Trwa ładowanie...
d3ynn9v

Lampy owadobójcze. Skuteczny sposób na komary

Długie, ciepłe wieczory na balkonie lub tarasie szybko mogą zostać przerwane przez natarczywe komary. Na szczęście możesz znaleźć kilka sposobów na to, żeby się przed nimi obronić. Jednym z najskuteczniejszych będą lampy przeciw owadom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelny wirus w Grecji. Gorączka Zachodniego Nilu przenoszona przez komary.
Śmiertelny wirus w Grecji. Gorączka Zachodniego Nilu przenoszona przez komary. (iStock.com)
d3ynn9v

Ich asortyment jest stosunkowo szeroki, możesz równie dobrze znaleźć lampy wyglądające jak kinkiety oraz modele schowane za osłonką, która nie rzuca się w oczy. Oczywiście zawsze możesz wybrać klasyczną lampę i powiesić ją w odpowiednim miejscu.

Lampa owadobójcza to urządzenie, którego zadaniem jest zwabianie i likwidowanie owadów. Każda lampa wyposażona jest w świetlówkę UV-A, emitujące ultrafiolet w dawce bezpiecznej dla ludzkiego oka. Przyciąga on jednak owady zdecydowanie lepiej niż każde inne światło. Jedna lampa umieszczona w strategicznym miejscu sprawi, że komary nie będą stanowić problemu zarówno w nocy, jak i za dnia.

W zależności od rodzaju wykorzystywanych mechanizmów, możemy podzielić lampy owadobójcze na kilka rodzajów:

d3ynn9v

Lampa rażąca

To najbardziej popularny model, który do pozbywania się insektów wykorzystuje znajdującą się wewnątrz kratkę pod napięciem. Podobny zabieg stosuje się na przykład w elektrycznych łapkach na owady. Doskonale nadają się do zawieszenia na balkonie, tarasie czy pod altanką. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na grubość i gęstość kratki pod napięciem. To od niej zależy jak szybko owady zostaną zneutralizowane. Niektórym może przeszkadzać charakterystyczny trzask towarzyszący zetnięciu owada z siatką. Pamiętaj również o tym, że po zetknięciu z kratką owady opadają na zamontowaną pod spodem tackę. Trzeba ją więc w miarę często opróżniać.

Komar tygrysi blisko Polski. Sprawdź, dlaczego jest niebezpieczny i po czym rozpoznać komary tygrysie Shutterstock.com
Podziel się

Lampa lepowa

W tym wypadku zasada działania lampy jest bardzo podobna, zmienia się jedynie sposób neutralizowania owadów. Wewnątrz urządzenia znajduje się lepki wkład, który dodatkowo przyciąga owady. W przeciwieństwie do lamp rażących działają bezszelestnie. Wadą takiego rozwiązania jest jednak konieczność regularnej wymiany wkładów.

d3ynn9v

Lampa wiatrakowa

Ten rodzaj lampy neutralizuje owady poprzez wciągnięcie ich do specjalnego pojemnika zamontowanego pod lampą. Wbudowane śmigła obracają się z dużą prędkością skutecznie więżąc owady w środku i uniemożliwiając im wydostanie się na zewnątrz. Podczas pracy nie dochodzi do rozprzestrzeniania się bakterii, dlatego urządzenie jest w pełni bezpieczne.

Wszystkich typów lamp owadobójczych można używać zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Urządzenie nie emituje żadnego dymu ani innych substancji, dzięki temu możesz zapewnić sobie spokojny sen wolny od ukąszeń i irytującego brzęczenia.

d3ynn9v

Podziel się opinią

Share

d3ynn9v

d3ynn9v