Trwa ładowanie...

Dopasuj kosiarkę do swojego trawnika. Grunt to rozsądny zakup

Każdy, kto posiada chociaż skrawek trawnika, dobrze wie, że wymaga on pielęgnacji. Receptą na piękną trawę jest między innymi wybór odpowiedniej kosiarki, dzięki której szybko ją przytniesz. Sprawdź, jak dopasować ją do twojego trawnika.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dopasuj kosiarkę do swojego trawnika. Grunt to rozsądny zakupŹródło: Pixabay.com
d4js9rf
d4js9rf

Kosiarki ręczne. Oszczędzisz na prądzie

Niewielki trawnik, który jest wizytówką twojego domu lub działki, również musi prezentować się doskonale. Mały rozmiar ułatwia oczywiście jego pielęgnację i to na wielu poziomach. Przycinanie trawy jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, więc nie potrzebujesz zaawansowanego i drogiego sprzętu. Dobrym wyborem będzie w takim przypadku kosiarka ręczna, która nie wymaga zasilania. Jej praca napędzana jest przez nasz ruch - noże zamocowane są na cylindrze, który wiruje, gdy kosiarka jest popychana. Model rotacyjny jest dokładny, więc szybko poradzisz sobie ze swoim terenem. Dodatkowym plusem jest fakt, że kosiarka jest niewielka i nie wymaga dużo miejsca do przechowywania. Za jej minusy możemy uznać, że nie nadaje się do dużych powierzchni trawnika i kiepsko radzi sobie na nierównym terenie.

Kosiarki elektryczne. Cicho i bez spalin

Małe lub średniej wielkości trawniki możesz skosić także modelem elektrycznym, czyli podpinanym do prądu. Takie modele nie są tak głośne jak kosiarki spalinowe i szybciej niż te ręczne poradzą sobie z trawnikiem. Silnik elektryczny nie wymaga drogiej konserwacji, więc to idealny wybór dla osób o mniejszym budżecie. Kosiarka tego typu dobrze sobie radzi podczas manewrów na terenie i często posiada przydatny pojemnik na skoszoną trawę. Jej minusem może być fakt, że zgodnie z prawem UE kosiarki elektryczne mają krótki kabel, więc podczas koszenia większego terenu będziesz potrzebować choć niedrogiego przedłużacza.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Kosiarki akumulatorowe. Elektrycznie a bez kabla

Osoby, które planują kupić kosiarkę elektryczną, jednak chcą uniknąć ograniczeń związanych z długością kabla, mogą wybrać model z akumulatorem. Kosiarka akumulatorowa jest cicha oraz nie wytwarza spalin, a także charakteryzuje się mniejszą wagą niż modele spalinowe. Nie posiada także kabla, który lubi plątać się pod nogami i kosiarką, a to może doprowadzić do przecięcia przewodu i wypadku. Minusem tego modelu może być samo ładowanie akumulatora oraz czas, przez który sprzęt może pracować po całkowitym naładowaniu. Pojemność akumulatora należy więc dobrać do wielkości terenu, który będziemy kosić.

Kosiarki spalinowe. Niestraszne im potężne trawniki

Duże trawniki to ogromna ilość pracy, ale jednocześnie imponujące efekty. Wypielęgnowany trawnik, który zachwyca swoją powierzchnią, zawsze robi ogromne wrażenie. Aby przyśpieszyć jego koszenie, potrzebny będzie sprzęt o dużej mocy. Najlepszym zakupem będzie w takiej sytuacji kosiarka spalinowa, która jest szybsza i bardziej wytrzymała niż elektryczne odpowiedniki. W mig upora się z wysoką i mokrą trawą, a także doskonale radzi sobie na nierównym terenie. Za takie ułatwienia musimy jednak zapłacić - kosiarka spalinowa jest droższa i głośniejsza, a silnik wymaga częstej konserwacji. Jej spaliny nie sprzyjają środowisku i jest większa i cięższa niż jej mniej profesjonalne odpowiedniki. Szybkość koszenia i moc sprzętu jednak zrekompensuje wszelkie uniedogodnienia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4js9rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4js9rf