Trwa ładowanie...

Robot do mycia okien to genialny wynalazek. Oto 3 najlepsze modele

Zbliża się wiosna, a więc nie tylko czas ciepłej i słonecznej pogody, ale również wielkich porządków, których elementem jest mycie okien. Wielu osobom kojarzy się to z ciężką i żmudną pracą, zwłaszcza jeśli macie duży dom. Na szczęście są elektroniczni pomocnicy, którzy wyręczą was w pracy. Mowa o robotach do mycia okien. Przedstawiamy 3 modele, które są pozytywnie oceniane przez użytkowników.

Czyste okna bez wysiłkuCzyste okna bez wysiłkuŹródło: Unsplash.com, fot: Adeolu Eletu
d2a3rsd
d2a3rsd

Robot do mycia okien to sprytne urządzenie, które potrafi samodzielnie umyć okna. Jak to działa? Urządzenie przyczepia się do szyby za pomocą przyssawki i przystępuje do pracy. Roboty są wyposażone w czujniki wykrywające ramy okienne. Poruszają się po powierzchni za pomocą specjalnych gąsienic. Dodatkowo można je zabezpieczyć specjalną linką, która zapobiegnie upadkowi z dużej wysokości, jeżeli np. mieszkacie na 10. piętrze. Roboty mają zasilanie akumulatorowe i tu pojawia się kwestia, która może niektórych przerazić, ponieważ czas pracy na w pełni naładowanym akumulatorze wynosi zazwyczaj od 20 do 40 minut, ale jednocześnie czyszczenie 1 m kw. szyby zajmuje ok. 3 minut.

Do naszego przeglądu wybraliśmy najlepiej oceniane roboty, a więc nie zważaliśmy na cenę. Są jednak modele, które kosztują mniej niż 1 tys. zł. Roboty czyszczące okna to nadal dość egzotyczne gadżety, więc nie spodziewajcie się, że będzie tanio. Z drugiej strony – zaoszczędzicie energię i czas, a być może również pieniądze, które wydalibyście, zlecając mycie okien firmie sprzątającej.

Hobot 298

Pierwsza propozycja to Hobot 298, który ma dwa sprytne rozwiązania. Pierwszym z nich jest wbudowany dozownik detergentu, a drugim – możliwość połączenia ze smartfonem. Aplikacja umożliwia sterowanie urządzeniem i informuje o zakończeniu pracy lub ewentualnych trudnościach, które napotkał robot. Woda w postaci mgiełki o gęstości 15 mikrometrów rozpuszcza kurz i poleruje okna. Dysza ultradźwiękowa zużywa zaledwie 1 cm3 na 1 m2 powierzchni. Czas pracy wynosi 20 minut, a czas ładowania – do 5 godzin.

Namibot W200

Ten robot jest najwydajniejszy w naszym zestawieniu, ponieważ czas ładowania baterii wynosi 1,5 godz. i taki sam jest czas pracy po naładowaniu. Do tego wyposażono go w czujniki automatycznie wykrywające ramy okienne. Automatycznie zwijana linka zabezpieczająca pozwala na używanie go na wyższych kondygnacjach bez obaw, że spadnie i ulegnie zniszczeniu. Zastosowany algorytm automatycznie dostosowuje moc ssania oraz kierunek pracy i wzorce czyszczenia na podstawie informacji z czujników. Producent szczyci się, że jest to najcieńszy na rynku robot myjący okna i ma grubość zaledwie 8 cm.

Hutt DDC55

Robot myjący Hutt DDC55 może pracować w dwóch trybach zasilania. W przypadku akumulatora czas ładowania to 2,2 godz., a czas pracy wynosi do 20 min. Jeżeli bateria się wyczerpie, to nie oznacza końca czyszczenia, ponieważ robota można podłączyć do prądu i kontynuować pracę. Do sterowania służy pilot lub przyciski na urządzeniu. O bezpieczne mycie dba czujnik wykrywania krawędzi i linka zabezpieczająca o długości 8 metrów, która wytrzyma chwilową siłę 180 kg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2a3rsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2a3rsd