Trwa ładowanie...
13-09-2016 14:33

Nowe trendy w świecie blatów

Drewno, kamień i metal to wiodąca trójka dekorów blatowych w obecnym sezonie. Nowe kolekcje to także ciekawe funkcjonalności, które zapewniają wysoki komfort użytkowania przez wiele lat.

Nowe trendy w świecie blatówŹródło: Pfleiderer
dnt2pv4
dnt2pv4

Jeszcze piękniej - pięć propozycji

Odważne wzornictwo daje ogromne możliwości. Nietuzinkowe dekory blatów w połączeniu z wysmakowanym łączeniem elementów wystroju potrafią wywołać naprawdę wielkie estetyczne WOW! Ciekawą propozycją w tym sezonie jest np. wybarwienie Dąb Bordeaux. To wzór rustykalny z celowo zaznaczonymi sękami, pęknięciami i zarysowaniami, dzięki czemu blaty wyglądają niezwykle autentycznie.

Warto zwrócić uwagę również na Daglezję Bieloną, dekor stworzony przez Piotra Kuchcińskiego do fantastycznej kolekcji „Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński”. Naturalny urok drewna wzbogacony został subtelnym efektem bielenia, co zaowocowało niezwykle delikatną kolorystyką, lżejszą nawet od sosny.

Z projektów bardzo ciemnych wyróżnia się Tivoli, przypominający zastygłą lawę lub powierzchnię Księżyca. Jest chropowaty, niejednorodny, wręcz zachęcający do dotknięcia. To bardzo surowy rysunek o niespotykanej głębi. Łagodniejszą opcją, pozostającą jednak w ciemnych odcieniach, jest dekor Rabac. Daje wrażenie akwareli, zamglenia, miękkości, płynnego przenikania.

Wyjątkową propozycją jest blat Crusoe inspirowany powierzchniami industrialnymi. To wzór przywodzący na myśl skorodowany metal, rysunek posiada charakterystyczne przetarcia i zarysowania. - Crusoe jest blatem trendu „used look”, który świetnie sprawdzi się zarówno w aranżacjach loftowych, jak i prostych, czystych, jasnych pomieszczeniach - mówi Marcin Małecki, Product Manager Pfleiderer.

dnt2pv4

Innowacyjne struktury powierzchni

Odpowiednie wykończenie w postaci struktury materiału ma ogromne znaczenie przy wyrazistych dekorach. Użycie np. porowatej faktury w przypadku marmuru mijałoby się z celem. Innymi słowy, ukształtowanie powierzchni powinno podkreślać estetykę zastosowanego wybarwienia.

Na szczególne podkreślenie zasługują dwa rozwiązania Pfleiderera, firmy specjalizującej się w produkcji blatów od ponad 30 lat. Pierwszy to Montana - trójwymiarowa struktura o wyraźnych porach. Blaty kuchenne inspirowane naturalnymi materiałami (szczególnie drewnem) nabierają dzięki Montanie wyjątkowego wyglądu. Druga ciekawa propozycja na bieżący sezon to struktura Semi Matt, która wspaniale komponuje się ze stonowanymi dekorami. Subtelna matowość podkreśla głębię koloru, czyli kluczowego aspektu w przypadku blatów jednobarwnych.

Oczekiwane funkcjonalności

Oprócz ciekawych dekorów i odpowiadających im struktur powierzchni nie można zapominać o funkcjonalnościach blatów. O czym należy pamiętać? Co znaczy wysokiej jakości płyta laminowana?

Dobre blaty powinny być przede wszystkim wytrzymałe, czyli odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak choćby zarysowania i uderzenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku odprysków bocznych, o które najłatwiej. Laminat powinien być ponadto odporny na działanie wilgoci, wysokiej temperatury i promieni UV. Dzięki temu wybarwienie utrzyma się przez wiele lat. W utrzymaniu bieżącej czystości pomogą natomiast powierzchnie antyelektrostatyczne, które nie przyciągają kurzu.

dnt2pv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnt2pv4