Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
przedpokój
22-02-2017 14:11

Jaki chodnik do przedpokoju?

Przedpokój to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń. To tutaj ubierasz się przed wyjściem z domu, tutaj też witasz gości. Jak go urządzić, by był prawdziwą wizytówką domu?

Jaki chodnik do przedpokoju?Źródło: Alvhemmakleri.se
dw2qmon
dw2qmon

Przedpokój to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń. To tutaj ubierasz się przed wyjściem z domu, tutaj też witasz gości. Jak go urządzić, by był prawdziwą wizytówką domu?

Przedpokój to przeważnie niewielkie wnętrze, często wąskie i nieproporcjonalnie długie. Mimo niewielkiego metrażu ma on do spełnienia wiele ważnych funkcji: to w nim przechowujesz dużą część odzieży, trzymasz niezbędne rzeczy, których używasz każdego dnia. Ważne zatem, aby przedpokój zaprojektowany był w sposób przemyślany.

Aranżacja przedpokoju: kolory

Najważniejsza decyzja, jaką trzeba podjąć przy urządzaniu przedpokoju, to kolory, jakich będziesz w nim używać. Należy pamiętać o tym, aby barwy były jasne, tak aby optycznie powiększyły pomieszczenie, i jednocześnie neutralne, by pasowały do pozostałych wnętrz. Jeżeli twój przedpokój łączy się z salonem, to najbezpieczniejszą opcją będzie wybór koloru o ton jaśniejszego od tego, który jest na ścianach salonu. Właściciele bardzo małego przedpokoju powinni znaleźć w sobie odwagę i pomalować ściany w poziome kontrastujące pasy, które optycznie poprawią jego proporcje.

Aranżacja przedpokoju: szafa

Jeżeli przedpokój będzie miejscem, w którym przechowujesz wiele ubrań, potrzebujesz w nim dużej szafy. Dobrym wyborem może być taka z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi - duże lustra zawsze dobrze robią przestrzeni. Jeżeli dużą szafę masz np. w sypialni, w przedpokoju spokojnie wystarczy nam dopasowany wieszak i stolik lub komoda.

Aranżacja przedpokoju: dywan czy chodnik?

Mając wybrane najważniejsze elementy, warto pomyśleć o dodatkach. Przedmiotem, który w widoczny sposób może ożywić i korzystnie wpłynąć na charakter przedpokoju jest dywan lub chodnik. Wiele osób nie decyduje się na te produkty z obawy przed zabrudzeniami. Wystarczy jednak dobrać dodatki wytworzone z odpowiednich do tego wnętrza materiałów. Idealnie w przedpokoju sprawdzi się dywan z niskim runem, wykonany z włókien syntetycznych. To gwarantuje wysoką odporność na ścieralność, antystatyczność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Wybór niskiego runa jest szczególnie ważny, jeśli dywan lub chodnik będzie leżał pod drzwiami – dzięki niemu drzwi będą swobodnie się otwierały i zamykały.

dw2qmon

Aranżacja przedpokoju: podłoga na rzecz proporcji

Wzory umieszczone na dywanie lub chodniku mogą bardzo korzystnie wpłynąć na optyczne powiększenie lub poszerzenie wnętrza, co poprawi jego proporcje. Warto zdecydować się na dywan w jednolitej, ciemnej barwie lub wpadający w lekki melanż.

Jeżeli wnętrza urządzone są w charakterystycznym stylu, niech to, co położysz na podłodze w przedpokoju, też do niego nawiązuje. Abstrakcyjne wzory ocieplą hol i uczynią go miejscem, które od razu zapada w pamięć.

Kształt dywanu uzależniony jest od tego, jaki kształt ma wnętrze. Jeżeli problemem jest szerokość przedpokoju, wybierz chodnik dywanowy. W szerokim i dużym holu lepiej z kolei wyglądają dywany okrągłe lub owalne.

dw2qmon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw2qmon