Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
pluskwy
Artykuł Sponsorowany
22-09-2022 12:22
Artykuł sponsorowany PestStop

Zwalczanie pluskiew, karaluchów i innych szkodników

Mole, mrówki, karaluchy, pluskwy, rybiki czy pajęczaki to tylko niektóre ze szkodników, które gnieżdżą się w prywatnych domach i obiektach przemysłowych lub magazynowych. Jak skutecznie się ich pozbyć i dlaczego należy zrobić to jak najszybciej? Jakie metody są obecnie dostępne? Wyjaśniamy to w nowym artykule.

Share
 Źródło: materiały partnera
d6igdb1

Czemu nie należy zwlekać ze zwalczaniem szkodników? Ich obecność może mieć poważne konsekwencje

Obecność owadów i innych szkodników w domu lub firmie zawsze wiąże się ze sporym zagrożeniem sanitarnym. W zależności od rodzaju szkodników, może dojść do rozprzestrzeniania się chorobotwórczych drobnoustrojów, zanieczyszczenia produktów żywnościowych lub niebezpieczeństwa pogryzienia ludzi i zwierząt. Szkodniki znacznie zmniejszają komfort życia użytkowników budynków, a w przypadku obiektów komercyjnych mogą doprowadzić do znacznych strat.

Usługi dezynsekcji dobrane pod kątem typu szkodników. Jak dobrać metodę?

Firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników dysponują dziś wieloma skutecznymi metodami. Dobór odpowiedniej powinien być uzależniony od rodzaju szkodników oraz specyfiki danego obiektu. Wybór właściwej techniki nie jest łatwy i wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu dezynsekcji. W trosce o dobre efekty prac to zadanie należy więc powierzyć fachowcom. 

Dezynsekcja metodą zamgławiania - zwalcza szkodniki nawet w trudno dostępnych miejscach

Jedną z najpopularniejszych metod dezynsekcji jest obecnie zamgławianie ULV. Ogromne zainteresowanie tą metodą bierze się przede wszystkim z jej wysokiej skuteczności. Wydzielana przez specjalne urządzenia mgła ze środków owadobójczych dociera we wszystkie, nawet trudnodostępne miejsca, skutecznie eliminując pluskwy, mole, rybiki i inne gatunki szkodników. Zamgławianie można zamówić na https://dezynsekcja-slask.pl/.

d6igdb1

Szkodniki magazynowe i w budynkach mieszkalnych. Metoda żelowa i metoda opryskowa

Oczywiście nadal stosuje się środki owadobójcze również w innych formach. Jednym z nich jest żel, który rozmieszcza się w miejscach dotkniętych lub narażonych na obecność szkodników. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że preparaty tego typu są bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt domowych. Często używana jest też metoda opryskowa, która jest stosunkowo tania, ale dla pełnej skuteczności wymaga połączenia z inną techniką - np. wymrażaniem. 

Ze względów sanitarnych - nie czekaj. Pozbądź się owadów latających i innych szkodników. Jak widać, pluskwy domowe, rybiki cukrowe lub karaluchy stanowią duże zagrożenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i zapasów. Ich jak najszybsze wytępienie to kwestia bezpieczeństwa sanitarnego - w razie zauważenia tych szkodników należy więc jak najszybciej skontaktować się z profesjonalną firmą dezynsekcyjną.  

Artykuł sponsorowany PestStop
d6igdb1
d6igdb1
d6igdb1