Trwa ładowanie...
d15awcp

Daj sobie czas - najmodniejsze zegary ścienne

Kiedyś zegary wieszano na ścianach po to, aby wskazywały godzinę, drugorzędną ich rolą była zaś dekoracja pomieszczenia. Dziś sytuacja jest odwrotna. Zegary przede wszystkim są elementami dekoracyjnymi, które ciekawie podkreślają charakter wnętrz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Możesz wybrać zegar, który będzie idealnie dopasowany do danego wnętrza, zarówno stylistyką, jak i materiałem czy kolorem.
Możesz wybrać zegar, który będzie idealnie dopasowany do danego wnętrza, zarówno stylistyką, jak i materiałem czy kolorem. (aliexpress)
d15awcp

Telefony komórkowe coraz częściej zastępują zegarki na rękę. W domu godzinę wskazują niemal wszystkie sprzęty, bo na telewizorze możemy sprawdzić aktualny czas, a radio i mikrofalówka w kuchni to tylko przykłady innych urządzeń stale pokazujących godzinę. Jednak zegary ścienne cieszą się nadal ogromną popularnością ze względu na walory dekoracyjne. Sprawdź, które są modne i jak dopasować zegar do wnętrza.

W odpowiednim stylu

Jeśli chcesz wybrać zegar, który świetnie będzie dekorował wnętrze, masz do wyboru trzy możliwości. Możesz wybrać taki, który będzie idealnie dopasowany do pomieszczenia, zarówno stylistyką, jak i materiałem czy kolorem. Druga opcja to zegar, który będzie się delikatnie wyróżniać na tle wszystkich elementów, kolorów i deseni w danym pomieszczeniu.

Jest jeszcze trzecia możliwość - wybór modelu, który jest dokładnym przeciwieństwem stylu, formy i kolorystyki obowiązujących w danym wnętrzu. Zadziałasz w ten sposób na zasadzie mocnego kontrastu, a zegar będzie skupiał na sobie uwagę wszystkich gości. Wybór wariantu zależy od twojego gustu i oczekiwań.

Jakie zegary wybierać

W eleganckich pomieszczeniach, urządzonych w stylu modernistycznym, ale jednak klasycznym, znakomicie prezentują się zegary z miedzi, która stała się bardzo modnym materiałem wnętrzarskim. Do wyboru masz wiele nowoczesnych form, które czasami zahaczają o minimalizm. Zwolennicy tradycyjnych form też znajdą coś dla siebie.

Jest też druga opcja, a mianowicie zegary wykonane z kamienia naturalnego, który już jakiś czas temu przebojem wkroczył na salony. Tarcza zegara ściennego wykonana z marmuru urzeka elegancją i stylem.

d15awcp

Wnętrza nowoczesne uwielbiają żywe barwy. Tu na ścianie najlepiej zaprezentuje się zegar z tworzywa sztucznego w zdecydowanym, nawet jaskrawym kolorze. Jeśli dobierzesz ciekawą formę takiego zegara, stanie się on centralnym akcentem wśród elementów dekoracyjnych w danym pomieszczeniu.

W pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim najlepiej wyglądają zegary ścienne o prostej, wręcz ascetycznej formie. Mogą to być nawet same wskazówki. Ważne, by taki zegar idealnie pasował do pozostałych elementów wystroju i nie dominował nad resztą dekoracji.

d15awcp

Podziel się opinią

Share

d15awcp

d15awcp