Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Mexen

Wyposażenie łazienki. Co trzeba wiedzieć przed remontem?

Łazienka to miejsce, do aranżacji którego należy podejść ze szczególną troską. Jego wystrój w dużej mierze kształtuje nasze samopoczucie na co dzień, a wysoka wilgotność i zmiany temperatur sprawiają, że wszystkie meble i akcesoria, które się w niej znajdą powinny być najwyższej jakości. Dobór poszczególnych produktów może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Jak mu podołać? Na pytania związane z najczęściej poruszanymi przy okazji urządzania łazienki odpowiadamy w nowym artykule.

Share
 Źródło: materiały partnera
d399qb6

Na etapie kompletowania wystroju i wyposażenia łazienki czeka na nas wiele wątpliwości. Mogą one dotyczyć zarówno doboru poszczególnych rozwiązań (np. wybór między wanną a prysznicem) oraz znalezienia materiałów stanowiących kompromis między wysoką jakością, a ceną nieprzekraczającą naszych finansowych możliwości. Jeśli czeka was remont łazienki lub urządzanie nowe mieszkanie, koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem i dowiedzcie się, jak uniknąć wielu problemów.

Wanna czy prysznic? Które rozwiązanie wybrać?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie osoby aranżujące łazienkę jest to dotyczące wyboru między wanną a prysznicem. Odpowiedź na nie zwykle traktujemy jedynie w kategoriach ilości wolnego miejsca w pomieszczeniu. Nie sposób ukryć, że ten czynnik jest bardzo ważny, ale nie jego powinniśmy wziąć pod uwagę. Nawet w stosunkowo niewielkiej łazience może zmieścić się wanna pozwalająca na wygodne kąpanie.

Za wyborem wanny przemawia też jej funkcjonalność. O ile brodzik wraz z kabiną umożliwiają jedynie branie pryszniców, to w wannie zażyjemy zarówno długą, odprężającą kąpiel, jak weźmiemy szybki, poranny prysznic. Z takiego rozwiązania szczególnie zadowoleni będą inwestorzy, którzy do wanny dokupią parawan lub przynajmniej zasłonkę. Jedyną przeszkodą mogą być ewentualne ograniczenia ruchomości. Osoby z niepełnosprawnością lepiej postąpią, wybierając brodzik z niskimi brzegami.

d399qb6

Stelaż podtynkowy – styl i oszczędność miejsca

Kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę to rodzaj ubikacji, którą zamontujemy w naszej łazience. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa rozwiązania – standardową miskę z dolnopłukiem oraz zestaw ze stelażem podtynkowym. Która z tych opcji będzie lepszym wyborem? Standardowa muszla WC jest wprawdzie rozwiązaniem tańszym i łatwiejszym w montażu, ale jej eksploatacja wiąże się z kilkoma problemami.

Warto w tym miejscu zauważyć, że typowe dla tej technologii trudności nie występują w przypadku zestawów podtynkowych. Na to rozwiązanie warto zdecydować się z przynajmniej kilku względów. Pierwszy z nich to względy wizualne. Wszystkie nieestetyczne elementy, takie jak węże, zawory i zbiornik są ukryte pod tynkiem, co pozwala uzyskać lepszy wystrój pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że napełniający się zbiornik generuje pewien hałas, a umieszczenie go w ścianie pozwala w znaczącym stopniu wygłuszyć niepożądane dźwięki. Zestaw podtynkowy to też sposób za zaoszczędzenie pewnej ilości miejsca w łazience.

Jak przechowywać ręczniki – wieszak czy półka?

Wiele osób urządzających łazienkę zastanawia się też nad sposobem przechowywania ręczników. Powinien on spełniać kilka warunków. Pierwszy to duża funkcjonalność, rozumiana przede wszystkim jako możliwość łatwego i szybkiego sięgania po ręczniki oraz ich odkładania. Ten warunek spełniają dwa rozwiązania – wieszaki oraz dedykowane półki. Które z nich będzie lepszym wyjściem?

Na wieszak warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na to, że znajdujące się na nim ręczniki mogą schnąć, podczas gdy na półce możemy przechowywać jedynie suche ręczniki. Nie bez znaczenia jest też jego wielofunkcyjność – oprócz głównego zastosowania świetnie sprawdza się jako miejsce do suszenia pranej na bieżąco bielizny. Wieszak nie zajmuje też miejsca na podłodze, dzięki czemu pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń w małej łazience. Półka na ręczniki pozwala zaś przechowywać więcej ręczników. Daje też przestrzeń do przechowywania kosmetyków i innych podręcznych drobiazgów.

d399qb6

Drobne akcesoria łazienkowe – o nich nie zapominaj

W ferworze remontu i urządzania mieszkania wielu osobom zdarza się zapomnieć o wyposażeniu łazienki w drobne akcesoria. Warto więc pamiętać o bardzo ważnych, ale niedrogich i dość małych akcesoriach. Mamy na myśli przede wszystkim:

  • mydelniczce;
  • kubku na szczoteczki do zębów;
  • dozowniku mydła w płynie;
  • szczotce do WC;
  • haczykach i wieszakach;
  • poręczach ściennych;
  • półkach wiszących;
  • ściągaczkach do wody;
  • uchwycie i magazynku na papier toaletowy;
  • pojemnikach na przybory kosmetyczne.

Wyposażenie łazienki. Gdzie warto robić zakupy?

Na sam koniec zostawiliśmy kwestię absolutnie podstawową – wybór sklepu, w którym kupimy wyposażenie łazienki. Sklep powinien nie tylko oferować szeroki wybór wysokiej jakości produktów, ale też zapewniać profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań. W sklepie Mexen znajdziecie mnóstwo elementów wyposażenia łazienki. Wszystkie cechują się najlepszymi materiałami, świetnym designem oraz nowoczesnym charakterem. W razie jakichkolwiek możecie liczyć na fachową pomoc ze strony obsługi.

Artykuł sponsorowany Mexen
d399qb6
d399qb6
d399qb6