Trwa ładowanie...
ycipk-4jpz7t

Zapomnij o wodzie butelkowanej. Więcej pieniędzy zostanie w portfelu

Regularne picie odpowiedniej ilości wody to jeden ze sposobów na utrzymanie dobrego samopoczucia i zdrowia. Zamiast tracić czas na wizyty w sklepie i pieniądze na butelkowaną wodę, zadbaj o swoje zdrowie i środowisko, wybierając domową filtrację wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banalny sposób na czystą wodę masz na wyciągnięcie ręki
Banalny sposób na czystą wodę masz na wyciągnięcie ręki (Shutterstock.com)
ycipk-4jpz7t

Zdrowe odżywianie, oszczędzanie i dbanie o środowisko

Każda osoba, która dba o swoje zdrowie i pilnuje, by żyć jak najlepiej, z pewnością na co dzień pije sporo wody, która skutecznie oczyszcza nasz organizm. Średnią ilością, którą powinniśmy dziennie spożywać, to około 1,5 litra wody, czyli jedną dużą butelkę. W zależności od sklepu i marki, taka butelka kosztuje około 2 złote, a jest to kwota za dzienną porcję wody tylko dla jednej osoby. Za wodę z kranu, którą przefiltrujesz w bezpieczny i prosty sposób, zapłacisz nawet 4 razy mniej. Plusów takiej zmiany jest wiele - nie dość, że w twoim portfelu zostanie o wiele więcej pieniędzy, to dodatkowo przyłożysz się do ochrony środowiska - jedna butelka dziennie wyrzucana do śmieci to 365 butelek rocznie na osobę, a z tego uzbiera się wystarczająco krępująca góra śmieci. Kolejną zaletą jest fakt, że wyprawa do sklepu nie będzie już tak męcząca. Koniec z dźwiganiem wielkich i ciężkich zgrzewek butelek, które i tak bezczelnie szybko kończą się w najmniej odpowiednim momencie. Używając domowego sposobu, wystarczy zadbać, by mieć w zapasie niewielki filtr, który starczy na cały miesiąc.

ycipk-4jpz7t

Co z tą jakością?

Wiele osób może mieć wątpliwości co do jakości wody, która wypływa z naszych kranów. Choć kilkadziesiąt lat temu moglibyśmy mieć pewne zastrzeżenia i wszelkie obawy mogłyby być uzasadnione, w dzisiejszych czasach nie ma powodu do stresu. Woda ta jest regularnie badana, a jej jakość jest, szczególnie w miastach, bardzo wysoka. Nie bez powodu duża część restauracji decyduje się na serwowanie gościom tak zwanej "kranówki" za darmo, a to może być potwierdzeniem jej bezpiecznego spożywania. Im bardziej zgłębiamy temat, tym częściej docierają do nas informacje, że jakość wody z kranu można porównać do tej butelkowanej. Dodatkowo używając filtra zyskasz jeszcze większą pewność, że to właściwe rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz sytuacji, kiedy w domu nie ma nic do picia.

ycipk-4jpz7t
Shutterstock.com
Podziel się

Jak filtrować wodę w domu?

Choć sam proces może wyglądać na skomplikowany i wymagający, w rzeczywistości jest banalnie prosty i bardzo szybki. Wystarczy odrobina cierpliwości, by móc cieszyć się czystą wodą do picia. Jeśli jesteś zdecydowany, by wypróbować tę metodę, zaopatrz się w specjalny dzbanek, z którego będziesz mógł korzystać kilka lat. Większość z tych dostępnych na polskim rynku jest dostosowanych do mycia w zmywarce, więc utrzymanie higieny będzie równie łatwe. Dzbanki występują w wielu kolorach i stylach, więc bez problemu znajdziesz taki, który będziesz mógł dopasować do stylu panującego w twojej kuchni. Następnie wystarczy włożyć specjalny filtr w wyznaczone miejsce postępując zgodnie z instrukcją, nalać wody i odczekać, aż przeleje się do dzbanka. Gotowe - czysta, zdrowa woda bez wysiłku.

ycipk-4jpz7t
Shutterstock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jpz7t

ycipk-4jpz7t
ycipk-4jpz7t