Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
stół
24-12-2019 12:02

Jaki stół do jadalni wybrać?

Obecne czasy wymuszają na nas określony tryb życia – szybki i dynamiczny. Wszystko załatwiamy w biegu, dużo pracujemy. Często to posiłki stanowią jedyny moment w ciągu dnia, gdy zwalniamy chociaż na chwilę, kiedy mamy czas porozmawiać z najbliższymi. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór stołu do jadalni, ponieważ najczęściej to właśnie stół stanowi serce domu i miejsce rodzinnych spotkań.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Jaki stół do jadalni wybrać?Źródło: Materiały prasowe
d4dc2gh
d4dc2gh

Stół do jadalni na lata

Kupno dobrego jakościowo stołu zapewni nam komfort użytkowania na długie lata. Podejmując decyzję, jaki stół do jadalni będzie dla nas odpowiedni, powinniśmy zacząć od rozważania kwestii, czy potrzebujemy stołu rozkładanego, czy nie. Decyzja ta uzależniona jest najczęściej od kilku kwestii, a jedną z nich jest metraż mieszkania, jakim dysponujemy. Posiadając duży dom, czy mieszkanie z ogromną częścią jadalną, możemy pozwolić sobie na kupno dużego stołu, niewymagającego rozkładania. Kiedy mieszkamy w bloku i nie mamy zbyt wiele miejsca do dyspozycji, najlepszym rozwiązaniem jest zakup stołu, który możemy rozkładać, występujący bardzo często w kilku wariantach. Musimy pamiętać, że takie stoły posiadają dodatkowe wkładki, najczęściej o długości 40, 45 lub 50 cm, za pomocą których możemy dostosować długość stołu do naszych aktualnych potrzeb.

Ach te kształty!

Przy zakupie stołu powinniśmy się także zastanowić nad jego kształtem. Klasyczne stoły występują w kształcie prostokąta lub koła. W obu wariantach możemy spotkać stoły rozkładane oraz nierozkładane. Wybór kształtu to tak naprawdę tylko nasz gust i indywidualne preferencje. Decyzję ułatwić może miejsce, gdzie stół będzie stał. Kiedy którymkolwiek bokiem stół będzie dotykał ściany, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się te o kształcie kwadratu czy prostokąta, jak np. efektowny stół Alpin. Jeżeli jednak stół będzie stał na środku pomieszczenia i z każdej strony będzie miał krzesła, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie stół okrągły. Zalety takiego rozwiązania docenią szczególnie osoby posiadające małe dzieci, które podczas zabaw mogą uderzyć się w ostre kanty stołu prostokątnego.

Stół do jadalni - wymiary

Wymiary stołu to kolejny ważny parametr wpływający na jego wybór. Zamawiając stół, decyzja co do jego wielkości powinna być podjęta na podstawie ilości osób, jakie będą przy nim zasiadać. Stół na 6 osób, najczęściej ma wymiary 80-90 cm x 150 cm. Taka wielkość pozwoli na swobodne rozmieszczenie krzeseł i da sporą powierzchnię dla każdej osoby. Zwracajmy uwagę na oba wymiary stołu nie tylko na długość, przy węższym boku też siadamy, czy sadzamy gości. Musimy więc pamiętać, że każda osoba potrzebuje minimum 80 cm szerokości, żeby wygodnie usiąść oraz jeść przy pomocy sztućców. Kupując stół rozkładany najmniejszy wymiar, jaki powinniśmy brać pod uwagę to 80 × 80 cm, im szerszy tym będzie wygodniej. Przykładowo stół do jadalni Saturn otrzymujemy w kompaktowych wymiarach 90 × 90 cm, na co dzień idealnym dla czterech osób, Kiedy jednak mamy gości, urządzamy imieniny, czy organizujemy święta, możemy powiększyć jego powierzchnię aż do 180 x 90 cm. W przypadku stołu okrągłego zasada jest podobna - dla czterech osób stół musi mieć średnicę minimum 80 cm, dla sześciu osób 110- 120 cm, jak np. stół Uran, o średnicy 110 cm, który rozłożyć możemy do 160 cm.

Stół kuchenny

Przy zakupie stołu kuchennego, powinny przeważać praktyczne aspekty użytkowe. Powierzchnia stołu powinna być łatwa do utrzymania w czystości. Ciekawe rozwiązanie w tym przypadku stanowi stół Agis, posiadający szklany blat. Ważna jest także Wysokość stołu w kuchni, która powinna wynosić 70 – 75 cm - przy klasycznych krzesłach lub 110 – 120 cm - przy wysokich stołkach barowych. Do kuchni bardziej praktyczny będzie mniejszy stół, chyba że urządzamy wspólne pomieszczenie łączone (kuchnia z jadalnią). W takim wypadku wyboru stołu dokonujemy jak w przypadku jadalni.

d4dc2gh

Kupując stół stawiajmy na jakość. Mebel ten przeważnie jest narażony na działanie temperatur - gorących waz, półmisków, czy dań wyjętych prosto z zamrażalnika, dlatego jakość jest tak ważna. Mieszkając na małym metrażu, lepiej sprawdzą się stoły rozkładane, natomiast kiedy powierzchnia naszego domu jest duża, ograniczeniem zostaje tylko nasz gust. Jeśli wciąż mamy problem z doborem odpowiedniego stołu, to warto skontaktować się ze specjalistami ze https://sklepdomar.pl/. Posłużą oni swoją wiedzą i doświadczeniem i z pewnością pomogą podjąć właściwą decyzję.

Artykuł sponsorowany
d4dc2gh

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dc2gh