Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze projekty małych domów jednorodzinnych – oto 3 Waszych ulubieńców

Jakie gotowe projekty domów są najchętniej wybierane przez Polaków? Podajemy przykłady tych domów jednorodzinnych, które znalazły największe uznanie nie tylko z uwagi na bezbłędnie rozplanowane wnętrza i atrakcyjny wygląd zewnętrzny, ale też i niskie koszty budowy. Jeżeli szukamy projektu dla siebie, to koniecznie zobaczmy też co wybrali inni.

Artykuł sponsorowany
Najpopularniejsze projekty małych domów jednorodzinnych –  oto 3 Waszych ulubieńcówŹródło: materiały partnera
d3cvlot
d3cvlot

Domy o powierzchni użytkowej do 100m2 to wciąż te najczęściej budowane przez inwestorów indywidualnych. Wśród najmniejszych wiodą prym projekty domów parterowych, które są proste i tanie. Ich konstrukcja nie przewiduje wykonania masywnego stropu nad przyziemiem, a tylko lekki, ocieplony wełną mineralną sufit z płyt gipsowo-kartonowych przykręconych do stelaża podwieszonego do elementów więźby. Kształt dachu musi być w takim ekonomicznym domku także możliwie najprostszy, a więc najlepiej dwuspadowy i z wypłaszczonymi lekko połaciami. Na niecałych stu metrach kwadratowych zmieszczą się wszystkie potrzebne pomieszczenia, czyli oprócz pokoju dziennego jeszcze dwie lub trzy sypialnie, a nawet garaż jednostanowiskowy, jeżeli tylko dobrze poszukamy odpowiedniego projektu.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Gotowy projekt domu jednorodzinnego spełniający wszystkie te założenia to między innymi KARMELEK – funkcjonalny i nowoczesny dom bez garażu, z trzema pokojami oprócz salonu i zaprojektowany z wnętrzem dającym duże pole do popisu dla osób pragnących w niebanalny sposób zaaranżować swoją przestrzeń życiową. Na podkreślenie zasługuje też naprawdę duża ilość wnęk na szafy wbudowane oraz klasyczne – w odpowiednio urządzonym małym domu nie może ich zabraknąć, bo dysponujemy przecież ograniczoną powierzchnią, którą należy maksymalnie efektywnie wykorzystać. Inwestorzy doceniają także widoczną już w jego projekcie dbałość o utrzymanie kosztów budowy na możliwie niskim poziomie. Dlatego też wszystkie murowane przewody kominowe zostały zblokowane w jednym pionie, a jego prostą, przykrytą dwupołaciowym dachem bryłę urozmaica jedynie podcień wejściowy i zadaszenie części tarasu.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Numer dwa na naszej liście hitów w kategorii niewielkich budynków jednokondygnacyjnych to osiemdziesięciometrowa MALINÓWKA z garażem jednostanowiskowym, wbudowanym w parter kosztem jednego z pomieszczeń mieszkalnych. Do dyspozycji domowników pozostają tym samym dwie sypialnie i jednoprzestrzenna strefa dzienna z kominkiem, przesuwnym oknem balkonowym wychodzącym na taras, a także miejscem na postawienie dużego stołu jadalnianego tuż przy zaaranżowanej w kształcie litery L kuchni. Niby standardowo rozplanowany dom, ale widać już na przykładowej wizualizacji salonu, jak duży drzemie w nim potencjał aranżacyjny. Malinówka jest jedną z nowości pracowni Studio Krajobrazy, ale już teraz może poszczycić się bardzo dobrym przyjęciem wśród osób poszukujących projektu w takim stylu.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ostatnie miejsce na podium zajmuje odrobinę większy, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym COMO. Projekt ten znalazł wielu wielbicieli dzięki z jednej strony najpopularniejszemu schematowi funkcjonalnemu, ze strefą dzienną i garażem na dolnej kondygnacji i trzema sypialniami na górze, a z drugiej strony kompaktowej sylwetce z na wskroś współcześnie rozwiązanymi detalami wykończeń. Prosty, dwuspadowy dach bez okapów skrywa ustawne poddasze doświetlone oknami w ścianach szczytowych i tylko jednym połaciowym, a biało-szara kolorystyka tynków doskonale współgra tu z odrobiną drewna i płytek kamiennych na elewacjach. Dzięki takim, nie skutkującym nadmiernymi wydatkami szczegółom, projekt domu Como stał się sztandarowym przykładem nowej interpretacji klasycznego, taniego domu z poddaszem, który doskonale wpasuje się w prawie każde otoczenie.

d3cvlot

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cvlot