Trwa ładowanie...

Para w ruch. Szybko posprzątasz dom i odświeżysz dywany

Mycie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych czynności podczas sprzątania. Niedokładnie wyciśnięty mop pozostawia smugi na podłodze, która schnie bardzo długo. Dodatkowo nie masz pewności, że usuwasz wszystkie zanieczyszczenia.

Dobry sposób na odświeżenie dywanów, tapicerki i nie tylkoDobry sposób na odświeżenie dywanów, tapicerki i nie tylkoŹródło: Shutterstock
d3gxwap
d3gxwap

Poznaj sposób na mycie podłóg, który jest nie tylko prosty, ale również pozwala na usunięcie niewidocznych zanieczyszczeń, które podczas normalnego czyszczenia po prostu rozsmarowujesz po podłodze.

Nowoczesne mopy parowe są gotowe do pracy już w kilkadziesiąt sekund, wbudowane wydajne grzałki błyskawicznie podgrzewają wodę do odpowiedniej temperatury, a regulator przepływu pary pozwala na dopasowanie strumienia do rodzaju zabrudzenia. Dzięki temu zaschnięte i uporczywe plamy nie mają żadnych szans.

Nie niszczy podłóg

Mogłoby się wydawać, że używanie mopa parowego o wysokiej temperaturze jest zabójcze dla podłóg. Nic bardziej mylnego, tego typu urządzenie doskonale spisze się podczas mycia uporczywych plam z różnego rodzaju powierzchni. Jeśli nie masz pewności, czy twoja podłoga dobrze zniesie czyszczenie parą, warto uprzednio wybrać niewielki, niewidoczny element podłogi i sprawdzić, jak będzie wyglądać po wyczyszczeniu.

Mopy najczęściej wykorzystuje się do czyszczenia nie tylko płytek podłogowych czy lakierowanego drewna lub paneli, jednak po założeniu odpowiedniej końcówki ułatwiającej poruszanie głowicy po materiale, urządzenie świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu i odświeżaniu dywanów, wykładziny i tapicerki. Takie rozwiązanie docenią szczególnie posiadacze zwierząt, którzy chcą pozbyć się charakterystycznych zapachów.

Temperatura, którą osiąga mop parowy, jest również zabójcza dla bakterii, dlatego często używa się go nie tylko do czyszczenia podłóg, ale również innych powierzchni, na których mogą się łatwo rozprzestrzeniać.

Zwróć uwagę na parametry

Przy wyborze mopa parowego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które przemawiają za tym, jak urządzenie będzie sprawdzać się w codziennym użytku. Przede wszystkim liczy się moc urządzenia, od której zależy to, jak szybko sprzęt będzie w stanie osiągnąć odpowiednią temperaturę. Sprzęt o mocy 1200 W będzie błyskawicznie gotów do pracy, choć tańsze modele o mniejszej mocy również spełnią swoje zadanie bez zarzutu.

dywan Adobe Stock
Poradzi sobie nie tylko z płytkami, ale również tapicerkąŹródło: Adobe Stock

Kolejnym ważnym wyznacznikiem będzie długość przewodu mopa. Jeśli będzie zbyt krótki, dotarcie w trudno dostępne miejsca będzie jeszcze bardziej utrudnione, a wyczyszczenie podłóg w całym domu będzie wymagać wielokrotnego wyłączania urządzenia po to, by zmienić gniazdko, a to oznacza więcej czasu straconego na ponowne nagrzewanie mopa.

Aby czyszczenie odbywało się bez przeszkód, zwróć uwagę również na wielkość pojemnika na wodę. Jeśli będzie zbyt mały, ponowne napełnienie go i nagrzanie znowu będzie kosztować cię cenny czas. Warto również pamiętać, że do mopa parowego należy używać wyłącznie wody demineralizowanej lub destylowanej – podobnie jak w przypadku żelazek z funkcją parową.

Urządzenie wielofunkcyjne

Choć sprzęt funkcjonuje pod nazwą mopa parowego, w rzeczywistości sprawdzi się podczas wielu innych czynności, takich jak mycie fug czy wspomniane wcześniej odświeżanie tapicerki. Wszystko to za sprawą odpowiednich końcówek, które producenci dołączają do zestawów. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gxwap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gxwap