Trwa ładowanie...

Trwałe i nieskazitelne. Ponadczasowe drzwi do każdego wnętrza

Są odporne na uszkodzenia, wilgoć i… upływ czasu. Nowoczesne drzwi wewnętrzne idealnie komponują się z niemal dowolnym wystrojem. Prezentują się naturalnie i subtelnie. Co powinno charakteryzować uniwersalne drzwi, pasujące do każdego wnętrza?

Trwałe i nieskazitelne. Ponadczasowe drzwi do każdego wnętrzaŹródło: Materiały prasowe
d15h82c
d15h82c

Jesteśmy otwarci na zmiany
Jeśli zdecydujemy się urządzić mieszkanie w określonym stylu, drzwi mogą dodatkowo podkreślić charakter pomieszczeń. Nowoczesne aranżacje wnętrz są jednak dość dynamiczne i często ulegają przeobrażeniom. Mało kto kupuje obecnie meble na całe życie. Wolimy zmieniać je w miarę jak kształtują się nasze potrzeby i upodobania. Wykończenie wnętrz nie powinno stawać nam na przeszkodzie w realizacji wnętrzarskich zamierzeń.
W przypadku drzwi wewnętrznych mamy zatem dwie opcje do wyboru. Możemy uczynić z nich mocny akcent w aranżacji lub sprawić, by pozostały niewidzialne i dyskretnie pełniły swoje funkcje. Dla tych, którzy lubią eksperymentować z wystrojem, ta druga możliwość jest wymarzona. Ponadto remont zawsze wymaga i czasu, i pieniędzy. Ponadczasowe rozwiązania wykończeniowe pomagają zaoszczędzić jedno i drugie. Ideałem dla wielu z nas okazują się więc drzwi wewnętrzne, które nie wymuszają aranżacyjnych kompromisów i harmonizują z niemal każdym meblem czy dekoracją.

Wszystko co genialne, jest proste
Skrzydła drzwiowe to ogromne płaszczyzny, które w istotny sposób oddziałują na wnętrza. Neutralne stanowią idealne tło dla naszej designerskiej wyobraźni. Każdy charakterystyczny rys, który się na nich pojawi – frezowanie, bulaj czy dekoracyjny pochwyt – w oczywisty sposób ograniczą designerską swobodę i ukierunkują styl pomieszczenia.
Nieskrępowane możliwości w aranżacji wnętrz zapewnia tylko czysta, niewymuszona forma. Chcąc wybrać drzwi na długie lata należy więc postawić na minimum dekoracji, geometryczne linie i nieinwazyjną kolorystykę.

Bezczasowe skrzydła w bieli
Białe drzwi wewnętrzne to znakomity wybór do aranżacji wnętrz, także słabo doświetlonych oraz wymagających optycznego powiększenia. Odpowiadają w stu procentach założeniom współczesnych trendów wnętrzarskich. Te najprostsze – jednolite i gładkie lub przełamane poziomymi albo pionowymi przeszkleniami – z łatwością przetrwają próbę czasu. Dla uzyskania jednolitej płaszczyzny można wybrać system bezprzylgowy, dzięki któremu zawiasy pozostaną niewidoczne po zamknięciu drzwi, a skrzydło idealnie połączy się z ościeżnicą.
Chcąc złagodzić panujący w pomieszczeniu chłód, można zamiast białych wybrać drzwi w kolorze écru lub w innych mniej mroźnych odcieniach bieli. W każdej z wersji staną się one trafionym partnerem dla najróżniejszych barw ścian czy podłóg i dywanów. Stworzą ponadto wymarzone tło dla wyrazistych dekoracji oraz mebli, a to właśnie te ostatnie spełniają kluczowa rolę w personalizacji nowoczesnych aranżacji wnętrz.
Jeśli wątpliwości wzbudza kwestia utrzymania jasnych drzwi w czystości – bez obaw. Nie musimy martwić się o zabrudzenia bardziej niż w przypadku innych wybarwień. Nowoczesne materiały łatwo jest wyczyścić, a dzięki nowoczesnym lakierom i okleinom nie żółkną, są odporne na działanie środków chemicznych i uszkodzenia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Natura zawsze obecna
Dyskretne ocieplenie wnętrz zapewnia też drewno. Nie ma chyba stylu, w którym byłoby ono niemile widziane. Rysunek drewna ma swój niezaprzeczalny urok, a jego obecność w otoczeniu jest…naturalna. Nie będzie zatem ani zbyt krzykliwe, ani zbyt wytworne, ani niewybredne – pod warunkiem że wykonane z niego drzwi nie okażą zbyt wymyślne.
Większość gatunków drewna wykazuje niesamowitą wytrzymałość, nawet przy minimum zabiegów konserwacyjnych i intensywnej eksploatacji drzwi. Drewniane skrzydła są w stanie przetrwać w doskonałym stanie dziesiątki lat. Nie trzeba więc będzie szybko myśleć wymianie drzwi na nowe.
Nie muszą to być jednak modele z naturalnego materiału. Fornirowane trudno jest odróżnić od drewnianych. Są bowiem wykończone cienką warstwą prawdziwego drewna z zachowaniem jego usłojenia oraz zabezpieczone lakierem.

Drzwi w okleinie również wiernie oddają naturalną fakturę drzewa. Co więcej, przypominają je też w dotyku, a pod palcami da się nawet wyczuć jego strukturę. Zamiast standardowego wypełnienia typu plaster miodu można zdecydować się na trwalszą płytę otworową. Dzięki niej drzwi będą równie solidne, co wykonane z litego drewna i lepiej wyciszą pomieszczenie. Najlepiej celować w średnie odcienie. Bielone także dyskretnie zaznaczą swoją obecność w aranżacji wnętrz i nie będą zbyt nachalne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zaprojektowane, by nie przytłaczać
Uniwersalne rozwiązania to także takie, które nawet w niewielkich mieszkaniach zapewniają komfort i estetykę, pozostając przy tym niemal niewidoczne. Tam gdzie miejsca nie ma zbyt wiele, warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych. Ich skrzydła także wyróżniają się prostymi formami i neutralną kolorystyką. Co więcej, po otwarciu mogą znikać w specjalnej kasecie zamontowanej w ścianie.
Tam, gdzie brakuje naturalnego światła, dobrym pomysłem są też drzwi z szybą. Trudno o bardziej obojętny estetycznie materiał niż szkło – przezroczyste lub matowe, zapewniające więcej dyskrecji. Szklane drzwi pozostają niemal niezauważalne, a jednak trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Wbrew pozorom są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego. Daje ono szerokie możliwości dekoracyjne i zawsze pozostaje w zgodzie z innymi elementami aranżacji wnętrz.

d15h82c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15h82c