Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
ściany
24-07-2017 15:05

Czas na malowanie

Letnie miesiące kojarzą się z wypoczynkiem na plaży, wyjazdami w góry i…. remontami. Dla wielu z nas wakacje to zatem gorący okres nie tylko ze względu na wysokie temperatury.

Czas na malowanieŹródło: Materiał prasowy
d40er7v
d40er7v

Odświeżając mieszkanie, ograniczamy się najczęściej do malowania. Nie jest to może banalnie proste zadanie, ale po odpowiednich przygotowaniach poradzimy sobie z nim sami, bez pomocy fachowca. Jeżeli to twoje pierwsze, samodzielne malowanie, wybierz farbę, którą można stosować na niezagruntowanych powierzchniach. To oszczędzi ci czasu i pracy. Pamiętaj jednak, że ściany z pęknięciami czy ubytkami zawsze wymagają szpachlowania i gruntowania.

Przed malowaniem rozważ skorzystanie z testerów. Kolor w konkretnym pomieszczeniu i oświetleniu zawsze wygląda nieco inaczej niż na próbniku w sklepie. Zdecydowanie lepiej zmienić zdanie po zużyciu saszetki niż kilku litrów farby.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy

Niezbędne narzędzia

Kolejny krok to wybór odpowiednich narzędzi. Zaopatrz się w:

  • wałek do malowania płaszczyzn o szerokości ok. 20 cm i długość runa ok. 1 cm;
  • pędzel do odcinania kąta między ścianą a sufitem;
  • mały wałek na wkłady o szerokości ok. 10 cm i długości runa ok. 1 cm do wygładzania smug powstałych przy odcinaniu krawędzi;
  • teleskopowy trzonek do wałka lub zestaw z wałkiem na trzonku;
  • drabinę;
  • kuwetę do odsączania farby, jeśli nie było jej w zestawie z wałkiem;
  • folię malarską, papier ochronny, taśmę malarską do zabezpieczenia podłogi, grzejników, okien, kontaktów i gniazdek. W malowanym pomieszczeniu możesz założyć także foliowe drzwi – zamykane na zamek błyskawiczny, skutecznie zabezpieczą resztę mieszkania przed zabrudzeniem.
Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy

Odpowiednie przygotowanie narzędzi – praktyczne triki

Idealnie pomalowane ściany można uzyskać tylko idealnie przygotowanymi – czystymi – narzędziami. Zacznijmy od wałka. Na runie każdego nowego wałka jest dużo luźnych włosków i pyłków, które w trakcie malowania mogłyby zostać na ścianie. Aby tego uniknąć owiń dokładnie wałek taśmą malarską i mocno ją dociśnij. Podziała na tej samej zasadzie, co rolka do czyszczenia odzieży. Drobne włoski przykleją się do taśmy i bez problemu je usuniesz, zrywając ją. Przed zanurzeniem wałka w farbie zwilż lekko runo – wystarczy przesunąć po nim kilka razy mokrą dłonią. Farba będzie się lepiej trzymała wałka i łatwiej rozprowadzała po ścianie.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy

Utrzymanie kuwety w czystości to także ważna sprawa. W przeciwnym razie drobinki zaschniętej farby z kratki trafią na wałek, a z niego na ścianę. Dokładne mycie kuwety po każdym malowaniu jest uciążliwe, można tego jednak uniknąć, stosując wymienne wkłady do kuwety. Gdy chcesz sobie zrobić przerwę w malowaniu schowaj wałek do torebki foliowej, szczelnie ją zamknij, dociskając folię do powierzchni wałka. Dzięki temu farba nie zaschnie i po przerwie będziesz mógł kontynuować malowanie bez potrzeby mycia wałka.

d40er7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40er7v