Trwa ładowanie...

Nadzoruj swoją instalację za pomocą telefonu. Wygoda i pewność w jednym kroku

Klient nieposiadający podstaw z dziedziny chłodnictwa czy automatyki może spać spokojnie, mając pewność co do poprawności pracy swojej instalacji grzewczej. Zobacz, na czym polega system całodobowego nadzoru i czy warto z niego korzystać.

Nadzoruj swoją instalację za pomocą telefonu. Wygoda i pewność w jednym krokuŹródło: Hewalex
dollo44
dollo44

Całodobowa diagnoza pracy urządzenia

Zdalny monitoring, sterowanie jak i analiza parametrów pracy pompy ciepła, staje się coraz bardziej oczekiwanym rozwiązaniem technologicznym. Klienci, inwestując w rozbudowane technologicznie urządzenie grzewcze oczekują już nie tylko podstawowych funkcji związanych z ogrzewaniem, czy chłodzeniem (w przypadku pomp ciepła), ale przede wszystkim wysokiego komfortu użytkowania urządzeń.
Na chwilę obecną coraz więcej firm z branży grzewczej próbuje sprostać wymaganiom m.in. zdalnego sterowania instalacją. Na rynku można znaleźć sterowniki wykorzystujące sieć internetową, jednak najczęściej, tak rozbudowane sterowanie można osiągnąć wyłącznie przez rozbudowę o dodatkowe moduły komunikacyjne.

System nadzoru instalacji

Firma Hewalex jako jedna z nielicznych może pochwalić się całkowicie autorskim systemem nadzoru instalacji Ekontrol.pl.

Hawalex
Źródło: Hawalex

Wykorzystując istniejące w budynku łącze internetowe, użytkownik ma możliwość sterowania urządzeniem, nie tylko standardową obsługą sterownika wbudowanego w urządzenie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi zdalnego dostępu z poziomu przeglądarki internetowej, jak i dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne, możliwe jest sterowanie przy wykorzystaniu smartfona, tabletu czy komputera stacjonarnego. Co ważne, modem internetowy znajduje się w standardowym wyposażeniu pomp ciepła serii PCCO, a samo użytkowanie „Ekontrola” jest całkowicie bezpłatne. Ponadto modem może zostać wykorzystany również do innych urządzeń firmy Hewalex.

Hawalex
Źródło: Hawalex

Dzięki licznym rozmowom z instalatorami oraz użytkownikami pomp ciepła, firma Hewalex stale poprawia jakość usługi. Każda indywidualnie zgłoszona sugestia jest brana pod uwagę tak, by spełnić oczekiwania użytkowników. Aktualnie system pozwala na ustawienie urządzenia oraz obiegów grzewczych, cyrkulacji itp. wg indywidualnych potrzeb. Służą do tego m.in. programy czasowe określające, w których godzinach urządzenie powinno pracować w trybie komfortowym, kiedy w ekonomicznym, a kiedy działanie nie jest wymagane. Dzięki zdalnemu monitoringowi instalatorzy mają możliwość pomocy swoim klientom poprzez ewentualną zmianę nastaw systemowych odpowiadających za bardziej zaawansowane algorytmy sterowania. Zapisywane w interwałach dane wykorzystywane są do tworzenia trendów pracy oraz określania wydajności pracy urządzenia. Dzięki temu Klient nieposiadający podstaw z dziedziny chłodnictwa czy automatyki może spać spokojnie, mając pewność co do poprawności pracy swojej instalacji.

Hewalex
Źródło: Hewalex

Całodobowa diagnoza pracy urządzenia
Firma Hewalex zdecydowała się pójść krok naprzód, przygotowując innowacyjne narzędzie diagnostyczne, które zrewolucjonizowało obecne standardy analizy pracy urządzeń. Przy zastosowaniu autorskich algorytmów i funkcji opisujących zależności m.in. temperaturowe czy ciśnieniowe, program przelicza wartości odczytane podczas pracy urządzenia, wykreśla trendy pracy urządzenia. W przypadku zaburzonych odczytów system określa możliwe przyczyny niepoprawnej pracy urządzenia. Narzędzie stało się kolejnym rozszerzeniem systemu Ekontrol, dzięki czemu bieżące odczyty z danej instalacji zostają bezpośrednio poddane analizie, a autoryzowany instalator, bądź wykwalifikowany personel działu technicznego, zaraz po otrzymaniu niepokojącego komunikatu, może udzielić niezbędnej pomocy. Każdy z użytkowników systemu może regularnie otrzymywać raport przedstawiający pracę urządzenia, jednocześnie sprawdzić indywidualne trendy pracy urządzenia oraz porównać różnicę pracy w zależności od nastaw.

Hawalex
Źródło: Hawalex

Diagnoza w praktyce
W sytuacji, gdy system Ekontrol sugeruje nieodpowiednią pracę instalacji wysyłając alarmy oraz powiadomienia, narzędzie diagnostyczne pozwala na całkowite zdiagnozowanie i rozwiązanie problemu jeszcze w momencie jego powstawania. Przykładem może być sytuacja jednego z klientów, u którego pompa ciepła przechodziła w tryb rozmrażania zdecydowanie zbyt często… jak na środek czerwca! Ze względu na fakt, że rozmrażanie parowacza jest funkcją ochronną, system Ekontrol rejestruje takie stany pracy, jednak nie wysyła komunikatów alarmowych. Niezbędne okazało się przeprowadzenie diagnozy, która mogła jednoznacznie określić, czy problemu należy szukać w wadliwym sterowaniu urządzeniem, czy jednak problem pojawił się gdzieś indziej, a dokładnie pół metra od wentylatora. Podczas przeprowadzanego remontu, jednostka zewnętrzna została niemal w całości zastawiona workami z cementem, co skutecznie obniżyło przepływ powietrza, a zarazem wydajność urządzenia. Po szybkiej sugestii pompa powróciła do poprawnej pracy. Takie, jak i inne zdecydowanie poważniejsze problemy mogą szybko zostać zdiagnozowane i usunięte, pozwalając klientowi cieszyć się z każdego dnia użytkowania urządzenia w poczuciu komfortu oraz bezpieczeństwa. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową https://www.ekontrol.pl/.

dollo44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dollo44