Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Electrolux

Sprawdź, jak dopasować wnętrze zmywarki do swoich własnych preferencji

Zmywarka to jedno z tych urządzeń, które kupujesz na lata. Chcesz mieć pewność, że przez cały okres użytkowania będzie Ci zapewniać taki sam komfort? Oto czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze!

Share
Dopasowuj wnętrze zmywarki do swoich własnych preferencji, Electrolux
Dopasowuj wnętrze zmywarki do swoich własnych preferencji, ElectroluxŹródło: materiały partnera
dzs8dt4

Pojemność zmywarki – jaka będzie odpowiednia?

Podstawowym kryterium wyboru zmywarki są jej wymiary zewnętrzne oraz związana z nimi pojemność wewnętrzna. W tym pierwszym przypadku masz do dyspozycji tylko dwa warianty:

  • zmywarki o szerokości 45 cm – standardowe modele, które spełnią swoją funkcję w przypadku singli i małych rodzin, w których na co dzień powstaje niewielka liczba naczyń do mycia;
  • zmywarki o szerokości 60 cm – większe modele, które sprawdzą się w przypadku częstego użytkowania. Zmywarki do zabudowy 60 są zatem najczęściej stosowane w kuchniach, z których korzystają wieloosobowe rodziny.

Co do pojemności, w przypadku tych sprzętów podaje się ją w tzw. kompletach. Mała zmywarka mieści zazwyczaj od 9 do 10 kompletów, większa nawet do 15. Wybierając taką odpowiadającą swoim potrzebom, oszczędzasz na mediach – gdyż nie musisz uruchamiać na wpół pustego urządzenia ani też uruchamiać go kilkakrotnie jednego dnia.

O pojemności sprzętu mogą też świadczyć dodatkowe funkcje, którymi dysponuje. W przypadku zmywarek Electrolux może to być np. szuflada MaxiFlex, którą zastąpiono tradycyjny koszyk na sztućce. Choć jest wąska, to skonstruowano ją w taki sposób, by pomieściła dużo elementów i to o różnym kształcie – od widelców i noży po chochle do zupy. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w środku.

Dopasuj wnętrze do tego, co zmywasz najczęściej

Zanim kupisz zmywarkę, zastanów się nad tym, jakie elementy zmywasz najczęściej. Czy są to ceramiczne talerze i sztućce ze stali szlachetnej? Zdarza Ci się przypalić obiad, a nie przepadasz za ręcznym szorowaniem przywartych resztek jedzenia? A może masz sporo delikatnego szkła, z którego regularnie korzystasz? Okazuje się, że wnętrze urządzenia możesz dopasować również pod tym kątem – a jeśli to zrobisz, to jego użytkowanie będzie jeszcze wydajniejsze i ekonomiczniejsze niż do tej pory.

Szukając idealnej zmywarki, zwróć uwagę na:

  • dostępne programy – powinny znaleźć się wśród nich zarówno takie przeznaczone do delikatnych materiałów, jak i takie, które sprostają doczyszczeniu silnie zabrudzonego garnka czy patelni,
  • dodatkowe udogodnienia – np. uchwyty SoftGrips i silikonowe stabilizatory SoftSpikes w zmywarkach Electrolux, które zapewniają bezpieczeństwo mytym kieliszkom oraz innym produktom ze szkła.

Dobierz dodatkowe funkcje, które ułatwią codzienność

Nowoczesne zmywarki to nie są już te urządzenia, co przed laty, w których mogłeś liczyć na zaledwie kilka programów. Obecnie sprzęty te dysponują nie tylko dużą liczbą programów, ale również nowoczesnymi technologiami, za sprawą których Ty napracujesz się mniej przy załadunku i rozładunku, naczynia są w pełni bezpieczne, a sprzęt ekonomiczny w użytkowaniu. Na jakie warto zwrócić uwagę?

  • QuickSelect – pozwala na ustawianie dowolnego czasu mycia. Możesz więc dopasować go w taki sposób, by naczynia umyły się przed Twoim wyjściem z domu.
  • Wyświetlacz podłogowy – ułatwia sprawdzenie, czy sprzęt wciąż pracuje, bez konieczności otwierania jego drzwiczek.
  • AirDry – sprawia, że drzwi automatycznie otwierają się po zakończeniu cyklu. Dopływające do środka świeże powietrze nie tylko przyspiesza wysychanie naczyń, ale również zmniejsza ryzyko powstania na nich zacieków. Nie musisz też pamiętać o ręcznym otwieraniu zmywarki po zakończeniu pracy.
  • ComfortLift – unoszące się do góry kosze pozwalają na załadunek i rozładunek urządzenia w wygodnej pozycji. Docenisz to szczególnie w sytuacji, gdy każdego dnia uruchamiasz proces zmywania więcej niż raz. W ułatwieniu wkładania i wyjmowania rzeczy pomoże także zintegrowane oświetlenie, dzięki któremu nie przegapisz żadnego drobiazgu.
  • Prowadnice ComfortRails – służą do amortyzacji drgań kosza zmywarki podczas jego wysuwania. W ten sposób zmniejsza się ryzyko stłuczenia delikatnych naczyń na skutek ich obijania się o siebie na skutek zbyt gwałtownych ruchów.
  • Funkcja Time Beam - wyświetla na podłodze czas pozostały do zakończenia cyklu zmywania, pomagając tym samym zaplanować codzienne czynności.

Miej na uwadze to, że zmywarkę kupujesz raz na kilka lat. Wybierając ją, nie kieruj się zatem jedynie ceną, a tym, co może Ci zaoferować jej wnętrze – a będzie Ci służyć przez długi czas.

Materiał partnera: Electrolux
dzs8dt4

Podziel się opinią

Share
dzs8dt4
dzs8dt4