Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Compo

Wszyscy chcą plantshelfie. Jak dbać o rośliny na półkach?

Domowe rośliny stanowią nie tylko doskonały element dekoracyjny, ale przede wszystkim są dobre dla naszego zdrowia. Oczyszczają powietrze z toksyn, stabilizują wilgotność, wpływają na mikroklimat. Parapety to tradycyjne miejsce, w którym je stawiamy, ale od pewnego czasu modne stało się umieszczanie roślin na półkach oraz ich fotografowanie, czyli plantshelfie. Jak dbać o rośliny w takiej aranżacji i jak sprawić, że zawsze będą doskonale wyglądać na waszych zdjęciach?

 Źródło: materiały partnera
d23rw5h
d23rw5h

Wszystkie rośliny, co oczywiste, potrzebują przede wszystkim odpowiedniego podłoża. Czyli ziemi, w której będą mogły wypuścić korzenie, a później się rozwijać i rozkwitać. Istnieją różne produkty, jednak doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z rozwiązania COMPO Complete, czyli serii innowacyjnych produktów do kompleksowej pielęgnacji roślin.

COMPO Complete Podłoże uniwersalne to świetna ziemia do sadzenia wszystkich roślin, w tym również rosnących na naszych domowych półkach. Ziemia zawiera startową dawkę nawozu, która przez 12 tygodni zapewnia dostęp do niezbędnych składników pokarmowych. Dzięki nim wasze rośliny będą się pięknie prezentować na półkach. Podłoże zawiera również aktywator, który stymuluje rozwój korzeni, a także zestaw mikroskładników, pozwalających na osiągnięcie doskonałych warunków wzrostu.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

W przypadku stosowania dodatkowego nawozu warto zwrócić uwagę na COMPO Complete Nawóz uniwersalny. Został on opracowany specjalnie z myślą o domowych roślinach, choć sprawdzi się również doskonale w przypadku balkonowych czy tarasowych. Kompletna receptura zawiera w swoim składzie certyfikowane surowce, a także makro i mikroskładniki pokarmowe pozwalające na bujny i zdrowy rozwój waszych roślin.

d23rw5h

Choroby i szkodniki mogą zrujnować każde, nawet najpiękniejsze plantshelfie. Nie pozwól na to! COMPO Complete Spray na choroby i szkodniki, to gotowe do użycia rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziesz się m.in. mszyc, mączlików, przędziorek, wełnowców, wciornastek, mączniaków i pleśni. Receptura zapewnia szybkie i skuteczne działanie oraz ułatwia zmywanie z liści kleistej wydzieliny owadów oraz fragmentów grzybni.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Rośliny na półkach zawsze będą się doskonale prezentować przy odpowiedniej pielęgnacji. Nie potrzebujesz do tego wielu różnych środków. Wystarczą produkty z serii COMPO Complete i masz gwarancję, że rośliny na twoich półkach będą pięknie i obficie kwitnąć. Idealnie, żeby zrobić sobie z nimi zdjęcie i pochwalić się nim na portalu społecznościowym!

Artykuł sponsorowany Compo
d23rw5h
d23rw5h