Trwa ładowanie...
ycipk-2khjjh

Blender w dobrej cenie. Codzienna porcja witamin

Blender to jedno z tych urządzeń, które nierozerwalnie kojarzą się z nowoczesną kuchnią. Pozwolą szybko przygotować świeże smoothie, odżywczy koktajl pełen witamin czy rozdrobnić składniki na zupę krem. Możliwości jest jednak o wiele więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smakowity koktajl na wyciągnięcie ręki
Smakowity koktajl na wyciągnięcie ręki (123RF)
ycipk-2khjjh

Dobry blender kielichowy będzie mieć znacznie więcej zastosowań niż modele ręczne. Są łatwiejsze w obsłudze, mają większą moc i przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni.

Jeden sprzęt, mnóstwo zastosowań

Co prawda blender służy głównie do przygotowywania koktajli, ale część bardziej zaawansowanych modeli wykonanych z trwałego tworzywa pozwoli również skruszyć lód do drinków czy przygotowywać gęste pasty takie jak na przykład masło orzechowe. Kluczowa jest tu moc urządzenia, jeśli będzie zbyt mała, sprzęt może mieć problemy z rozdrobnieniem twardych warzyw czy orzechów. Dodatkowo dzięki temu urządzenie będzie mogło działać dłużej bez przerwy.

ycipk-2khjjh

Pojemność i wygoda

Warto również zwrócić uwagę na sam kielich, który mają na wyposażeniu modele. Przeważnie blendery maja pojemność od 1 do nawet 3 litrów. Mniejsze dzbanki to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych. Po przygotowaniu koktajlu i odłączeniu od korpusu mogą funkcjonować jako poręczny bidon. Większe dzbanki z uchem to dobre rozwiązanie dla większych rodzin. Dzięki temu za jednym zamachem przygotujesz o wiele więcej koktajlu.

blender kielichowy iStock.com
Podziel się
ycipk-2khjjh

Zwróć uwagę na materiał

W tańszych modelach kielichy wykonane są z tworzywa sztucznego, niestety w związku z tym są bardziej podatne na zanieczyszczenia. Z czasem mogą zmienić kolor i zmętnieć. Droższe dzbanki z hartowanego szkła są równie wytrzymałe, co tworzywo sztuczne, bardziej odporne na zarysowania, a przy tym łatwiej utrzymać je w czystości. Są odporne na działanie wysokiej i niskiej temperatury, możesz więc bez przeszkód zmiksować na przykład gorącą zupę dla dziecka.

Równie ważnym parametrem jest prędkość, z jaką obracają się ostrza. Im więcej maksymalnych obrotów na minutę, tym szybsza praca sprzętu, a napoje i koktajle przygotowywane w takim urządzeniu będą gładkie i pozbawione grudek. Konsystencja koktajlu przygotowywanego w blenderze wysokoobrotowym może więc być zbliżona do smoothie lub gęstego soku, w zależności od tego, ile płynu wlejesz do kielicha.

ycipk-2khjjh

Dodatkowe funkcje, które warto znać

Poza wspomnianą już możliwością kruszenia lodu blendery kielichowe mają wiele innych interesujących zastosowań i opcji. Możliwość wielostopniowej regulacji obrotów pozwoli dostosować ich prędkość do twardości przetwarzanych produktów, podobnie jak automatyczne programy dostosowane do przygotowywania zup, przecierów czy koktajli. Specjalnie wyprofilowane wymienne ostrza pozwolą również przygotowywać gęste pasty: purée, hummus czy masło orzechowe.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2khjjh

ycipk-2khjjh
ycipk-2khjjh