Trwa ładowanie...
dinyyh7

Jak sprytnie ukryć śmietnik?

Miejsce na składowanie odpadków nie należy do efektownych i reprezentacyjnych. Dlatego trzeba znaleźć sposób na eleganckie zamaskowanie śmietnika przy domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak sprytnie ukryć śmietnik?
(Fentonrobertsgardendesign.co.uk)
dinyyh7

Miejsce na składowanie odpadków nie należy do efektownych i reprezentacyjnych. Dlatego trzeba znaleźć sposób na eleganckie zamaskowanie śmietnika przy domu.

Kosz na odpadki powinien być zlokalizowany w miejscu dobrze połączonym z domem. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest usytuowanie go w osłoniętej części działki, przy wyjściu do ogrodu, niedaleko kuchni. To projekt idealny, czyli taki, który rzadko występuje w życiu. Poznaj sprytne triki pomagające ukryć śmietnik na każdej działce.

Mały detal architektoniczny

dinyyh7

Na wąskiej działce, zwłaszcza w zabudowie szeregowej, śmietnik może być zlokalizowany przed domem albo za nim. Jeśli wejście na posesję znajduje się tylko od frontu i ulicy dojazdowej, optymalne będzie ustawienie kosza przed budynkiem, aby ułatwić firmie wywozowej jego opróżnianie. Nie jest to szczególnie efektowny widok, warto więc umieścić śmietnik w niedużej altanie utrzymanej w tym samym stylu co dom i wzniesionej przy użyciu identycznych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Dla wygody zaplanuj altanę jako przechodnią - z wejściem od strony domu i drugim od ulicy.

Pergola i trejaż

Podziel się

Doskonałym rozwiązaniem na małej działce, gdy nie można sobie pozwolić na budowę oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na śmietnik, jest osłonięcie pojemnika pergolą lub trejażem. Podpory na pnącza ładnie zamaskują problematyczną przestrzeń i jednocześnie ozdobią działkę. To lekkie konstrukcje, nie zajmą więc dużo miejsca, pozwolą na dobrą wentylację i przenikanie światła przez szczeliny.

dinyyh7

Żywopłot

Naturalnym parawanem dla śmietnika może być żywopłot. Skomponowany z zimozielonych roślin nie zmieni wyglądu z biegiem pór roku. Warto posadzić duże sadzonki, aby szybciej uzyskać ścianę oddzielającą śmietnik od reszty posesji.

Skrzynia z zielonym dachem

Śmietnik nie musi być wysoką konstrukcją. Możesz zbudować efektowną drewnianą skrzynię zamykającą się od góry tuż nad linią kosza. Skrzynia musi być wentylowana. Dla urozmaicenia warto wykonać zielony dach, czyli zasadzić na górnej płycie skrzyni rośliny o nierozbudowanym systemie korzeniowym. Konieczne jest zachowanie spadku i wyłożenie izolacją zadaszenia konstrukcji. Na niej sytuuje się podłoże, na którym można zasiać trawnik, drobne kwiaty czy rozchodniki.

dinyyh7

Efektowna mała architektura

Jeśli masz sporą działkę, warto pokusić się o zbudowanie drewnianego domku na śmietnik. Ozdobi posesję i nie będzie sprawiał wrażenia składowiska śmieci.

Duży mebel

Nietuzinkowe rozwiązania to te najbardziej oryginalne. Jeśli masz starą szafę, ażurową witrynę w stylu kolonialnym lub rozbudowany kredens, który nie mieści się w domu, zabezpiecz je impregnatem odpornym na zmiany atmosferyczne i ustaw w ogrodzie. Po usunięciu półek z powodzeniem schowasz w nim kosze na odpadki.

dinyyh7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dinyyh7

dinyyh7
dinyyh7