Trwa ładowanie...
odkurzacz
04-09-2019 14:37

Delikatność paneli vs odkurzacz

Przepisów na zapobieganie zarysowaniom paneli podczas sprzątania jest wiele, ale tylko nieliczne okazują się naprawdę skuteczne. Najwłaściwszą inwestycją jest dobry odkurzacz wyposażony w specjalne końcówki oraz inne akcesoria przeznaczone do pielęgnacji paneli.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Delikatność paneli vs odkurzaczŹródło: 123RF
d6dtp70
d6dtp70

Jaki odkurzacz do paneli?

Panele to często spotykany rodzaj wykończenia podłóg w naszych domach. W niższej cenie od parkietu i przyjemne w codziennym kontakcie znajdują zastosowanie u coraz większej liczby osób. Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się ich świetnością i utrzymać je w dobrym stanie, odpowiednio należy się o nie troszczyć. Najważniejsze okazuje się w tym aspekcie właściwe i regularne odkurzanie. Dlaczego regularne? Znajdujące się na podłodze zabrudzenia, jak np. piasek, mogą stać się powodem zarysowywania paneli. Podstawowym krokiem zatem do dbania o nie będzie szybkie pozbywanie się z nich brudu.

Aby pozbyć się zanieczyszczeń z paneli, nikt zdecydowanie nie będzie biegał po domu z miotłą. W ruch idzie odkurzacz. Przy jego wyborze kluczowe będzie, by dostosowany był do delikatnej powierzchni, jaką są panele. Odkurzaj więc z użyciem miękkiej końcówki, która nie stworzy ryzyka zarysowania. Dzięki wymiennym końcówkom, każdy odkurzacz może stać się sprzętem do czyszczenia tego typu podłogi.

Liczy się moc

Nie bez znaczenia będzie tu także moc ssania. Panele nie wymagają najwyższej dostępnej na rynku mocy, jednak najsłabsza również nie będzie zadowalająca. Dzięki funkcji regulowania mocy ssania, dostępnej w niemalże każdym urządzeniu, skonfigurujesz ją do swoich potrzeb, by zbierać wszystkie zabrudzenia, nie musząc przy tym walczyć o każdorazowe oderwanie końcówki od podłogi. Miękka szczotka i regulowana moc ssania to klucz do odkurzania paneli w satysfakcjonujący sposób.

d6dtp70

Przydatny gadżet - adapter do końcówek odkurzaczy

Masz idealną szczotkę, która doskonale sprawdza się przy sprzątaniu powierzchni twojego domu, nie pasuje ona jednak do rury twojego odkurzacza? A może znalazłeś ssawkę idealną do twojego dywanu, jednak rura o odmiennej średnicy uniemożliwia ci jej używanie? Śpieszymy z rozwiązaniem problemu. Z pomocą przychodzi adapter. Dzięki niemu połączysz węższą rurę z szerszą końcówką i na odwrót. Dzięki temu szczotka z poprzedniego urządzenia przyda się także przy nowym, nawet gdy nie będą do siebie pasować. Oprócz typowych adapterów redukcyjnych znajdziesz także adaptery do rur o niestandardowych kształtach. Kupno nowego odkurzacza nie musi wiązać się z konieczną wymianą wszystkich akcesoriów. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu to niemały wydatek. W takim wypadku adapter z pewnością zda egzamin.

Odkurzaj w każdym zakamarku

Wyjątkowo skuteczne podczas odkurzania trudno dostępnych miejsc są modele bezprzewodowe, które dzięki swej mobilności mogą wykonać każde, nawet najtrudniejsze zadanie. Niektóre z nich posiadają opcję wyjmowanego odkurzacza ręcznego - jest to bardzo wielofunkcyjne i użyteczne urządzenie, a także niezastąpione przy sprzątaniu wielu powierzchni, z którymi tradycyjny odkurzacz mógłby sobie nie poradzić. Ponadto na rynku dostępne są specjalne dodatkowe akcesoria dołączone do danego modelu odkurzacza. I tak na przykład dzięki ssawce szczelinowej czy specjalnie skonstruowanej, łatwej w regulacji, trójkątnej szczotce Delta z podświetleniem LED osiągniesz pełną swobodę odkurzania każdego miejsca. W takie możliwości wyposażone są m.in. nowoczesne modele Tefal Air Force, dzięki którym pokochasz odkurzanie, jak nigdy wcześniej.

Pragnąc zachować piękny wygląd paneli bez niepożądanych zarysowań zdecyduj się na zakup odkurzacza przeznaczonego do czyszczenia paneli, a także ich pielęgnacji dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań. Kup urządzenie odpowiednio dobrane do swoich potrzeb i ciesz się wieloma możliwościami, dzięki którym sprzątanie każdej powierzchni będzie satysfakcjonujące.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6dtp70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6dtp70