Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wyposażenie domu
Artykuł Sponsorowany
27-10-2022 16:04
Artykuł sponsorowany Global Lift

W co możemy wyposażyć naszą rezydencje? Co warto wybrać

Mając na zbyciu dodatkowe środki pieniężne można nieco zaszaleć z wyposażeniem domu, czy to już na etapie jego projektowania, czy w późniejszym czasie. Wśród ekstrawaganckich urządzeń montowanych w domach typu rezydencje wymienić warto windę samochodową, czy dźwig towarowy. Można się zastanowić po co komu dźwig w domu, jak się dobrze zastanowimy szybko okaże się, że nie jest to takie bezzasadne rozwiązanie.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2bsvvi

Platforma samochodowa? Czemu nie

Czym jest platforma samochodowa? To nic innego jak dźwig towarowy o ładowności wystarczającej do udźwignięcia i wielkości pozwalającej na umieszczenie na platformie samochodu. Tego rodzaju dźwig umożliwia transport samochodu w pionie, bez konieczności budowy podjazdu na wysokość nawet kilku pięter. Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze na piętrowych parkingach, ale również w domach prywatnych. Oczywiście winda wymaga zasilania i jest energochłonna, jednak komfort posiadania samochodu tuż obok mieszkania, na tym samym poziomie niweluje minusy, jakimi są koszty utrzymania dźwigu.

Nietypowe projekty domów

Coraz częściej gdy nas na to stać pragniemy wyróżnić się z tłumu poprzez nietuzinkowy, indywidualny projekt domu. Bywa także, że samo miejsce budowania domu jest wyjątkowe i wymagające potraktowania w sposób nietypowy. To właśnie w takich projektach przyda się platforma samochodowa do domu. Wielu pasjonatów motoryzacji pragnie mieć zawsze na oku swój ulubiony samochód. Nie zawsze jest to samochód codziennego użytku. Tyczy się to również motorów i innych pojazdów jak łódka. Budując dom nie zawsze garaż musi zajmować sporą powierzchnię na poziomie gruntu. Piętrowe garaże przydadzą się, gdy poza kilkoma samochodami w rodzinie jakie użytkuje się codziennie posiadamy również pojazdy okazjonalne jak kampery, kabriolet, czy samochód terenowy, quad itd. Mogą one spokojnie zajmować przestrzeń na piętrze. Coraz odważniejsze projekty stawiają na piętrowe garaże w bryle domu. Rezydencja to nie tylko dom z ogrodem, ale również apartamentowiec na ciasnej działce w modnej lokalizacji. To właśnie w takich przypadkach piętrowy garaż jest wskazany.

Dźwig nie tylko na samochód

ciekawym rozwiązaniem w domu jest winda towarowa, dzięki której i lżejsze i cięższe zakupy, materiały możemy wytransportować na najwyższe piętra naszego domu. Instalacja jakiej wymaga dźwig towarowy w domu nie jest skomplikowana. Nie musimy wówczas martwić się rozlokowaniem pomieszczeń w domu, gdyż noszeniem ciężarów nie trzeba sobie zaprzątać głowy. Im większy dom, tym więcej sprzętów się nieustannie przenosi pomiędzy kondygnacjami, jak chcoiażby myjki, odkurzacze i inne. Dźwig towarowy ułatwia transport rzeczy nie powodując bałaganu, ani wysiłku. Jest w pełni bezpieczny, pozwala wykorzystać maksymalnie każdą dostępna przestrzeń, działa sprawnie, cicho i może zostać ukryty w szybie, pozostając niewidoczny dla otoczenia. Należy jednak odróżnić dźwig towarowy od windy osobowej do transportu osób. Dźwig towarowy z reguły nie jest estetycznie wykończony a prezentuje się surowo. Mimo wszystko zadaniem urządzeń dźwigowych jest mechaniczny transport pionowy.

d2bsvvi

Kompleksowa realizacja 

Planując tak nietuzinkową inwestycje jak platforma samochodowa do domu, nie warto oszczędzać i rozdrabniać się na kilka firm realizujących dostawę dźwigu, jego montaż itp. Korzystając ze sprawdzonych firm, z renomą wśród dostawców urządzeń dźwigowych możemy być spokojni o fachowy montaż i wysoką jakość produktu. Global-lift to jeden z dostawców urządzeń dźwigowych, realizujący zamówienia indywidualne z możliwością modyfikacji funkcji, jednostki sterującej dźwigu. Oferta Global Lift zapewnia obsługę klientów z całej Polski, umożliwiając wycenę, doradztwo projektowe i realizację.

Artykuł sponsorowany Global Lift
d2bsvvi
d2bsvvi