Trwa ładowanie...
d3m5u93
rozciąganie butów

Jak rozciągnąć buty? Sprawdzone sposoby

Za ciasne baleriny? Za małe szpilki? Oksfordy z wąskim czubkiem? Poznaj sposoby na to, jak rozciągnąć buty i cieszyć się wygodą w ulubionym obuwiu!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak rozciągnąć buty? Wypróbuj prostych metod.
Jak rozciągnąć buty? Wypróbuj prostych metod. (Materiały prasowe)
d3m5u93

Materiał Partnera: Allani.pl

Rozciąganie butów – wszystko, co musisz wiedzieć

Bez względu na to, czy kupujesz buty przez Internet, czy w sklepie stacjonarnym, złe dopasowanie rozmiaru i fasonu może okazać się nieuniknione. Nawet po przymierzeniu i rozchodzeniu butów w sklepie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy w określonym modelu będzie nam naprawdę wygodnie. Efekt? Za małe/za ciasne buty zdarzyło się kupić chyba każdemu. Warto jednak wiedzieć, że takiego zakupu nie musimy od razu zwracać, wymieniać czy sprzedawać w Internecie. Możemy je po prostu rozciągnąć! W jaki sposób i w jakich modelach sprawdzi się to najlepiej?

Najłatwiej rozciągnąć buty skórzane. Naturalna skóra jest bowiem materiałem miękkim i dość plastycznym, a dodatkowo zmienia swoje właściwości w kontakcie z wilgocią. Sposoby na rozciąganie obuwia możesz też wypróbować na modelach zamszowych czy wykonanych z nubuku. Trudniej będzie z butami z materiałów skóropodobnych, np. poliuretanu.

d3m5u93

Jak rozciągnąć buty? 3 sprawdzone sposoby

A jakie metody pozwolą rozciągnąć buty bez uszkodzeń? Z pewnością te specjalistyczne, a nie domowe. Na rynku dostępne są dziś zarówno profesjonalne usługi w tym zakresie, jak i odpowiednie środki chemiczne, które zmiękczą skórę, ale nie naruszą jej delikatnej struktury. Poznaj trzy sprawdzone sposoby na rozciąganie butów, które powinny okazać się skuteczne, ale zminimalizują ryzyko zniszczenia obuwia!

Preparat do rozciągania butów
Specyfiki do zmiękczania skóry to najprostszy patent na formowanie butów i rozciąganie ich w miejscach, w których zanadto uciskają stopę. Zazwyczaj mają formę pianki, której używa się podobnie, jak środków do czyszczenia czy impregnacji, i są dostępne w dobrych sklepach obuwniczych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Prawidła
Te drewniane „formy” do wypychania butów mogą nie tylko rozciągnąć obuwie, ale też utrzymać ich fason przez dłuższy czas. Prawidła możesz wkładać do obuwia po każdym użyciu. To doskonały sposób na to, by przechowywać je np. w szafie.

Rozciąganie butów u szewca
Boisz się działać na własną rękę? Zanieś za ciasne buty do specjalisty! Dobry szewc powinien poradzić sobie z rozciąganiem obuwia i przede wszystkim w bezpieczny i właściwy sposób użyje preparatów przeznaczonych do tego celu.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Jak rozchodzić buty? Sposób dla cierpliwych

Skuteczne może okazać się także rozchodzenie butów. Jeśli jednak szpilki, które kupiłaś na wesele czy oksfordki, w których masz chodzić do biura, obcierają i sprawiają ból podczas chodzenia, zamiast na zwykłą skarpetkę zakładaj je na grubszą, wełnianą, najlepiej lekko zwilżoną. Ten sposób będzie z pewnością najbardziej długotrwały i nie zadziała od razu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość!

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Aby uniknąć potrzeby rozciągania butów, zwróć też szczególną uwagę na to, jakie modele wybierasz. Dobór rozmiaru nie powinien dziś sprawić problemu, nawet gdy zamawiamy przez Internet. Większym wyzwaniem może okazać się jednak odpowiednie dopasowanie fasonu! Jeśli masz szeroką stopę, czółenka z czubkiem w szpic prawdopodobnie nie są dla Ciebie. Warto pomyśleć o tym, zanim wybierzemy buty!

Materiał Partnera: Allani.pl

d3m5u93

Podziel się opinią

Share
d3m5u93
d3m5u93