Trwa ładowanie...

Lampy do salonu. Ustrój pokój światłem

W większości przypadków salon jest zaprojektowany tak, by w ciągu dnia wykorzystywał jak najwięcej naturalnego światła. Dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiedni wystrój, ale również o aranżację oświetlenia.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lampy do salonu. Ustrój pokój światłem
Źródło: Shutterstock.com
d3po5ne

Częstym błędem popełnianym przez kupujących jest nieodpowiedni dobór rodzaju i wielkości lampy sufitowej do rozmiaru pomieszczenia. Jeśli kierujesz się wyłącznie względami estetycznymi, może się okazać, że światło negatywnie wpłynie na wygląd pomieszczenia.

W przypadku dużych salonów lub pomieszczeń o nieregularnym kształcie lampa sufitowa w centralnym punkcie pomieszczenia nie zawsze zda egzamin. Dlatego w przypadku niewielkiej wnęki lub w pomieszczeniach w kształcie litery L lepiej będzie zainwestować w różnorodne źródła światła. W ten sposób możesz zaaranżować na przykład kącik do czytania lub miejsce, w którym oglądasz telewizję.

Lampy stojące

Zamiast kupować dodatkowy żyrandol, możesz postawić na tańszą i łatwiejszą w montażu alternatywę – lampę podłogową. W sklepach znajdziesz różnorodne wzory lamp, które bez problemu dopasujesz od swojego wnętrza. W ten sposób stworzysz intymną i przytulną atmosferę w swoim salonie. Co ważne, łatwo je przenieść, dzięki czemu możesz dostosować je do nowego układu mebli.

A może kinkiety

Kinkiety to doskonały sposób na zaaranżowanie przytulnej przestrzeni w dużym salonie, a także na wyeksponowanie jego największych atutów. Półka z książkami, rodzinne fotografie na ścianie czy kominek – wszystko będzie przyciągać wzrok gości, jeśli zostanie odpowiednio oświetlone. Pamiętaj jednak, że kinkiety najlepiej prezentują się w parach, dlatego warto pomyśleć nad montażem kilku kinkietów na ścianie. Wadą takiego rozwiązania jest skomplikowany montaż, który wymaga dodatkowych prac remontowych. Jeśli chcesz ich uniknąć, lepiej będzie zainwestować w inne rozwiązania.

Umiejętnie rozstawione lampy to również doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, zrezygnuj z prostych żarówek i postaw na wymyślne klosze, które ukierunkują światło w różnych kierunkach. W ten sposób sprawisz, że salon będzie wydawać się obszerniejszy.

Lampy wiszące

Salon często połączony jest z jadalnią, ta natomiast wyposażona jest w duży, rodzinny stół, który wymaga odpowiedniej oprawy. Warto zainwestować w praktyczne lampy wiszące, które będą dopasowane zarówno do wielkości stołu, jak i jego charakteru. W przypadku stołu okrągłego dobrze sprawdzi się jedna większa lampa, natomiast do stołów podłużnych pasuje kilka mniejszych lamp wiszących obok siebie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3po5ne

Podziel się opinią

Share
d3po5ne
d3po5ne