Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Zapomnij o wodzie butelkowanej. Więcej pieniędzy zostanie w portfelu

Regularne picie odpowiedniej ilości wody to jeden ze sposobów na utrzymanie dobrego samopoczucia i zdrowia. Zamiast tracić czas na wizyty w sklepie i pieniądze na butelkowaną wodę, zadbaj o swoje zdrowie i środowisko, wybierając domową filtrację wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banalny sposób na czystą wodę masz na wyciągnięcie ręki
Banalny sposób na czystą wodę masz na wyciągnięcie ręki (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Zdrowe odżywianie, oszczędzanie i dbanie o środowisko

Każda osoba, która dba o swoje zdrowie i pilnuje, by żyć jak najlepiej, z pewnością na co dzień pije sporo wody, która skutecznie oczyszcza nasz organizm. Średnią ilością, którą powinniśmy dziennie spożywać, to około 1,5 litra wody, czyli jedną dużą butelkę. W zależności od sklepu i marki, taka butelka kosztuje około 2 złote, a jest to kwota za dzienną porcję wody tylko dla jednej osoby. Za wodę z kranu, którą przefiltrujesz w bezpieczny i prosty sposób, zapłacisz nawet 4 razy mniej. Plusów takiej zmiany jest wiele - nie dość, że w twoim portfelu zostanie o wiele więcej pieniędzy, to dodatkowo przyłożysz się do ochrony środowiska - jedna butelka dziennie wyrzucana do śmieci to 365 butelek rocznie na osobę, a z tego uzbiera się wystarczająco krępująca góra śmieci. Kolejną zaletą jest fakt, że wyprawa do sklepu nie będzie już tak męcząca. Koniec z dźwiganiem wielkich i ciężkich zgrzewek butelek, które i tak bezczelnie szybko kończą się w najmniej odpowiednim momencie. Używając domowego sposobu, wystarczy zadbać, by mieć w zapasie niewielki filtr, który starczy na cały miesiąc.

Qaqwqwrqw

Co z tą jakością?

Wiele osób może mieć wątpliwości co do jakości wody, która wypływa z naszych kranów. Choć kilkadziesiąt lat temu moglibyśmy mieć pewne zastrzeżenia i wszelkie obawy mogłyby być uzasadnione, w dzisiejszych czasach nie ma powodu do stresu. Woda ta jest regularnie badana, a jej jakość jest, szczególnie w miastach, bardzo wysoka. Nie bez powodu duża część restauracji decyduje się na serwowanie gościom tak zwanej "kranówki" za darmo, a to może być potwierdzeniem jej bezpiecznego spożywania. Im bardziej zgłębiamy temat, tym częściej docierają do nas informacje, że jakość wody z kranu można porównać do tej butelkowanej. Dodatkowo używając filtra zyskasz jeszcze większą pewność, że to właściwe rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz sytuacji, kiedy w domu nie ma nic do picia.

Qaqwqwrqw
Shutterstock.com
Podziel się

Jak filtrować wodę w domu?

Choć sam proces może wyglądać na skomplikowany i wymagający, w rzeczywistości jest banalnie prosty i bardzo szybki. Wystarczy odrobina cierpliwości, by móc cieszyć się czystą wodą do picia. Jeśli jesteś zdecydowany, by wypróbować tę metodę, zaopatrz się w specjalny dzbanek, z którego będziesz mógł korzystać kilka lat. Większość z tych dostępnych na polskim rynku jest dostosowanych do mycia w zmywarce, więc utrzymanie higieny będzie równie łatwe. Dzbanki występują w wielu kolorach i stylach, więc bez problemu znajdziesz taki, który będziesz mógł dopasować do stylu panującego w twojej kuchni. Następnie wystarczy włożyć specjalny filtr w wyznaczone miejsce postępując zgodnie z instrukcją, nalać wody i odczekać, aż przeleje się do dzbanka. Gotowe - czysta, zdrowa woda bez wysiłku.

Qaqwqwrqw
Shutterstock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw