Trwa ładowanie...

Wentylator na upalne dni. Jaki wybrać?

Nie ma to jak chłodny powiew wiatru. W upalne dni, gdy temperatura wewnątrz pomieszczenia rośnie, najlepszym rozwiązaniem jest zakup wentylatora. Zanim zdecydujemy się na konkretny model sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wentylator na upalne dni. Jaki wybrać?Źródło: Adobe Stock
d1w1stu
d1w1stu

Wentylatory to bardzo przydatne urządzenia. Wprawiają powietrze w ruch, dzięki czemu staje się ono chłodniejsze. Doskonale sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domu, a także przy regularnym lub sporadycznym użytkowaniu. Na rynku jest wiele rodzajów urządzeń, które różnią się wyglądem i funkcjonalnością.

Wentylatory stojące i sufitowe

Wentylatory, które można postawić na biurku, mają niską podstawę i małą średnicę śmigła (ok. 45 cm). Najczęściej wykorzystujemy je do wietrzenia niewielkich pomieszczeń. Jeśli mamy ograniczony budżet i możemy postawić urządzenie w dowolnym miejscu, będzie to najlepsza opcja.

d1w1stu

Wentylatory stojące wyglądają podobnie, ale mają wysoką podstawę. Dzięki temu nadają się do postawienia na podłodze, np. w dużym pokoju. Wybierając ten typ wiatraka, warto szukać modelu z regulowanym stojakiem – wtedy jeszcze lepiej dopasujemy go do naszych potrzeb.

Ciekawą alternatywą są również wentylatory sufitowe oraz cyrkulatory. Te pierwsze montowane są na stałe (często mają zamontowaną lampę i sprawdzają się zwłaszcza w większych pokojach). Te drugie można postawić np. na komodzie (zapewniają nie tylko chłodny powiew wokół urządzenia, ale także ruch powietrza w całym pomieszczeniu).

Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Wentylatory kolumnowe i strumieniowe

Modele kolumnowe mogą być różnej wysokości – od 40 cm nawet do 120 cm. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów urządzeń nie mają łopatek, ani okrągłej tarczy. Są za to wąskie i estetyczne, przez co pasują do nowoczesnych, minimalistycznych mieszkań. Ich zaletą jest to, że są ciche i bardzo wydajne.

Szukając nowoczesnych rozwiązań, można zdecydować się także na wentylator strumieniowy. Nie jest wyposażony w łopatki, charakterystyczne dla typowych wiatraków, ale za to ma ciekawy design (np. z podświetleniem). Nie pracuje głośno i można go postawić np. w pokoju dziecięcym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora?

Nowoczesny wygląd urządzenia i gwarancja chłodzenia to nie wszystko. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie wentylatora, sprawdźmy kilka parametrów, takich jak:

  • moc i wydajność – od nich zależy, jak efektywnie będzie pracował wentylator. Najlepiej, żeby było to przynajmniej 40 W, chociaż mniejsze modele mogą pracować wydajnie także przy mniejszej mocy,
  • głośność – ma ogromne znaczenie, gdy zamierzamy korzystać z wentylatora przez wiele godzin, zwłaszcza w sypialni. regulacja prędkości – dobry wentylator powinien mieć kilkustopniową regulację prędkości oraz możliwość regulacji obrotu wokół własnej osi,
  • sterowanie na odległość – jeśli nie chcemy co chwila wstawać, by włączać i wyłączać wiatrak, warto wybrać model sterowany pilotem, funkcja nawilżania – to bardzo ciekawe rozwiązanie, które oprócz chłodnego powietrza dodatkowo zapewnia powiew lekkiej bryzy,
  • solidna podstawa – to ważne, zwłaszcza gdy mowa o wiatrakach biurkowych lub stojących. Co ciekawe, niektóre modele można też zamocować do ściany lub blatu.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1w1stu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w1stu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj