Trwa ładowanie...

Jak tanio przewieźć meble?

Kupujesz lub sprzedajesz meble, a może się przeprowadzasz i chcesz zorganizować transport biurka, komody lub całego zestawu meblowego? Wielu mebli nie można transportować samodzielnie z uwagi na ich duże gabaryty. Sprawdź, jak zlecić taki przewóz i jakie są jego ceny.

Share
Jak tanio przewieźć meble?
Źródło: Materiały prasowe
d3m5zvd

Transport mebli – jak go zorganizować?

Niektóre meble można przewieźć nawet w aucie osobowym. Mowa tu oczywiście o tych, które można złożyć(i przewieźć w paczkach) i tylko tych o niewielkich rozmiarach – półkach, biurkach czy szafkach nocnych. Mogłoby się wydawać, że najtaniej będzie przewieźć je samemu, ale już po wstępnej kalkulacji okazuje się, że jest to prawdą tylko w niektórych przypadkach. O ile meble mieszczą się pojedynczo do samochodu, o tyle trzeba się liczyć z kilkukrotnym przejechaniem danego dystansu w sytuacji, kiedy jest ich więcej. Wtedy koszt przejazdu się zwiększa. Innym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu i zakup pasów, mat antypoślizgowych oraz paliwa , które generują dość wysokie koszty. Do tego trzeba doliczyć też poświęcony czas, a przecież czas to również pieniądz. Osobisty transport jest opłacalny, kiedy przewozisz meble „przy okazji” i bez konieczności dodatkowych nakładów finansowych.

Większe meble lub całe zestawy są znacznie bardziej problematyczne w transporcie. Nawet po rozkręceniu poszczególne elementy mają tak duże rozmiary, że nie da się ich zapakować do samochodu osobowego – potrzebny jest bus. Niektóre meble w ogóle nie podlegają demontażowi i trzeba je przewozić w jeszcze większych pojazdach wyposażonych dodatkowo w windy transportowe. Takimi samochodami dysponują zwykle tylko profesjonalne firmy przewozowe, ale ile kosztuje skorzystanie z ich usług? Okazuje się, że ceny są naprawdę przystępne.

d3m5zvd

Koszt transportu mebli

Ceny transportu mebli mogą być bardzo różne, a ostatecznie koszt jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym elementem wpływającym na ceny transportu jest dystans, jaki ładunek ma do pokonania – im dłuższy, tym cena może być wyższa. Kolejny aspekt to wielkość i waga mebli. Te parametry wpływają na zajęcie przestrzeni ładunkowej i obciążenie pojazdu transportującego – im są one większe i cięższe, tym więcej trzeba będzie zapłacić za ich przewiezienie. Ceny są zależne każdorazowo od firmy przewozowej, a wpływ na nie mają np. bieżące ceny paliwa i ogólne koszty utrzymania firmy.

Transport mebli z serwisem Furgonetka Giełda

Najtaniej możesz przetransportować meble z pomocą Furgonetka Giełda. Serwis umożliwia Ci znalezienie firmy, która przewiezie meble nawet o 60% taniej, niż sugerowałaby to standardowa cena rynkowa. Twoje meble mogą być przetransportowane w korzystnej cenie w ramach doładunku, czyli dodatkowego transportu zabranego przez firmę przy okazji i w celu dopełnienia wolnej przestrzeni samochodowej. Poszukiwanie transportu przez serwis Furgonetka Giełda jest bardzo proste – wystarczy wystawić darmowe ogłoszenie i czekać na odpowiedzi zainteresowanych firm, a później wybrać najlepszą ofertę, i omówić z przewoźnikiem szczegóły transportu.

Znajdź przewoźnika, który przetransportuje Twoje meble. Zarejestruj się w serwisie https://gielda.furgonetka.pl i wystaw swoje pierwsze ogłoszenie.

d3m5zvd

Podziel się opinią

Share
d3m5zvd
d3m5zvd