Trwa ładowanie...

Grillowanie bez względu na pogodę. Jaki sprzęt wybrać?

Często śmiejemy się, że grillowanie to nasz sport narodowy. Przygotowywane w ten sposób produkty są niesamowicie zachęcające. Aby je przygotować i cieszyć się spotkaniem z bliskimi, należy wybrać odpowiedni grill. Na który warto się zdecydować podczas kapryśnych warunków pogodowych?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Grillowanie bez względu na pogodę. Jaki sprzęt wybrać?Źródło: Shutterstock.com
d5cr203
d5cr203

Nie ma lata bez grillowania

Apetyczne warzywa, skwierczące kiełbaski i chrupiące kromki chleba z roztopionym masłem czosnkowym. Każdy z nas na widok pysznych grillowanych produktów robi się choć odrobinę głodny. Popularność grillowania nie słabnie, a ten rodzaj przygotowywania potraw stał się nieodłącznym elementem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy dobre towarzystwo, świetnej jakości produkty, odpowiedni grill i możemy być niemal pewni, że wieczór będzie udany. Kluczem do udanego grillowania jest właściwie dobrany sprzęt, który możemy dostosować do naszego stylu życia, upodobań oraz warunków pogodowych. Na jaki sprzęt warto się zdecydować, by cieszyć się latem bez przykrych, grillowych niespodzianek?

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: pexels.com

Grill węglowy

Grille węglowe to najpopularniejszy rodzaj tego typu urządzeń. Mają one tyle samo zalet, ile wad, jednak cena zachęca każdego, kto ma ochotę na potrawy z typowym i apetycznym aromatem. Największym plusem grilla węglowego jest fakt, że możemy go zabrać, gdziekolwiek się wybieramy. Jest to także dobra opcja dla osób, które nie zdecydowały się jeszcze na postawienie grilla stacjonarnego, na przykład murowanego. Paleniska urządzeń przenośnych wykonywane są najczęściej z grubej blachy stalowej pokrytej ognioodporną farbą, ruszty zaś – ze stali nierdzewnej. Wraz z ceną wzrasta jakość materiałów oraz liczba udogodnień. Coraz częściej możemy spotkać grille węglowe z pokrywą, jednak za ten przywilej trzeba zapłacić nieco więcej. Minusem grilla węglowego mogą być problemy z jego właściwym i równomiernym odpaleniem, co może utrudniać pogoda. Wiatr i deszcz niekiedy mogą całkowicie popsuć przyjemność z grillowania, a czasem nawet ją uniemożliwić.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Grill gazowy

Grille gazowe zyskują coraz większą popularność i często wybierane są przez właścicieli działek lub domów z ogródkiem. Jedzenie przyrządzane z pomocą tego typu sprzętu nie różni się bowiem aromatem od tego, które smażymy na grillu węglowym. Dodatkowym plusem modelu gazowego jest fakt, że rozpala się go błyskawicznie, żar jest równomierny, dzięki czemu produkty pieką się szybciej. Minusem takiego rozwiązania jest cena – za model gazowy zapłacimy więcej niż za węglowy, a jest to spowodowane bardziej skomplikowaną budową grilla. Dla niektórych osób problematyczne może być także ciągłe napełnianie butli z gazem, jeśli w pobliżu nie ma stacji LPG lub odpowiedniego punktu, transportowanie butli na większą odległość może być kulą u nogi. Jako pocieszenie przy tej niewygodzie można uznać fakt, że czyszczenie grilla gazowego jest proste i szybkie – nie musimy męczyć się z popiołem i niedopalonymi kawałkami węgla.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Grill elektryczny

Elektryczna wersja grilla może wydawać się kontrowersyjna, jednak w niektórych sytuacjach może uratować niejedno przyjęcie. Jedyne o co musisz zadbać, by go użyć, to gniazdko elektryczne w pobliżu. Rożen lub płyta grillowa rozgrzewa się błyskawicznie, a dodatkowo możesz regulować moc urządzenia i dopasowywać ją do poszczególnych składników. Czyszczenie jest równie proste – płytę wystarczy umyć płynem do mycia naczyń – żadnych węgli, popiołu i trudnych do umycia zacieków. Współczesne grille elektryczne łatwo pomylić z tymi węglowymi, ich wygląd bywa identyczny. Taki grill postawisz więc w ogródku lub na tarasie, a nawet w salonie. Pogoda nie pokrzyżuje ci wyczekiwanego grillowania, a ty będziesz mieć pewność, że mięso i warzywa po takiej obróbce będą soczyste, pyszne i zdrowe.

123RF
Źródło: 123RF
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d5cr203
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5cr203