Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Urban jungle, czyli tropikalna sypialnia w Twoim domu

Miesiące pandemii i światowy lockdown sprawiły, że w tęsknocie za kawałkiem zieleni postanowiliśmy wprowadzić ją do swojego domu i to w masowej ilości. Tym właśnie charakteryzuje się styl urban jungle, w którym kwiaty i motywy roślinne odgrywa główną rolę. największą popularnością cieszą się sypialnie w miejskiej dżungli. Nic dziwnego: wśród natury i egzotycznych kwiatów mózg doskonale się relaksuje i wypoczywa. Jak stworzyć sypialne w stylu urban jungle?

 Źródło: materiały partnera
d1v14gs

Urban jungle - czy charakteryzuje się ten styl? 

Urban Jungle to styl wnętrzarski, który jest bardzo trendy już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Króluje nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale też lokalach użytkowych. Modne stały się restauracje, a nawet salony beauty, pełne zielonych doniczkowych kwiatów. Domeną tego stylu są właśnie rośliny - oraz związane z nimi motywy i dekoracje. Poduszka w liście, meble tapicerowane zielonym welurem, kwietniki lub całe regały na kwiaty, tapety w motywy liści, a także absolutny hit wnętrzarski: mech chrobotek na ścianie - ten klimat z pewnością przywodzi na myśl tropikalną dżunglę i sprawia że w takim wnętrzu znacznie łatwiej się relaksujemy. Warto wspomnieć, że wiele roślin ma właściwości oczyszczające powietrze, dlatego poprawiaj one jakość snu. 

Miejska dżungla w Twojej sypialni - jak ją urządzić? 

Szalenie istotne jest to, by tworząc jakiekolwiek pomieszczenie w stylu miejskiej dżungli, postawić na odpowiednią kolorystykę - dzięki temu wszystkie elementy wystroju będą tworzyły spójną całość. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się odcienie zieleni, a także czerń i biel, oraz spokojne, najlepiej chłodne brązy i odrobina szarości. W takiej kolorystyce doskonale prezentują się drewniane, ciemne meble. Niektórzy wybierają tez wiklinowe dodatki: pleciony dywan lub pufa z trawy morskiej. Pokój w takim stylu najlepiej stworzyć na bazie masywnych mebli: solidne, dębowe lub sosnowe komody z efektownymi okuciami, masywne kufry lub tapicerowane skrzynie na pościel oraz oczywiście duże, wygodne łóżko dopełnią klimatu. Największą popularnością w stylu urban jungle cieszą się łóżka obite welurowym materiałem: najlepiej w odcieniach granatu, szarości lub butelkowej zieleni, dlatego w sypialni idealnie sprawdzi się łóżko kontynentalne - to maksymalny komfort dla Twojego snu!

Artykuł sponsorowany
d1v14gs
d1v14gs