kolorach potrzebują tła, które będzie eksponować ich urodę. Ciekawie wpasują się one w minimalistyczne wnętrza. Białe ściany i jasna drewniana podłoga, czyli gustowna prostota – to znak rozpoznawczy tzw. stylu skandynawskiego.

Na Północy liczy się zapewnienie pomieszczeniom jak największej ilości światła dziennego. Zbędne są firanki i ciężkie, bogato zdobione materiały zasłonowe, które można zastąpić praktycznymi żaluzjami lub roletami. Alternatywę dla nich stanowią proste zasłony bez ozdób i wzorów. Dopasowane kolorystycznie do obić meblowych lub przeciwnie, kontrastujące z nimi...

d3fk0tn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fk0tn