Trwa ładowanie...
malowanie
12-06-2016 15:12

Farby z mieszalnika

Farby z mieszalnika to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na perfekcyjnym doborze odcienia. Przeczytaj, jak wybierać farby z mieszalnika oraz w jakiej sytuacji lepiej sprawdzą się gotowe produkty o mniejszej palecie barw.

Farby z mieszalnikaŹródło: materiały partnera
d170n4n
d170n4n

Artykuł sponsorowany

Planujesz remont? To świetna wymówka dla wprowadzenia kolorystycznych zmian we wnętrzu! Jeśli standardowa paleta kolorów Ci nie wystarcza, pomyśl o farbie z mieszalnika. System mieszalnikowy pozwoli Ci na perfekcyjne odwzorowanie odcienia, który przykuł Twoje oko w katalogu, na fotografii, na stronie internetowej lub też koloru ulubionego dodatku, bez którego nie wyobrażasz sobie wnętrza – zabytkowego zegara, figurki czy obrazu.

Zalety farb z mieszalnika

Największym atutem systemów mieszalnikowych jest indywidualność. Możesz bardzo precyzyjnie dostosować odcień do swojej wizji lub dobrać go do projektu. Dzięki temu aranżacja wnętrza będzie skrojona na miarę i dopięta na ostatni guzik. Farba z mieszalnika to ponadto odpowiedź na te bardziej oryginalne potrzeby kolorystyczne. Należy mieć na uwadze, że gotowe palety kolorów zazwyczaj zawierają w sobie jedynie te najpopularniejsze, najchętniej wybierane odcienie.

Kolejna zaleta to możliwość precyzyjnego doboru odcienia. Warto z niej skorzystać w sytuacji, gdy zależy Ci na idealnym dopasowaniu kolorów we wnętrzu – kiedy wiesz, że ma to być właśnie „ten” odcień, nie żaden inny. Zdarza się, że w gotowych paletach nie znajdujesz tego, czego szukasz, a różnice kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi odcieniami dla Twojego czujnego oka są zbyt duże. Systemy mieszalnikowe to zatem wyjście m.in. dla osób o jasno sprecyzowanych oczekiwaniach.

d170n4n

Z drugiej strony ogromna liczba dostępnych kolorów (zazwyczaj są to setki odcieni!) to jednocześnie pewien mankament! Gotowe palety kolorów są opracowane przez ekspertów w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić i przyspieszyć proces wyboru. W systemie mieszalnikowym masz do dyspozycji odcienie, które często niemal się od siebie nie różnią. Jeśli zatem czujesz, że decydowanie pomiędzy błękitem, który ma lekko śliwkowe tony, a tym, który subtelnie skłania się ku fiołkowemu, to niekonieczne Twój żywioł, sięgnij po sprawdzone, przemyślane kolory z mniejszej palety. Na pewno znajdziesz tu barwy idealne do Twojego wnętrza.

Jaka farba z mieszalnika będzie najlepsza?

Pamiętaj, że przy wyborze farb decydującą kwestią jest nie odcień, a właściwości produktu. W pierwszej kolejności zapoznaj się z ofertą farb z mieszalnika dostępnych na rynku lub farb jednego producenta, poznaj ich cechy i sprecyzuj, które z nich odpowiadają na wymagania danego pomieszczenia. Jeśli szukasz produktu np. o podwyższonej odporności na wycieranie, sięgnij po Nobiles Latex Mix. Pomalowane nią ściany będą łatwe w czyszczeniu. Masz tu do dyspozycji przynajmniej kilkaset odcieni – to wystarczająco, aby dopasować kolor.

Jak kupować farbę z mieszalnika?

Zakup farby z mieszalnika nie jest bardziej skomplikowany niż kupno gotowego produktu. Pierwszy krok to wybór konkretnego wyrobu o danych parametrach wytrzymałościowych, właściwościach czy cechach użytkowych. Kolejny – podjęcie decyzji odnośnie do koloru. Następnie należy podać sprzedawcy kod odcienia. Wyrób przygotowywany jest na miejscu, w sklepie – tu produkt jest zabarwiany według dyspozycji i dokładnie mieszany (w mieszalniku). Co istotne, w przypadku farb z mieszalnika zazwyczaj można bez problemu zakupić opakowania o mniejszej pojemności, np. 1 litra.

Pamiętaj, aby podczas zakupu zapisać sobie kod koloru lub zrobić zdjęcie etykiecie. Możliwe, że w przyszłości będziesz potrzebować większej ilości farby lub zaplanujesz odświeżenie koloru ścian.

d170n4n

Co jeszcze należy wiedzieć o farbach z mieszalnika?

Farby z mieszalnika to gotowe do użycia wyroby, które wystarczy zabarwić i wymieszać. Dla najlepszego efektu wybieraj takie systemy, w których za cały proces odpowiada sprzedawca (dostępne są również rozwiązania, w których to użytkownik musi zabarwić i wymieszać farbę, jednak trudno tu o powtarzalność).
Farby z mieszalnika to idealny sposób na oryginalne wnętrze. Z drugiej strony piękną aranżację można wypracować również za pomocą gotowych odcieni. Pamiętaj, aby wybrać rozwiązanie szyte na miarę swojego domu lub mieszkania oraz własnych, indywidualnych preferencji.

Artykuł sponsorowany

d170n4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d170n4n