Trwa ładowanie...
25-04-2015 20:45

Jak szybko sprzedać działkę?

Jak szybko sprzedać działkę?Źródło: ProAdapt.pl
d9vp8x6
d9vp8x6

To nie tajemnica, że tabliczka z napisem „sprzedam” stawiana w szczerym polu nie jest najlepszym sposobem na zbycie nieruchomości. Zdawkowe ogłoszenia w różnego typu mediach też nie zawsze pozwalają na szybkie dobicie targu. Jak więc przygotować informację o sprzedaży działki, aby nie czekać za długo na klientów?

Jeżeli decydujesz się na sprzedaż działki i zależy ci na czasie, powinieneś pozyskać jak najwięcej informacji na jej temat. Patrząc oczami nabywcy, atrakcyjna oferta to taka, która pozwala poznać wszelkie istotne szczegóły dotyczące nieruchomości, jej charakterystyki czy najbliższego otoczenia. – Najczęściej podaje się metraż, lokalizację i przeznaczenie sprzedawanego terenu – mówi Anna Moczulska, koordynator serwisu ProAdapt.pl. – Aby przykuć uwagę, warto zadbać o wyróżnienie nieruchomości spośród całej masy ogłoszeń o treści: „sprzedam działkę budowlaną w miejscowości X, 2000 m2”. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest zawarcie w ogłoszeniu możliwie jak najbardziej szczegółowego opisu nieruchomości – dodaje.

Przygotuj teczkę z dokumentami

Decydując się na zakup działki, potencjalny inwestor będzie starał się uzyskać od ciebi istotne z jego punktu widzenia informacje. Pozwolą mu one się upewnić, że kupno terenu nie będzie wiązało się w przyszłości z nieprzyjemnymi konsekwencjami. – Pierwszym dokumentem, który koniecznie musimy mieć, jeżeli chcemy sprzedać działkę, jest akt własności, z którego potencjalny nabywca może dowiedzieć się, że to właśnie my mamy prawo do dysponowania tym terenem – radzi Anna Moczulska. – Istotne są także informacje o przeznaczeniu gruntu, które określa urząd gminy lub miasta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Znajdziemy w nim informacje o tym, jaki rodzaj budynku może powstać na danym terenie oraz jakie może mieć parametry – uzupełnia. Istotny jest także rodzaj działki - tego dowiemy się z wypisu z rejestru gruntów. Działka może być bowiem budowlana, rolna, leśna lub np. rekreacyjna. Oczywiście nie można pominąć podstawowych informacji, jak: powierzchnia nieruchomości określona w metrach
kwadratowych, dokładna lokalizacja oraz sugerowana cena sprzedaży.

Zadbaj o więcej informacji - to się opłaca

Każdy dodatkowy dokument czy materiał, który dołączysz do ogłoszenia zamieszczonego np. w Internecie, może wpłynąć na decyzję potencjalnego nabywcy i przekonać go do zakupu. O czym jeszcze warto pamiętać? – Wartościowym uzupełnieniem ogłoszenia są mapki terenu pozwalające poznać obrys działki i jej sąsiedztwo. Coraz częściej ogłoszeniodawcy dbają także o atrakcyjne zdjęcia nieruchomości oraz ciekawych miejsc w jej okolicy, np. tras spacerowych, jeziora czy instytucji użyteczności publicznej – tłumaczy przedstawicielka ProAdapt.pl. – Dodatkowym atutem ogłoszenia są wyniki badań geotechnicznych gruntu wykonane przez geologa, które wykażą, z jakich warstw składa się gleba. Zaoszczędzą one pracy nowemu właścicielowi działki przed budową domu – dodaje.

d9vp8x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9vp8x6