WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Koniec z plastikowymi butelkami. Wypróbuj domowe filtrowanie wody

Woda jest niezbędna do funkcjonowania naszego ciała. Kupowanie zgrzewek plastikowych butelek jest jednak zabójcze dla naszej planety oraz naszego budżetu. Zadbaj o środowisko oraz swoje zdrowie i nie kupuj wody w butelkach. Postaw na domowe filtrowanie wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennie należy wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody
Dziennie należy wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody (pexels)
WP

Jak to jest z tą wodą?

Jeszcze parę lat temu wodna infrastruktura w miastach pozostawiała wiele do życzenia. Od pewnego czasu specjaliści zajmujący się jakością wody zgodnie stwierdzają jednak, że kranówka jest równie dobra i smaczna, co woda, którą przynosimy ze sklepów. Tę drugą musimy jednak kupować poza domem, przynosić i następnie pozbywać się pustych butelek, co ma wpływ na zanieczyszczenie środowiska.

Chcąc odżywiać się zdrowo i dbać o swój organizm, powinniśmy codziennie wypijać przynajmniej 1,5 litra wody, czyli jedną dużą butelkę. Z prostego obliczenia wynika zatem, że codziennie wyrzucamy jeden duży plastikowy odpad "na głowę", nie wspominając o trudnościach z transportem takiej ilości butelek do swojej kuchni.

WP

Zobaczysz zmiany w budżecie

Wodę z kranu i tę sklepową diametralnie różni cena. Codzienna porcja wody sklepowej na jedną osobę to koszt około 1,5-2 złotych. Za wodę z kranu, filtrowaną niedrogim gadżetem, zapłacisz około 4x mniej. Nie dość, że przyczynisz się do ochrony środowiska i zmniejszenia ilości śmieci, to zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

WP

Jeśli masz opory przed piciem kranówki prosto z kuchennej baterii, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie woda filtrowana w bajecznie prosty sposób.

iStock.com
Podziel się
WP

Oszczędzaj prąd

Parędziesiąt lat temu woda faktycznie mogła zawierać bakterie, których najłatwiej pozbyć się za pomocą przegotowania wody. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie niepotrzebna czynność, która zwiększyłaby ilość zużywanego prądu, za który przecież musimy zapłacić.

Bezsensowne jest dokładanie kolejnych złotówek do rachunków, kiedy same w sobie są już wystarczająco wysokie. Poza tym przegotowaną wodę musimy wystudzić, aby móc pić ją dla zaspokojenia pragnienia, a nawet wtedy ma specyficzny i nie każdemu odpowiadający smak. Chłodna woda w specjalnym dzbanku, gotowa do picia w każdej chwili, jest dużo praktyczniejszym rozwiązaniem.

WP

Na czym polega domowe filtrowanie wody?

Aby cieszyć się na co dzień smaczną i zdrową wodą, wystarczy zaopatrzyć swoją kuchnię w dzbanek do filtrowania o wkładzie, do którego wkładamy filtr. Koszt dzbanka, w zależności od jego pojemności, to około kilkadziesiąt złotych. Jest to jednorazowy wydatek, który starcza na długi czas.

Dzbanek można myć w zmywarce, więc z łatwością utrzymasz go w należytej czystości. Jeden filtr może przefiltrować (w zależności od producenta) 100-200 litrów, więc jego wymiana nie będzie częsta. Cena filtrów również kusi - wynosi od kilkunastu do 20 złotych, a zestawy filtrów w promocji dostępnej w internecie pozwolą ci zaopatrzeć się w ilość, która starczy na wiele miesięcy.

WP
Shutterstock.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP