Trwa ładowanie...

Wnętrzarskie trendy. 10 sposobów na kolor miedziany w dodatkach

Dizajnerski świat odkrył miedź całkiem niedawno, ale ten metal w ciepłym kolorze towarzyszy nam od lat. Jako dekoracje właśnie teraz dodatki miedziane i w kolorze miedzianym są najbardziej cenione. Oto nasze inspiracje.

Wnętrzarskie trendy. 10 sposobów na kolor miedziany w dodatkachŹródło: iStock.com
d2raa8u
d2raa8u

Sposób na ocieplenie wnętrza

Obok złota i srebra, miedź to metal, który coraz chętniej widzimy w swoich wnętrzach. Miedziany połysk ma wyjątkowy, ciekawy odcień i pięknie odbija światło, tworząc przytulne wnętrze.

Miedziane elementy instalacji znamy od dawna, a naczynia dekoracyjne i użytkowe z miedzi mają swoją wielowiekową tradycję w kuchni. Miedź pięknie połyskuje i jest uznawana za mniej banalną od wystawnego złota, a ciekawszą od szarawego srebra. Najpopularniejsze dodatki w miedzianym kolorze to lampy o różnych wielkościach i kształtach. Idealne do klimatycznych salonów.

Elegancki połysk o wyjątkowym odcieniu – miedź

Akcent koloru miedzianego znajdziemy w elementach wykończenia wnętrz takich jak: włączniki, klamki, oprawy i ozdobne wzory, którymi są pokryte płytki ścienne i podłogowe.

Hitowy akcent we wnętrzach glamour i vintage

Kolor miedzi, zwłaszcza tej polerowanej, przypomina nam kolor popularnego, różowego złota. Chętnie wybierają go osoby, które lubią wystawne wnętrza i biżuterię. Kolor miedziany korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki ciepłym refleksom świetlnym, które tworzy miedziana, połyskująca powierzchnia, czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Efekty, który dają miedziane dodatki, czynią nasz salon czy pokój bardziej przytulnymi i ocieplają nawet chłodne, nowoczesne wnętrza w szarościach.

Często spotyka się np. niewielkie meble na nóżkach w kolorze miedzianym. Takie taborety lub stoliki stwarzają wrażenie luksusowych i oryginalnych, w porównaniu do zwykłych.

Bajeczne oświetlenie w kolorze miedzi

Miedź stała się jednym z najciekawszych trendów w oświetleniu w ostatnich latach. Lampy wiszące i stojące, niewielkie oczka, lampy stołowe, kinkiety, a nawet efektowne, dizajnerskie plafoniery – lampy z miedzi lub w kolorze miedzianym znajdziemy w niemal dowolnym kształcie i w zróżnicowanych cenach.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Miedź w kuchni

Tradycja korzystania z miedzianych rondli i tygli została wyparta przez tańsze i praktyczniejsze naczynia, ale w niektórych restauracjach nadal możemy spróbować doskonałej kawy z miedzianego tygielka. Miedziane naczynia są obecnie droższe od większości pozostałych i uchodzą za elegancki, luksusowy akcent w kuchniach w stylu rustykalnym.

Możemy za to bez problemu stosować naczynia, sprzęty, dodatki i dekoracje w kolorze miedzianym. Niezwykły i przytulny klimat nada wnętrzu np. bateria i oprawa odpływu w zlewozmywaku w kolorze miedzianym.

Miedziane akcenty w świątecznych aranżacjach

Miedź to też materiał, który wpisuje się w świąteczny klimat. Dekoracje z tego metalu mienią się w świetle lampek choinkowych i dodają pomieszczeniu stylowego blasku.

Najlepiej w tej roli sprawdzą się miedziane sztućce i świeczniki. Warto dopasować do nich tkaniny ze zdobieniami w tym kolorze. Miedziane dodatki warto również przełamać innymi kolorami czy materiałami np. naturalnym drewnem lub świąteczną, głęboką zielenią.

d2raa8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2raa8u