Trwa ładowanie...
d371p1a
kiedy sadzić róże

Kiedy sadzić róże?

Róże to zjawiskowe kwiaty wyróżniające się smukłą łodygą, bujnym kielichem i miękkimi płatkami. Większość z nas kojarzy róże z bukietami i kompozycjami kwiatowymi, którymi obdarowujemy się nawzajem przy okazji różnych wydarzeń. Kwiaty te równie pięknie jak w wazonie prezentują się w ogrodzie – posadzone bezpośrednio do ziemi. Różane krzewy wspaniale zdobią zielony teren wokół domu, wprowadzając nutę romantycznej atmosfery. Mogą urozmaicać rabaty przy płocie, być częścią kwiatowej aranżacji lub dekoracją ścieżki – np. pnąc się po podporach i pergolach. Aby roślina odwdzięczyła się pięknym kwitnieniem, musimy przypilnować odpowiedniego terminu nasadzeń. Kiedy najlepiej sadzić róże? Przeczytaj nasz poradnik!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy sadzić róże? Nie zapomnij o ważnych wymaganiach.
Kiedy sadzić róże? Nie zapomnij o ważnych wymaganiach. (Materiały prasowe)
d371p1a

Materiał Partnera: Homebook.pl

Jaką różę kupić?

W marketach budowlanych, centrach ogrodniczych i kwiaciarniach możemy kupić trzy rodzaje sadzonek róż. Pierwsza z nich to tzw. miniaturka w doniczce, którą przez parę miesięcy możemy trzymać na parapecie jako dekorację wnętrza, a później wkopać bezpośrednio do ziemi. W handlu dostępne są także dwie wersje sadzonek róż – pierwsza to malutka sadzonka z rozwiniętym systemem korzeniowym i malutkimi pędami. Druga, znacznie wyższa, ma już rozwinięte pąki i jest gotowa do kwitnienia.

d371p1a

Kupując sadzonki róż, musimy mieć na uwadze, że poszczególne rodzaje mają inny termin nasadzenia. Kiedy on przypada? O tym w kolejnym akapicie.

Kiedy należy sadzić róże?

Jaki jest najlepszy termin na sadzenie róż do gruntu? Jeśli kupiliśmy malutką sadzonkę bez kwiatów, musimy wkopać ją do ziemi późną jesienią lub wczesną wiosną. Zanim to zrobimy, musimy sprawdzić prognozę pogody, aby uniknąć przymrozków.

Rozwinięte sadzonki róż oraz wersje miniaturowe w doniczkach możemy sadzić do ziemi przez cały rok z pominięciem zimy, okresu przymrozków oraz ekstremalnych temperatur latem. Pamiętajmy, aby nie zwlekać w sadzeniem róży w doniczce do ziemi – choć jest piękną dekoracją we wnętrzu, z czasem może zacząć wysychać i obumierać.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Jakie wymagania ma róża?

Róża w ogrodzie potrzebuje słonecznego stanowiska i ochrony przed wiatrem. Jeśli nasza działka jest narażona na silne podmuchy wiatru i częste wichury, sadzonkę należy posadzić nieopodal płotu, murku czy elewacji.

d371p1a

Róże wymagają żyznego i przepuszczalnego podłoża o obojętnym pH. Od momentu wkopania do ziemi sadzonki potrzebują obfitego podlewania i nawożenia przez około miesiąc.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup odmiany pnącej róży, musimy pamiętać również o umieszczeniu podpory, pergoli lub łuku, które roślina po pewnym czasie zacznie oplatać zielonymi gałęziami i dekorować pąkami kwiatów.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Materiał Partnera: Homebook.pl

d371p1a

Podziel się opinią

Share
d371p1a
d371p1a