Trwa ładowanie...
d45ylel

Elegancka i funkcjonalna łazienka. Planujemy oświetlenie i odpowiednie meble

Na etapie projektowania wnętrz, bardzo ważny jest wybór odpowiednich mebli i dodatków. Zobacz, jak za pomocą oświetlenia stworzyć nastrój w łazience.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łazienka w stylu skandynawskim charakteryzuje się minimalizmem i funkcjonalnością.
Łazienka w stylu skandynawskim charakteryzuje się minimalizmem i funkcjonalnością. (iStock.com)
d45ylel

Nawet niewielkich rozmiarów łazienka może być elegancka i bardzo funkcjonalna. Wystarczy kupić nowoczesne meble i położyć jasne płytki utrzymane w chłodnej tonacji – najlepsze biele, szarości i beże, a także błękit i pudrowy róż. Bogato zdobione ręczniki w krzykliwym kolorze warto zastąpić białymi lub jasnoszarymi. Ważną rolę odgrywa również światło.

Plafony, kinkiety i oświetlenie punktowe

Urządzając łazienkę, zazwyczaj montujemy tylko jedno źródło światła. Tymczasem, jeśli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, górna lampa powinna być uzupełniona o dodatkowe punkty oświetleniowe – np. kinkiet nad lustrem. Dzięki temu światło będzie padało równomiernie w różnych kierunkach. Jeśli decydujemy się wyłącznie na górną lampę, wybierzmy plafon łazienkowy, który od razu rozjaśni całe pomieszczenie.

Meble z oświetleniem LED

d45ylel

Oświetlenie LED ma wiele praktycznych zastosować, ale może służyć również jako element dekoracji. Takie listwy idealnie sprawdzają się w miejscach przeznaczonych do relaksu, np. w łazience. W zależności od tego, gdzie zostaną umieszczone, światło w pomieszczeniu będzie jasne i wyraziste lub przytłumione i przytulne.

Elastyczne listwy pokryte diodami mogą zostać wykorzystane do oświetlenia mebli łazienkowych. Dzięki temu nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy nastrój i wyeksponują wyposażenie. Tego rodzaju taśmą możemy również oświetlić półki łazienkowe czy lustro. Modnym trendem jest też podświetlana wanna. Listwy LED znajdują się tuż pod jej krawędzią lub tam, gdzie wanna przechodzi w podłogę.

Nowoczesne meble łazienkowe

Łazienka w fazie remontu, pozbawiona armatury, umożliwia nam zaprojektowanie wnętrza od zera. Możemy wówczas zaplanować, gdzie znajdą się poszczególne elementy, takie jak zlew, sedes czy szafka pod umywalkę. Gdy jednak nie możemy pozwolić sobie na całkowity remont łazienki, możemy odświeżyć wnętrze, wymieniając meble i montując listwy LED. Wprowadzą one nastrojową poświatę w łazience, a jednocześnie wyeksponują to, co stoi będzie stało na półce.

d45ylel

Dużą popularnością cieszą się szafki łazienkowe dopasowane do umywalki – pozwala to na zachowanie jednolitego stylu. Wisząca szafka pasuje do nowoczesnych aranżacji, a dzięki wolnej przestrzeni pod meblem, umożliwia łatwe czyszczenie terakoty. Z kolei szafka na nóżkach wydaje się bardziej stabilna, ale za to nóżki mogą być narażone na kontakt z wilgotną podłogą.

Inteligentne wykorzystanie przestrzeni to prawdziwa sztuka. Najważniejszy jest jednak odpowiedni zamysł. Nowoczesne meble, jasne płytki oraz właściwie rozmieszczone oświetlenie mogą sprawić, że nawet niewielka łazienka będzie wyglądać jak z katalogu!

d45ylel

Podziel się opinią

Share

d45ylel

d45ylel