Trwa ładowanie...
d1dwpbj

Basen do ogrodu. Doskonała recepta na upały

Jeśli masz nieco miejsca na podwórku, warto pomyśleć o basenie na lato. Wbrew pozorom to opcja nie tylko dla dzieci. Zarówno niewielkie baseny dmuchane, jak i większe i głębsze modele rozporowe czy na stelażu kupisz w sieci. Ich wymiary mogą być ogromne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen do ogrodu. Doskonała recepta na upały
(Adobe Stock)
d1dwpbj

Zamiast wykopywać basen na stałe, warto zainwestować w model, który pod koniec lata sprzątniesz do garażu. Basen zapewni doskonałą ochłodę w gorący dzień, a nawet największe modele rozłożysz samodzielnie.

Nie tylko dla dzieci

Jeśli nie chcesz się decydować na ogromny basen na skomplikowanym stelażu, warto wybrać model rozporowy. Z wyglądu przypomina szeroki worek z płaskim dnem i stosunkowo sztywnym kołnierzem okalającym całą podstawę. Jest banalnie prosty w rozkładaniu i przede wszystkim stabilny. Wystarczy jedynie go napełnić, a ciężar wody zrobi resztę. Choć baseny rozporowe można znaleźć również w wersji dziecięcej, to droższe modele są znacznie wyższe i głębsze, dlatego zawczasu warto pomyśleć o drabince, która umożliwi ci bezproblemowe wejście do środka. Pamiętaj o środkach ostrożności, podstawa powinna być nie tylko stabilna, ale również odpowiednio zabezpieczona przed przebiciem.

Basen na całe lato

Baseny na oddzielnym stelażu mogą być o wiele większe i głębsze niż modele rozporowe – można w nich nawet uczyć się pływać. Dzięki metalowym prętom będziesz w stanie uzyskać dużą pojemność basenu bez konieczności przebudowywania ogrodu. Z basenu stelażowego ucieszą się szczególnie duże rodziny, nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by w basenie znajdowało się kilka osób na raz. Warto postawić go w dobrze nasłonecznionym miejscu tak, by woda mogła się szybko rozgrzać.

Adobe Stock

Jako że basen mieści dużo wody, nie opłaca się opróżniać go i napełniać za każdym razem, gdy masz ochotę na orzeźwiającą kąpiel. Niemniej jednak w nocy lub w przypadku deszczu warto zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami. Dlatego przyda się dopasowany pokrowiec, który należy nakładać na kołnierz basenu.

Basen dmuchany w sam raz dla dzieci

Nie każdy ma ochotę na ustawienie w ogródku ogromnego basenu, tym bardziej że po całym sezonie pozostanie po nim pozbawiony trawy ślad. Dlatego dużą popularnością cieszą się również niewielkie baseny dmuchane, które doskonale nadają się dla dzieci i są bardzo łatwe w przenoszeniu. Składają się z grubej podstawy i sztywnego, dmuchanego pierścienia. Ich niewątpliwą zaletą jest szybkie nagrzewanie się wody pod wpływem promieni słonecznych. Niestety, ich średnica zwykle jest stosunkowo niewielka, dlatego nie nadają się do zabawy dla większych dzieci.

Jakie akcesoria warto mieć

Kupno samego basenu nie wystarczy, warto zadbać również o akcesoria, które pozwolą utrzymać czystość wody na wysokim poziomie. Istotnym dodatkiem do dużych basenów jest pompka filtrująca, która będzie w stanie oczyścić wodę z większości zanieczyszczeń. Dobrym wyborem jest również generator ozonu i chloru, który zlikwiduje wszelkie drobnoustroje. W przypadku bardzo dużych basenów warto również zaopatrzyć się w urządzenia, których zadaniem będzie nagrzewanie wody i podtrzymywanie temperatury.

d1dwpbj

Podziel się opinią

Share

d1dwpbj

d1dwpbj